Nowoczesny proces produkcyjny składa się z wielu powiązanych ze sobą elementów. Poruszenie jednego z nich powoduje efekt domina. Jedną z przyczyn niosących takie skutki jest awaria maszyny bądź urządzenia wykorzystywanego w produkcji. Aby zapobiec tego typu sytuacjom należy przeprowadzać systematyczne kontrole stanu technicznego sprzętu, jak też przestrzegać zaleceń eksploatacyjnych i serwisowych producenta.
Znaczenie gospodarki smarowniczej
Stosowanie środków smarnych, których jakość jest potwierdzona przez producentów maszyn i urządzeń, przekłada się na niższe koszty eksploatacji uzyskiwane głównie dzięki dłuższej i bezawaryjnej pracy podzespołów oraz niższym kosztom zużycia oleju. Najbardziej znanym produktem tego typu w ofercie Shell jest olej hydrauliczny Shell Tellus S2 MX w lepkościach 32-68. Oferujemy również oleje hydrauliczne które zapewniają 2-3 razy dłuższy czas pracy w porównaniu do obecnie stosowanych olejów mineralnych oraz oszczędności energii nawet do 5%. Są one wytwarzanych z olejów bazowych powstających w procesie GTL, a sprzedawane pod nazwą Shell Tellus S4 VE. Dzięki swoim właściwościom Shell Tellus S4 VE powoduje, że maszyna staje się niemal bezobsługowa a brak jednej wymiany kompensuje często jego koszt
– mówi Cezary Wyszecki, Doradca Techniczny w dziale Sprzedaży Dystrybucyjnej środków smarnych w Shell Polska.
Oleje hydrauliczne o dłuższej żywotności
Rzeczywiste korzyści dzięki rozwiązaniom Shell
Oleje sprężarkowe do stosowania w przemyśle
Szeroka gama naszych środków smarnych pozwala dostosować właściwości użytkowe do konkretnych zastosowań. Wszystkie, zgodnie ze swoim przeznaczeniem, spełniają wymagania producentów maszyn z układami hydraulicznymi oraz wykorzystującymi stacjonarne i mobilne sprężarki powietrza. Kluczowe pozostaje jedno – właściwie dobrane oleje hydrauliczne Tellus i sprężarkowe Corena gwarantują ograniczenie całkowitych kosztów użytkowania (TCO), co przekłada się na efektywność prowadzonej działalności
– podkreśla Cezary Wyszecki, Doradca Techniczny w dziale Sprzedaży Dystrybucyjnej środków smarnych w Shell Polska.
[1] Rzeczywiste oszczędności zależą od zastosowania, aktualnie stosowanego oleju, procedur konserwacji, stanu urządzenia, warunków eksploatacji i intensywności zużycia mocy hydraulicznej.
[2] Wskazane oszczędności są charakterystyczne dla dnia obliczeniowego i wymienionego zakładu. Powyższe obliczenia mogą się różnić w zależności od lokalizacji i czasu oraz zależą, np. od zastosowania, warunków pracy, aktualnie stosowanych produktów, stanu sprzętu oraz praktyk konserwacyjnych.
[3] W porównaniu z olejami mineralnymi w testach w temperaturze 120° C przy użyciu sprężarek Hydrovane 22, które przyspieszają starzenie się oleju.
[4] Przemysłowe testy stabilności termicznej z metalami katalitycznymi w temperaturze 135° C przez 168 godzin (ASTM D2070).
[5] W oparciu o wewnętrzne, rygorystyczne testy Shell