Już wkrótce ulubiona dziecięca bohaterka - Świnka Peppa - odwiedzi kilka miast w Polsce ze spektaklem „Świnka Peppa - Wielka Niespodzianka”. To okazja, by spotkać ją na żywo i z perspektywy widowni przeżywać jej wesołe przygody. Przedstawienie zostało przygotowane z myślą o już nawet 2-letnich maluchach. Czy warto w tak wczesnym wieku zapoznawać dziecko z teatrem? Czy zapamięta coś ze wspólnego rodzinnego wyjścia? Przeczytaj, dlaczego warto, wśród wielu rozrywek, zaproponować dziecku również wizytę w teatrze.
1. Teatr pobudza wyobraźnię
Kolorowe kostiumy, wesołe piosenki, aktorzy wcielający się z różne role - wszystko to zaprasza dzieci do świata, który prawdopodobnie jest dla nich nowy, nieodkryty i tajemniczy. Ponieważ teatr sam w sobie jest umową między widownią a artystami, wiele jest niedopowiedzeń, których interpretacja zależy od wyobraźni widza. Twórcy spektaklu wiedzą jak poruszyć emocje widowni, nawet tej najmłodszej, dlatego w jego trakcie dziecko może poznać wiele uczuć i przeżyć wiele przygód wraz z bohaterami na scenie. Pamiętajmy, że sztuka kształtuje osobowość i wrażliwość dziecka, a na to nigdy nie jest za wcześnie.
2. Uczy koncentracji
Przeglądając repertuar teatrów warto wybrać spektakl, którego długość dostosowana jest do wieku dziecka, by nie zniechęcić go już na starcie. „Świnka Peppa – Wielka Niespodzianka” trwa 60 minut, w trakcie których przewidziany jest 15-minutowy antrakt. To idealna długość, by utrzymać uwagę dwu- czy trzylatka i zmobilizować go do skupienia. A zaangażowani aktorzy już wiedzą jak zafascynować malucha scenicznymi przygodami.
3. Ośmiela z nowym miejscem i emocjami
Wyjście do teatru może być wspaniałym rodzinnym wydarzeniem – nowe przestrzenie, często bardzo eleganckie, odświętnie ubrani widzowie i wyjątkowa atmosfera – tego nie przeżyje się oglądając TV. Wizyta w teatrze to także okazja do nauki nowych zasad, szacunku do aktorów i pozostałych widzów. Jedzenie przekąsek i komentowanie na bieżąco wrażeń? Na to trzeba poczekać do przerwy. A wtedy warto podzielić się własnymi emocjami i spostrzeżeniami na temat obejrzanej sztuki. To kolejna okazja do budowania relacji i poznania uczuć dziecka.
4. Zawód - artysta
Twoje dziecko chce w przyszłości zostać strażakiem, policjantem lub lekarką? Pokaż mu inne profesje. W końcu spektakl to nie tylko aktorzy, ale i inni artyści – kostiumograf, scenograf, rekwizytor, muzyk czy last but not least – reżyser. Ten zespół robi wszystko, by przenieść widzów do innego, wyobrażonego świata. Może wśród tej najmłodszej widowni znajduje się przyszły następca Krystiana Lupy lub Krystyny Jandy?
Wszystko co dzieje się w teatrze uczy dziecko cierpliwości, rozbudza ciekawość, rozwija wyobraźnię i wpływa na postrzeganie świata. Dlatego nie zwlekaj, wybierz spektakl dla Twojego malucha i rezerwuj bilety.
Najbliższe spektakle „Świnka Peppa – Wielka Niespodzianka”:
19.02. – Pruszków, Centrum Kultury i Sportu
19.03. – Bielsko-Biała, Bielskie Centrum Kultury
27.03. – Marki, Mareckie Centrum Edukacyjno-Rekreacyjne
02.04. – Gdańsk, Gdański Teatr Szekspirowski
Więcej informacji o spektaklu na stronie: www.swinkapeppanazywo.pl