Alstom Konstal otrzymał wyróżnienie „Zasłużony dla Wydziału Transportu   Politechniki Śląskiej”
Alstom Konstal otrzymał wyróżnienie „Zasłużony dla Wydziału Transportu   Politechniki Śląskiej”

Alstom Konstal otrzymał wyróżnienie „Zasłużony dla Wydziału Transportu   Politechniki Śląskiej”

W uznaniu zaangażowania w rozwój polskiego kolejnictwa

Alstom Konstal otrzymał prestiżowe wyróżnienie „Zasłużony dla Wydziału Transportu Politechniki Śląskiej” za swój aktywny udział w modernizacji polskiego sektora transportowego. Dyplom i statuetkę w imieniu firmy odebrał Radosław Banach, Dyrektor Zarządzający Alstom Konstal, podczas uroczystej inauguracji nowego roku akademickiego.
Wyróżnienie „Zasłużony dla Wydziału Transportu Politechniki Śląskiej” Alstom Konstal otrzymał za aktywne uczestnictwo w unowocześnianiu polskiego sektora transportu kolejowego. Od przejęcia spółki Konstal w 1997 r., będącej najstarszym w Polsce producentem urządzeń kolejowych, Alstom rozpoczął realizację największego w historii programu rozwoju tej firmy. Alstom dostosował fabrykę do światowych standardów produkcyjnych i poszerzył jej możliwości produkcyjne. Obecnie fabryka Alstomu w Chorzowie jest uważana za jedną z wiodących fabryk taboru w Grupie. Dostarcza produkty spełniające najwyższe światowe standard w zakresie jakości i bezpieczeństwa. Zakład produkcyjny w Chorzowie stał się centrum kompetencyjnym dla Grupy Alstom i rozwija swoją eksperckość w ramach Centrum Inżynieryjnego.
Współpraca pomiędzy Politechniką Śląską a Alstom Konstal doprowadziła do zawarcia umowy partnerskiej w 2014 r. Od tego czasu Alstom aktywnie uczestniczy w procesie kształcenia studentów na Wydziale Transportu, poprzez udział w opracowaniu  programu kształcenia dla kierunku praktycznego Transport Kolejowy, udział pracowników firmy w prowadzeniu zajęć i organizowanie wyjazdów studentów do zakładu w Chorzowie. Pracownicy Alstom nie tylko prowadzą niektóre wykłady ze studentami kierunku Transport Kolejowy, ale również prowadzą zajęcia praktyczne w zakładzie w Chorzowie.  
To partnerstwo zostanie ponownie przedłużone w grudniu tego roku, kiedy Alstom obejmie pełnym patronatem salę projektowania 3D. Będzie ona pomocna w przygotowaniu potencjalnych pracowników do sprawnego rozpoczęcia pracy.

Otrzymanie wyróżnienia „Zasłużony dla Wydziału Transportu Politechniki Śląskiej” to dla nas i zaszczyt i jednocześnie zachęta do zacieśniania współpracy Alstom Konstal z Wydziałem. Wiemy, że nasz wkład w edukację adeptów transportu jest doceniany i mobilizuje to nas do dalszych działań i współpracy z Wydziałem, który kształci  przecież także naszych przyszłych pracowników.

Tomasz Szedel, Engineering Director, Alstom

To dzięki między innymi pomocy Alstomu powstał w 2015 r. na Wydziale Transportu kierunek praktyczny Transport Kolejowy. Specjaliści z Alstomu aktywnie uczestniczą w procesie kształcenia studentów i biorą udział opracowaniu  programu kształcenia dla tego kierunku.

prof. Janusz Ćwiek, Kierownik Katedry Transportu Kolejowego Wydziału Transportu Politechniki Śląskiej

Załączniki

Pobierz wszystkie

KTW Award Oct 2018 (3).jpeg

grafika | 1,9 MB

Pobierz
20181024 Alstom Konstal otrzymał wyróżnienie PL.docx

docx | 90,9 KB

Pobierz
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.