Dział opon Continental z nowym kierownictwem
Dział opon Continental z nowym kierownictwem

Dział opon Continental z nowym kierownictwem

Opublikowany

Z początkiem lipca w dziale opon Continental nastąpiły zmiany personalne na szczeblu kierowniczym. Nowym szefem działu opon do samochodów użytkowych został Christian Koetz. Jego miejsce, jako dyrektora działu opon do samochodów osobowych i lekkich pojazdów ciężarowych w regionie EMEA (Europa, Bliski Wschód i Afryka) zajął Philipp von Hirschheydt, wcześniej odpowiedzialnym za regiony Azji i Pacyfiku (APAC). Tym rynkiem w wyniku reorganizacji działu zarządza teraz Ferdinand Hoyos.

Christian Koetz zastąpił dr. Andreasa Essera, który objął kierownictwo nad rynkiem opon ciężarowych w regionie Azji i Pacyfiku. Zmiany nie dotyczą kadry zarządzającej najwyższego szczebla – za pracę działu opon Continental z ramienia zarządu Continental AG nadal odpowiada Nikolai Setzer, członek zarządu oraz szef działu opon Continental, który tak wyjaśnił powody reorganizacji zespołu:

Celem wprowadzonych zmian personalnych jest jak najlepsze wykorzystanie rozległej specjalistycznej wiedzy oraz międzynarodowego doświadczenia, jakie powołani dyrektorzy zdobyli przez lata swojej pracy zawodowej. Dzięki temu nasz globalny zespół zyskał nowe siły, aby zaspokajać potrzeby klientów jeszcze lepiej, dokładniej i szybciej. Jest to istotny element długoterminowej strategii rozwoju firmy „Wizja 2025".

Nikolai Setzer, członek zarządu oraz szef działu opon Continental

Christian Koetz kierował pionem opon osobowych i dostawczych w regionie EMEA od czerwca 2011 r. Ponadto od 2015 do 2017 roku pełnił funkcję prezesa Europejskiego Stowarzyszenia Producentów Opon i Gumy (ETRMA). W latach 2006–2011 Koetz był pierwszym wiceprezesem centralnego Działu Badań i Rozwoju firmy Continental w Hanowerze w Niemczech. Wcześniej pełnił szereg funkcji w działach oryginalnego wyposażenia samochodów osobowych i dostawczych w Ameryce Północnej i Hanowerze.
Philipp von Hirschheydt od kwietnia 2015 r. sprawował funkcję dyrektora działu opon osobowych i dostawczych w regionie APAC. W latach 2012-2015 pełnił funkcję dyrektora generalnego w Continental Tire Andina w Ekwadorze. Wcześniej zbierał doświadczenie w ramach pionu układów napędowych w niemieckim Dortmundzie, nadzorował również dział fuzji i przejęć firmy Continental w Hanowerze.
Ferdinand Hoyos przez trzy lata (do końca czerwca br.) był dyrektorem generalnym na kraje andyjskie: Wenezuelę, Kolumbię, Peru, Boliwię, Chile i Ekwador. Uprzednio pełnił funkcję dyrektora działu fuzji i przejęć oraz działu ds. zarządzania nieruchomościami firmy w Hanowerze. Wcześniej pracował jako konsultant w zakresie strategii i finansów korporacyjnych.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

logo_Continental.png

grafika | 19,1 KB

Pobierz
Continental_Christian_Koetz.jpg

grafika | 3,09 MB

Pobierz
Continental_Nikolai_Setzer.jpg

grafika | 2,78 MB

Pobierz
Dzial_Opon_Continental_z_nowym_kierownictwem.docx

docx | 40,7 KB

Pobierz
Powiązane artykuły
CES Azja 2018: Continental prezentuje technologie przyszłości

temu

Podczas Targów Elektroniki Użytkowej CES Azja 2018 w Szanghaju, spółka technologiczna Continental zaprezentowała m.in. system wykrywania pieszych w oparciu o sztuczną inteligencję oraz rozwiązania pozwalające na skuteczne i bezpieczne tworzenie sieci wymiany informacji pomiędzy pojazdami. Swoją premierę w Chinach miał także Continental AllCharge, uniwersalny system ładowania pojazdów elektrycznych. 
Continental partnerem cyklu szkoleń bezpiecznej jazdy Mercedes-Benz Safety Experience

temu

Continental Opony Polska został partnerem cyklu szkoleń Mercedes-Benz Safety Experience. Jednodniowe kursy będą odbywać się w lipcu oraz w sierpniu, w trzech lokalizacjach - na Torze Autodrom Jastrząb, Torze Bednary i Torze Modlin. W pilotażowej edycji weźmie udział blisko 530 osób.
Continental nagrodzony za opony z kauczuku z mniszka lekarskiego

temu

Continental oraz prof. Dirk Prüfer zostali wyróżnieni przez Uniwersytet w Münster prestiżową nagrodą „Transfer”. Grono ekspertów doceniło projekt badawczy „Taraxagum – opony z kauczuku z mniszka lekarskiego”, którego celem jest pozyskiwanie na skalę przemysłową gumy naturalnej z soku mlecznego znajdującego się w korzeniach mniszka kok-sagiz. Jeszcze w tym roku Continental planuje poszerzyć projekt o nową placówkę naukową.
Continental numerem 1 w rankingu „Wybór kierowców 2018”

temu

Opony Continental zajęły pierwsze miejsce w rankingu „Wybór kierowców 2018” w kategorii opony. To pierwsze w Polsce badanie satysfakcji klientów branży motoryzacyjnej. W tegorocznej edycji padł rekordowy wynik - zebrano ponad 144 tys. ankiet.

Sodexo ujawnia trendy kształtujące miejsca pracy przyszłości

Sodexo ogłosiło tegoroczną edycję Global Workplace Trends, zawierającą analizę trendów kształtujących miejsca pracy w 2018 roku. Publikacja dedykowana jest liderom biznesu oraz osobom decyzyjnym w organizacjach. Raport opisuje czynniki, jakie będą kształtować przyszłość rynku pracy oraz pokazuje jak samopoczucie pracownika wpływa na jego zaangażowanie, a także na wyniki finansowe przedsiębiorstwa.