Barbie® wyróżnia Ibtihaj Muhammad wyjątkową lalką na gali Kobiety Roku magazynu Glamour
Barbie® wyróżnia Ibtihaj Muhammad wyjątkową lalką na gali Kobiety Roku magazynu Glamour

Barbie® wyróżnia Ibtihaj Muhammad wyjątkową lalką na gali Kobiety Roku magazynu Glamour

Pokazując dziewczynkom, że mogą być kimkolwiek chcą, marka Barbie wyróżnia Muhammad jako tegoroczną bohaterkę.

EL SEGUNDO, Kalifornia, 13 listopada 2017 r. – W poniedziałek firma Mattel wyróżniła Ibtihaj Muhammad, pierwszą amerykańską olimpijkę, która wystąpiła w hidżabie na Igrzyskach, jako bohaterkę Barbie, wręczając jej jedyną w swoim rodzaju lalkę inspirowaną jej wyglądem. Lalka została zaprezentowana na organizowanej przez magazyn Glamour gali Kobiety Roku, corocznej ceremonii odbywającej się w Nowym Jorku, podczas której młode kobiety mają okazję usłyszeć wypowiedzi dotychczasowych i tegorocznych laureatek plebiscytu, jak również innych wpływowych liderek z różnych dziedzin. Muhammad jest tegoroczną laureatką wybraną w ramach programu Barbie Shero, wyróżniającego kobiety, które przełamują stereotypy i inspirują kolejne pokolenia dziewczynek. Lalka wzorowana na Ibtihaj została wręczona sportsmence przez zeszłoroczną bohaterkę, modelkę i ambasadorkę projektów związanych z akceptacją własnego ciała  – Ashley Graham.

Jako dziecko, bawiąc się Barbie wyobrażałam sobie kim będę w przyszłości. To niesamowite, że trzymam teraz w ręku lalkę w hidżabie, która przypomina wyglądem mnie. Mam nadzieję, zainspiruje kolejne pokolenie dziewczynek do realizacji własnych marzeń.

Ibtihaj Muhammad

Watch Ibtihaj Muhammad is The First Hijab-Wearing Barbie | Glamour Video | CNE

Ibtihaj Muhammad, the first hijab-wearing woman to compete in the Olympic Games for the U.S., is now the first hijab-wearing Barbie. See her tour of the Mattel factory and the big reveal of the new doll at the Glamour Women of the Year Summit 2017.

Czytaj więcej

Zaliczana przez magazyn Time do grona „100 najbardziej wpływowych osób“ w 2016 r., Muhammad przełamuje stereotypy nie tylko dzięki swoim osiągnięciom w szermierce, ale także promując swoją linię odzieży, Louella. Muhammad projektuje skromną, ale bardzo kolorową odzież w nowoczesnym stylu.

Marka Barbie nagradza Ibtihaj nie tylko w uznaniu jej olimpijskich osiągnięć, ale także za akceptację tego, co ją wyróżnia. Ibtihaj jest inspiracją dla niezliczonej rzeszy dziewczynek, które czuły się odosobnione w swojej odmienności. Mamy nadzieję, że lalka, prezentująca jej historię, pomoże uzmysłowić dziewczynkom, że mogą być kimkolwiek chcą i robić cokolwiek zechcą.

Sejal Shah Miller, wiceprezes ds. globalnego marketingu marki Barbie.

Ibtihaj Muhammad obaliła stereotypy – co według mnie definiuje nowoczesną kobietę. W ubiegłym roku była pierwszą zawodniczką ze Stanów Zjednoczonych, która wystąpiła w hidżabie na igrzyskach olimpijskich, a dziś cieszymy się, że możemy świętować wprowadzenie na rynek lalki Ibtihaj jako pierwszej Barbie ubranej w hidżab. Odegra ona ogromną rolę w zapewnieniu dziewczynek, że są w pełni reprezentowane w naszej kulturze.

Cindi Leive, redaktor naczelna magazynu Glamour

Lalka będzie dostępna w sprzedaży w 2018 r.
Załączniki

Pobierz wszystkie

Barbie_IbtihajMuhammad.jpg

grafika | 1,78 MB

Pobierz
Barbie_wyroznia_Ibtihaj_Muhammad_informacja_prasowa_14_11_2017.docx

docx | 83,7 KB

Pobierz
Powiązane artykuły
Mama – bohaterka dnia codziennego

Swoje święto obchodzi 26 maja i na co dzień pełni wiele ról. Jest opiekunką, pocieszycielką, nauczycielką, przewodniczką oraz managerem, który przez całą dobę planuje i realizuje niezliczone zadania. Mama -  jedna z najważniejszych osób w życiu każdego, nie tylko małego człowieka, bohaterka i niedościgniony wzór.
Barbie On The Go z Nagrodą Dzieci 2018

Tegoroczna nowość od firmy Mattel, linia - BarbieTM On The Go otrzymała Nagrodę Dzieci w plebiscycie Zabawka Roku 2018. Dzieci doceniły walory zabawki - laleczki, samodzielnie jeżdżące pojazdy i kucyki oraz tory, które można ze sobą dowolnie łączyć i tworzyć własne układy.
Zaangażowanie dzieci, czyli przepis na wspólne działanie i zabawę nie tylko od święta

Zbliżające się Święta Wielkiej Nocy to nie tylko okazja do spotkań w rodzinnym gronie. To także niepowtarzalna szansa, by przedświąteczne przygotowania wykorzystać do wspólnej zabawy z dziećmi. Dla małych domowników zaangażowanie w porządki lub gotowanie może być trening
BARBIE® WYRÓŻNIA MARTYNĘ WOJCIECHOWSKĄ

6 marca 2018 roku podczas uroczystej gali w Muzeum Etnograficznym w Warszawie Martyna Wojciechowska – dziennikarka i podróżniczka – została uhonorowana lalką Barbie Shero. Polka znalazła się w międzynarodowym gronie kilkunastu nagrodzonych, inspirujących osobowości, które motywują do działania i mogą być wzorem dla kolejnych pokoleń dziewczynek.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.