Barbie® wyróżnia Ibtihaj Muhammad wyjątkową lalką na gali Kobiety Roku magazynu Glamour
Barbie® wyróżnia Ibtihaj Muhammad wyjątkową lalką na gali Kobiety Roku magazynu Glamour

Barbie® wyróżnia Ibtihaj Muhammad wyjątkową lalką na gali Kobiety Roku magazynu Glamour

Opublikowany

Pokazując dziewczynkom, że mogą być kimkolwiek chcą, marka Barbie wyróżnia Muhammad jako tegoroczną bohaterkę.

EL SEGUNDO, Kalifornia, 13 listopada 2017 r. – W poniedziałek firma Mattel wyróżniła Ibtihaj Muhammad, pierwszą amerykańską olimpijkę, która wystąpiła w hidżabie na Igrzyskach, jako bohaterkę Barbie, wręczając jej jedyną w swoim rodzaju lalkę inspirowaną jej wyglądem. Lalka została zaprezentowana na organizowanej przez magazyn Glamour gali Kobiety Roku, corocznej ceremonii odbywającej się w Nowym Jorku, podczas której młode kobiety mają okazję usłyszeć wypowiedzi dotychczasowych i tegorocznych laureatek plebiscytu, jak również innych wpływowych liderek z różnych dziedzin. Muhammad jest tegoroczną laureatką wybraną w ramach programu Barbie Shero, wyróżniającego kobiety, które przełamują stereotypy i inspirują kolejne pokolenia dziewczynek. Lalka wzorowana na Ibtihaj została wręczona sportsmence przez zeszłoroczną bohaterkę, modelkę i ambasadorkę projektów związanych z akceptacją własnego ciała  – Ashley Graham.

Jako dziecko, bawiąc się Barbie wyobrażałam sobie kim będę w przyszłości. To niesamowite, że trzymam teraz w ręku lalkę w hidżabie, która przypomina wyglądem mnie. Mam nadzieję, zainspiruje kolejne pokolenie dziewczynek do realizacji własnych marzeń.

Ibtihaj Muhammad

Watch Ibtihaj Muhammad is The First Hijab-Wearing Barbie | Glamour Video | CNE

Ibtihaj Muhammad, the first hijab-wearing woman to compete in the Olympic Games for the U.S., is now the first hijab-wearing Barbie. See her tour of the Mattel factory and the big reveal of the new doll at the Glamour Women of the Year Summit 2017.

Zaliczana przez magazyn Time do grona „100 najbardziej wpływowych osób“ w 2016 r., Muhammad przełamuje stereotypy nie tylko dzięki swoim osiągnięciom w szermierce, ale także promując swoją linię odzieży, Louella. Muhammad projektuje skromną, ale bardzo kolorową odzież w nowoczesnym stylu.

Marka Barbie nagradza Ibtihaj nie tylko w uznaniu jej olimpijskich osiągnięć, ale także za akceptację tego, co ją wyróżnia. Ibtihaj jest inspiracją dla niezliczonej rzeszy dziewczynek, które czuły się odosobnione w swojej odmienności. Mamy nadzieję, że lalka, prezentująca jej historię, pomoże uzmysłowić dziewczynkom, że mogą być kimkolwiek chcą i robić cokolwiek zechcą.

Sejal Shah Miller, wiceprezes ds. globalnego marketingu marki Barbie.

Ibtihaj Muhammad obaliła stereotypy – co według mnie definiuje nowoczesną kobietę. W ubiegłym roku była pierwszą zawodniczką ze Stanów Zjednoczonych, która wystąpiła w hidżabie na igrzyskach olimpijskich, a dziś cieszymy się, że możemy świętować wprowadzenie na rynek lalki Ibtihaj jako pierwszej Barbie ubranej w hidżab. Odegra ona ogromną rolę w zapewnieniu dziewczynek, że są w pełni reprezentowane w naszej kulturze.

Cindi Leive, redaktor naczelna magazynu Glamour

Lalka będzie dostępna w sprzedaży w 2018 r.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Barbie_IbtihajMuhammad.jpg

grafika | 1,78 MB

Pobierz
Barbie_wyroznia_Ibtihaj_Muhammad_informacja_prasowa_14_11_2017.docx

docx | 83,7 KB

Pobierz
Powiązane artykuły
Lalki - 7 prezentowych hitów 2017

temu

Bez względu na panującą modę i zmiany jakim podlegały dziecięce zabawki, to lalki są ukochanymi zabawkami małych i większych dziewczynek. Jak pokazują wyniki badania przeprowadzonego przez IPSOS  na zlecenie Mattel „Zabawki są ważne”, aż 45% dziewczynek najbardziej lubi bawić się lalkami. To także, bez względu na okazję, najbardziej wyczekiwany prezent. Jakie więc lalki dziewczynki chciałyby znaleźć w tym roku choinką?
TOP25, czyli prezentowa, dziecięca lista marzeń

temu

Sklepowe półki uginają się od różnorodnych zabawek, które mają być spełnieniem dziecięcych pragnień i potrzeb. Ale czy dorośli wiedzą o czym marzą maluchy? Mattel, światowy producent  zabawek, sprawdził czym najchętniej bawią się polskie dzieci, jakie zabawki dają im dorośli oraz co kupić, by mikołajkowe i świąteczne prezenty wywoływały okrzyki zachwytu.
Dziecięca, prezentowa lista marzeń

temu

Sklepowe, półki uginają się od różnorodnych zabawek. Ale czy dorośli wiedzą o czym marzą maluchy?
Dziecko i rodzic, czyli wspólna zabawa = wspólna sprawa

temu

Czy nasze dzieci mają czas na zabawę? Czy rodzice lubią i potrafią bawić się ze swoimi pociechami? Mattel, światowy producent zabawek, przyjrzał się oczekiwaniom dzieci oraz sprawdził kompetencje rodziców.

Blisko 2 miliony dolarów w portfelach rolników

Nowoczesne środki smarne, mimo, że stanowią zaledwie niewielki procent kosztów operacyjnych gospodarstw rolnych, mogą znacząco poprawić rentowność biznesu. Z szacunków działu olejowego Shell wynika, że w ostatnich latach firma zapewniła swoim klientom z sektora rolnictwa blisko 2 miliony dolarów oszczędności[1]. Wskazuje to na ogromny potencjał, który może być wykorzystany jeśli gospodarstwa rolne będą wybierały odpowiednie środki smarne i efektywnie je stosowały.