Innowacyjne rozwiązanie z zakresu predykcyjnego utrzymania pociągów Pendolino z floty PKP Intercity.
Jesteśmy dumni mogąc zainaugurować pracę TrainScannera w Europie kontynentalnej. To kolejny kamień milowy w kierunku transportu przyszłości. Dzięki zautomatyzowanym rozwiązaniom gromadzącym i analizującym dane możemy stale doskonalić procesy w ramach utrzymania predykcyjnego, co przekłada się na bezpośrednie korzyści dla klientów i pasażerów. Predykcyjna i oparta na analizie stanu technicznego ocena floty pomaga uniknąć przestojów i maksymalizuje dostępność taboru.
Artur Fryczkowski, Dyrektor Zarządzający Alstom w Polsce i na Ukrainie
TrainScanner to przykład, jak może wyglądać przemysł przyszłości już dziś. Cieszę się, pociągi należące do PKP Intercity będą kontrolowane w ten innowacyjny sposób, ponieważ przełoży się to nie tylko na oszczędności, ale przede wszystkim na większą niezawodność naszych składów oraz komfort i bezpieczeństwo pasażerów.
Adam Laskowski, Członek Zarządu PKP Intercity S.A., narodowego przewoźnika dalekobieżnego, w którego barwach kursuje 20 pociągów Pendolino.
TrainScanner Alstom w warszawskim centrum serwisowym Pendolino.
Po automatycznej kontroli dane są przesyłane do platformy Alstom HealthHub™.
Jako światowy lider ekologicznych i inteligentnych rozwiązań w zakresie mobilności Alstom opracowuje
i wprowadza na rynek zintegrowane systemy, które zapewniają trwałe podstawy dla transportu przyszłości. Alstom oferuje pełen wachlarz rozwiązań w zakresie sprzętu i usług, od pociągów dużych prędkości, metra, tramwajów i elektrobusów po zintegrowane systemy, zindywidualizowane usługi, infrastrukturę, systemy sterowania i rozwiązania w zakresie mobilności cyfrowej. W roku obrotowym 2019/20 Alstom odnotował sprzedaż w wysokości 8,2 mld euro i zaksięgował zamówienia o wartości 9,9 mld euro. Alstom ma swoją siedzibę we Francji, działa na terenie 60 państw i obecnie zatrudnia 38 900 osób.