Dział opon Continental z nowym kierownictwem
Dział opon Continental z nowym kierownictwem

Dział opon Continental z nowym kierownictwem

Z początkiem lipca w dziale opon Continental nastąpiły zmiany personalne na szczeblu kierowniczym. Nowym szefem działu opon do samochodów użytkowych został Christian Koetz. Jego miejsce, jako dyrektora działu opon do samochodów osobowych i lekkich pojazdów ciężarowych w regionie EMEA (Europa, Bliski Wschód i Afryka) zajął Philipp von Hirschheydt, wcześniej odpowiedzialnym za regiony Azji i Pacyfiku (APAC). Tym rynkiem w wyniku reorganizacji działu zarządza teraz Ferdinand Hoyos.

Christian Koetz zastąpił dr. Andreasa Essera, który objął kierownictwo nad rynkiem opon ciężarowych w regionie Azji i Pacyfiku. Zmiany nie dotyczą kadry zarządzającej najwyższego szczebla – za pracę działu opon Continental z ramienia zarządu Continental AG nadal odpowiada Nikolai Setzer, członek zarządu oraz szef działu opon Continental, który tak wyjaśnił powody reorganizacji zespołu:

Celem wprowadzonych zmian personalnych jest jak najlepsze wykorzystanie rozległej specjalistycznej wiedzy oraz międzynarodowego doświadczenia, jakie powołani dyrektorzy zdobyli przez lata swojej pracy zawodowej. Dzięki temu nasz globalny zespół zyskał nowe siły, aby zaspokajać potrzeby klientów jeszcze lepiej, dokładniej i szybciej. Jest to istotny element długoterminowej strategii rozwoju firmy „Wizja 2025".

Nikolai Setzer, członek zarządu oraz szef działu opon Continental

Christian Koetz kierował pionem opon osobowych i dostawczych w regionie EMEA od czerwca 2011 r. Ponadto od 2015 do 2017 roku pełnił funkcję prezesa Europejskiego Stowarzyszenia Producentów Opon i Gumy (ETRMA). W latach 2006–2011 Koetz był pierwszym wiceprezesem centralnego Działu Badań i Rozwoju firmy Continental w Hanowerze w Niemczech. Wcześniej pełnił szereg funkcji w działach oryginalnego wyposażenia samochodów osobowych i dostawczych w Ameryce Północnej i Hanowerze.
Philipp von Hirschheydt od kwietnia 2015 r. sprawował funkcję dyrektora działu opon osobowych i dostawczych w regionie APAC. W latach 2012-2015 pełnił funkcję dyrektora generalnego w Continental Tire Andina w Ekwadorze. Wcześniej zbierał doświadczenie w ramach pionu układów napędowych w niemieckim Dortmundzie, nadzorował również dział fuzji i przejęć firmy Continental w Hanowerze.
Ferdinand Hoyos przez trzy lata (do końca czerwca br.) był dyrektorem generalnym na kraje andyjskie: Wenezuelę, Kolumbię, Peru, Boliwię, Chile i Ekwador. Uprzednio pełnił funkcję dyrektora działu fuzji i przejęć oraz działu ds. zarządzania nieruchomościami firmy w Hanowerze. Wcześniej pracował jako konsultant w zakresie strategii i finansów korporacyjnych.
Załączniki

Pobierz wszystkie

logo_Continental.png

grafika | 19,1 KB

Pobierz
Continental_Christian_Koetz.jpg

grafika | 3,09 MB

Pobierz
Continental_Nikolai_Setzer.jpg

grafika | 2,78 MB

Pobierz
Dzial_Opon_Continental_z_nowym_kierownictwem.docx

docx | 40,7 KB

Pobierz
Powiązane artykuły
Continental prezentuje nową ulepszoną wersję ContiConnect™

Continental, koncern technologiczny i producent opon klasy premium, udostępnił pierwszą aktualizację cyfrowej platformy monitorowania opon ContiConnect™. Narzędzie zyskało nowe funkcje oraz zmieniony wygląd aplikacji. Wprowadzone udoskonalenia pozwalają jeszcze bardziej
Continental Opony Polska w nowej siedzibie

Continental Opony Polska, oddział koncernu Continental, światowego producenta opon i wiodącego dostawcy rozwiązań dla motoryzacji, zmienił lokalizację biura. Firma przeniosła się z Alei Krakowskiej 2A do kompleksu biurowego Business Garden Warszawa, zlokalizowanego przy ul. Żwirki i Wigury 16C. W nowym biurze o powierzchni 1566 metrów kwadratowych przygotowano ponad 120 stanowisk pracy dla obecnych pracowników oraz kilka nowoczesnych i przestronnych sal konferencyjnych.
Opony polecane na zimę

Według Raportu Komisji Europejskiej używanie opon zimowych w okresie zimowym zmniejsza ryzyko wypadku aż o 46 procent[1]! Dlatego, kiedy średnia dobowa temperatura powietrza utrzymuje się długotrwale na poziomie poniżej 7°C, kierowcy powinni zmienić ogumienie z letniego na zimowe. Jakie opony wybrać? Najlepiej takie, które wykorzystują nowoczesne rozwiązania technologiczne, a ich jakość potwierdzają testy ogumienia. 
Minęło 90 lat od pojawienia się na rynku pierwszej opony rolniczej Continental

W 1928 roku firma Continental wprowadziła na rynek pierwszą w Europie pneumatyczną oponę do ciągników. Na przestrzeni 90 lat wdrażane były kolejne innowacje, które zapewniły oponom rolniczym Continental międzynarodowy sukces. W najbliższych latach firma planuje rozszerzyć ofertę dla tego segmentu.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.