Transport drogowy a Logistyka 4.0
Transport drogowy a Logistyka 4.0

Transport drogowy a Logistyka 4.0

Opublikowany

Continental wspólnie z niemieckim magazynem transportowym „trans aktuell” ponownie zapytali właścicieli firm flotowych jakich rozwiązań potrzebują, aby poprawić efektywność i wydajność biznesu, a także jak wyobrażają sobie przyszłość branży.

Przeprowadzone wiosną tego roku badanie miało na celu sprawdzenie jakie przeszkody muszą pokonać firmy przewozowe, by zrealizować strategię Logistyki 4.0 i w pełni wykorzystać nowoczesne, mobilne usługi wspierające transport drogowy.
Obecnie branża transportowa poszukuje rozwiązań w zakresie zwiększania mobilności oraz usprawniania procesów związanych ze stanem technicznym pojazdów i opon. Wszystko po to, by zapobiec nieplanowanym awariom i kosztownym przestojom. Wśród najczęściej wymienianych powodów ograniczonej mobilności operatorzy flot wymienili kilka przyczyn m.in. wysokie natężenie ruchu (67%), awaria opon (40%), uszkodzenie silnika (33%) oraz czas jaki poświęcają na załadunek i rozładunek (33%). Zdaniem respondentów rozwiązaniami, które mogłyby poprawić efektywność prowadzonych operacji są usługi do zarządzania flotą (40%), inteligentne systemy badań i kontroli ogumienia (33%) oraz bieżący monitoring ciśnienia
i temperatury w oponie (27%). Ponad połowa ankietowanych (60%) przyznała, że najbardziej interesujące są informacje na temat stanu pojazdu i opon pozyskane w czasie rzeczywistym. Takie systemy pomagają na bieżąco wykrywać ewentualne nieprawidłowości i umożliwiają błyskawiczną reakcję na zdarzenie. To właśnie komunikacja, czyli wymiana danych, pomiędzy pojazdem, zarządcą floty, a partnerem serwisowym kształtuje zakres Logistyki 4.0, która pozwala minimalizować przestoje, dzięki wykorzystaniu nowoczesnych technologii.
Continental_i_trans_aktuell_zdjecie.jpg

Oponą biznes się toczy

Jak pokazały wyniki badania zarządcy flot coraz większą uwagę przywiązują do jakości montowanego ogumienia i sprawności systemów monitorujących stan opon. Opona nie jest już tylko podzespołem pojazdu, ale stała się elementarnym składnikiem zapewnienia mobilności.

Rozwiązania oferowane przez Continental są efektem partnerskiej współpracy z klientami flotowymi – pomagają zaoszczędzić nie tylko cenny czas, ale również obniżyć koszty prowadzonej działalności. Co więcej, oferta Continental jest nieustannie rozwijana w zakresie przyszłej mobilności, tak aby sprostać rosnącym wymaganiom flot

Stanisław Rosół, szef sprzedaży opon ciężarowych w Continental Opony Polska.

Monitorowanie stanu opon to istotny element w realizacji Logistyki 4.0. Prawidłowy stan ogumienia wpływa nie tylko na poprawę wydajności floty, ale przede wszystkim wpływa
na bezpieczeństwo w trasie. Dlatego Continental oferuje firmom transportowym system ContiPressureCheck, do monitorowania ciśnienia i temperatury w czasie rzeczywistym, a także inteligentne opony iTyre z fabrycznie zainstalowanymi czujnikami ciśnienia. W tym roku niemiecki koncern wprowadzi do oferty również system ContiConnect do zarządzania w czasie rzeczywistym ogumieniem w całej flocie.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Continental_i_trans_aktuell_zdjecie.jpg

grafika | 102 KB

Pobierz
Transport_drogowy_wyniki_badania_Continental_05_06_2017.doc

doc | 137 KB

Pobierz
CGI_Animation_Truck_FleetMonitoring_Dealer.jpg

grafika | 61,5 KB

Pobierz
Transport_drogowy_wyniki_badania_Continental_05_06_2017.txt

txt | 4,51 KB

Pobierz
Powiązane artykuły
Nowy marketing manager w Continental

temu

Z początkiem roku stanowisko marketing managera opon użytkowych w Continental Opony Polska objęła Marta Oknińska.
Continental poprawia wydajność pojazdów rolniczych

temu

Organizacja Narodów Zjednoczonych szacuje, że do 2030r. konieczne będzie zapewnienie żywności w takiej ilości, aby zaspokoić potrzeby ponad 8 miliardów ludzi. Jednocześnie zmniejsza się wielkość obszarów i pól uprawnych, co dla rolników oznacza konieczność zwiększenia efektywności działań. Continental, światowy lider w zakresie produkcji ogumienia, w odpowiedzi na potrzeby rolnictwa uzupełnił ofertę o innowacyjne rozwiązanie zwiększające efektywność ekonomiczną i wydajność prac rolniczych – technologię N.flex wykorzystaną w produkcji opon Tractor70 oraz Tractor85.
Continental z tytułem Superbrands 2018

temu

Marka Continental, reprezentowana w Polsce przez firmę Continental Opony Polska, otrzymała prestiżowy tytuł Superbrands 2018 i znalazła się w gronie marek, które cieszą się doskonałą reputacją oraz rozpoznawalnością wśród konsumentów.
Continental wspiera przemysł budowlany

temu

Continental, światowy lider w produkcji gąsienic gumowych dla budownictwa, specjalnie do maszyn pracujących w najbardziej ekstremalnych warunkach na budowach, opracował gąsienice gumowe Trackman XP. Oferta dla przemysłu budowlanego została uzupełniona także o taśmy przenośnikowe ze zbrojeniem stalowym.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.