Dział opon Continental z nowym kierownictwem
Dział opon Continental z nowym kierownictwem

Dział opon Continental z nowym kierownictwem

Opublikowany

Z początkiem lipca w dziale opon Continental nastąpiły zmiany personalne na szczeblu kierowniczym. Nowym szefem działu opon do samochodów użytkowych został Christian Koetz. Jego miejsce, jako dyrektora działu opon do samochodów osobowych i lekkich pojazdów ciężarowych w regionie EMEA (Europa, Bliski Wschód i Afryka) zajął Philipp von Hirschheydt, wcześniej odpowiedzialnym za regiony Azji i Pacyfiku (APAC). Tym rynkiem w wyniku reorganizacji działu zarządza teraz Ferdinand Hoyos.

Christian Koetz zastąpił dr. Andreasa Essera, który objął kierownictwo nad rynkiem opon ciężarowych w regionie Azji i Pacyfiku. Zmiany nie dotyczą kadry zarządzającej najwyższego szczebla – za pracę działu opon Continental z ramienia zarządu Continental AG nadal odpowiada Nikolai Setzer, członek zarządu oraz szef działu opon Continental, który tak wyjaśnił powody reorganizacji zespołu:

Celem wprowadzonych zmian personalnych jest jak najlepsze wykorzystanie rozległej specjalistycznej wiedzy oraz międzynarodowego doświadczenia, jakie powołani dyrektorzy zdobyli przez lata swojej pracy zawodowej. Dzięki temu nasz globalny zespół zyskał nowe siły, aby zaspokajać potrzeby klientów jeszcze lepiej, dokładniej i szybciej. Jest to istotny element długoterminowej strategii rozwoju firmy „Wizja 2025".

Nikolai Setzer, członek zarządu oraz szef działu opon Continental

Christian Koetz kierował pionem opon osobowych i dostawczych w regionie EMEA od czerwca 2011 r. Ponadto od 2015 do 2017 roku pełnił funkcję prezesa Europejskiego Stowarzyszenia Producentów Opon i Gumy (ETRMA). W latach 2006–2011 Koetz był pierwszym wiceprezesem centralnego Działu Badań i Rozwoju firmy Continental w Hanowerze w Niemczech. Wcześniej pełnił szereg funkcji w działach oryginalnego wyposażenia samochodów osobowych i dostawczych w Ameryce Północnej i Hanowerze.
Philipp von Hirschheydt od kwietnia 2015 r. sprawował funkcję dyrektora działu opon osobowych i dostawczych w regionie APAC. W latach 2012-2015 pełnił funkcję dyrektora generalnego w Continental Tire Andina w Ekwadorze. Wcześniej zbierał doświadczenie w ramach pionu układów napędowych w niemieckim Dortmundzie, nadzorował również dział fuzji i przejęć firmy Continental w Hanowerze.
Ferdinand Hoyos przez trzy lata (do końca czerwca br.) był dyrektorem generalnym na kraje andyjskie: Wenezuelę, Kolumbię, Peru, Boliwię, Chile i Ekwador. Uprzednio pełnił funkcję dyrektora działu fuzji i przejęć oraz działu ds. zarządzania nieruchomościami firmy w Hanowerze. Wcześniej pracował jako konsultant w zakresie strategii i finansów korporacyjnych.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

logo_Continental.png

grafika | 19,1 KB

Pobierz
Continental_Christian_Koetz.jpg

grafika | 3,09 MB

Pobierz
Continental_Nikolai_Setzer.jpg

grafika | 2,78 MB

Pobierz
Dzial_Opon_Continental_z_nowym_kierownictwem.docx

docx | 40,7 KB

Pobierz
Powiązane artykuły
Opony Continental w ciągnikach rolniczych Valtra

temu

Continental nawiązał współpracę z firmą Valtra, fińskim producentem ciągników rolniczych. To pierwsza marka, która w montażu fabrycznym będzie stosować opony radialne Continental. Już od października br. nowe ciągniki Valtra serii A będą dostępne z oponami Tractor70 oraz Tractor85. Obecnie produkty Continental oferowane są przez Valta Unlimited Studio.
Pomagamy tym, którzy pomagają!

temu

Wokół nas są ludzie, którzy gotowi są poświęcić innym nie tylko swój czas, ale też życie. Strażacy ochotnicy z Wąsosza Górnego (woj. śląskie) odpowiadają na każde wezwanie pomocy ze strony mieszkańców gminy Popów. Tym razem to oni zaapelowali o wsparcie przy budowie oraz wyposażaniu powstającej nowej strażnicy. W tę wyjątkową inicjatywę zaangażował się zespół Continental, który przekazał jednostce ogumienie do dwóch samochodów bojowych z usługą montażu w serwisie sieci BestDrive.
ContiConnect – nowy wymiar monitoringu opon dla flot użytkowych

temu

Continental rozwija platformę monitorowania opon dla flot użytkowych – ContiConnect. Podczas 67. edycji Targów Pojazdów Użytkowych IAA w Hanowerze firma zaprezentuje nowe funkcjonalności systemu, które umożliwią integrację z istniejącymi już w firmach narzędziami do monitoringu i zarządzania flotą. Wdrażając kolejne innowacje, Continental realizuje swoją wizję w zakresie cyfrowych rozwiązań dla branży transportowej.
TractorMaster – nowość Continental w portfolio opon rolniczych

temu

Continental poszerza swoją ofertę dla rolnictwa. W połowie września br. do sprzedaży trafi nowa opona radialna TractorMaster. To pierwszy produkt, w którym zastosowano innowacyjny wzór bieżnika w technologii D.fine. Nowe ogumienie uzupełni gamę produktów przeznaczonych do maszyn i pojazdów rolniczych Tractor70 i Tractor85.