Alstom ze sprzedażą na poziomie 8 mld euro 

Wyniki 2017/18

Alstom ze sprzedażą na poziomie 8 mld euro 

Opublikowany

Pomiędzy 1 kwietnia 2017 a 31 marca 2018 Alstom zanotował zamówienia o łącznej wartości 7,2 mld euro. W tym samym okresie sprzedaż osiągnęła poziom 8 mld euro przy jednoczesnym znaczącym wzroście na poziomie 9% (10% organicznie).
Skorygowana marża EBIT wzrosła do 514 mln euro, o 22% więcej w stosunku  do roku ubiegłego, co oznacza wysokość skorygowanej marży na poziomie  6,5%. Przychód netto (udział Grupy) wyniósł 475 mln euro, natomiast w  ubiegłym roku 289 mln euro.
Alstom czerpie korzyści z bardzo silnego bilansu. W trakcie roku finansowego 2017/18 wolny przepływ środków finansowych wynosił 128 mln euro. Dług netto, na dzień 31 marca 2018, pozostaje na w miarę stabilnym poziomie 255 mln euro.
Wartość kapitału, na 31 marca 2018, wynosi 4 mld euro. Na najbliższym  Zgromadzeniu Akcjonariuszy, planowanym na 17 lipca 2018, Alstom  zaproponuje wartość dywidendy na poziomie 0,35 euro za akcję, czyli o  40% więcej niż w roku ubiegłym.
tabela.PNG

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Alstom_wyniki_17_05_2018.docx

docx | 93,4 KB

Pobierz
Alstom_wyniki_17_05_2018.txt

txt | 3,73 KB

Pobierz
Powiązane artykuły
Alstom uruchamia internetową giełdę StationOne dla sektora kolejowego

temu

18 września podczas targów technologii transportu InnoTrans w Berlinie Alstom uruchomił platformę StationOne, pierwszą giełdę internetową dedykowaną sektorowi kolejowemu, umożliwiającą nawiązywanie kontaktów profesjonalistom, których celem jest poprawa wyników operacyjnych. Platforma zapewnia zarówno skuteczną promocję, jak i dostęp do szerokiego wachlarza produktów oraz usług dla sektora kolejowego.
Światowa premiera: pociągi Alstom o napędzie wodorowym wyjechały na tory w Dolnej Saksonii

temu

16 września w Bremervörde świętowano światową premierę pierwszego na świecie pociągu napędzanego ogniwami wodorowymi. Pociąg Coradia iLint zbudowany przez zakład Alstom w Salzgitter w Niemczech jest wyposażony w ogniwa paliwowe, które przekształcają wodór i tlen w energię elektryczną, eliminując tym samym szkodliwe emisje związane ze spalaniem paliwa. 
Alstom po raz ośmy w rankingu Dow Jones Sustainability Indices

temu

Alstom już ósmy rok z rzędu został umieszczony w rankingach Dow Jones Sustainability Indices (DJSI) na poziomie światowym i europejskim, co potwierdza jego pozycję lidera pod względem zrównoważonych praktyk biznesowych. Ogólny wynik 81 na 100 punktów w rankingu DJSI oznacza 4-punktowy wzrost w porównaniu z ubiegłym rokiem, przy zastosowaniu podobnej metody oceny.
Największe zamówienie dla Alstom na miejski tabor kolejowy w Indiach  

temu

Alstom otrzymał ważne zamówienie na tabor kolejowy dla 3. linii metra w Bombaju