Izba Gospodarki Elektronicznej zdefiniowała bariery legislacyjne dla rozwoju krajowej gospodarki cyfrowej. Idzie za tym propozycja dialogu z administracją publiczną, oraz ze wszystkimi aktorami handlu online w Polsce. Dokument „Księga e-Izby: Niwelowania Barier Legislacyjnych w Gospodarce Cyfrowej” został przygotowany przez zespół prawników specjalizujących się w prawie nowych technologii, prawie podatkowym, prawie pracy i prawie handlowym. Zawiera efekt dogłębnych studiów nad stanem prawa obowiązującym w e-commerce i propozycje zmian.
Premiera prawniczego e-booka e-Izby – mapy drogowej zmian legislacyjnych
Mam nadzieję, że Księga, którą przygotowaliśmy będzie kolejny raz dużym wsparciem merytorycznym dla nowo wybranej administracji publicznej i ministra cyfryzacji. Działamy na rzecz przedsiębiorców e-commerce także w KE, w ramach silnej struktury Ecommerce Europe. W ten sposób każdy głos biznesu, niezależnie od potrzeb jego autorów trafi tam, gdzie powinien.
Patrycja Sass-Staniszewska, prezes Izby Gospodarki Elektronicznej
Uniknąć sprzecznych przepisów
W naszym podejściu staraliśmy się zachować zasadę elastycznych ram regulacyjnych. Pozwala to na łatwiejsze dostosowywanie praktyki stosowania prawa do szybkich zmian, które charakteryzują gospodarkę cyfrową. Tam, gdzie to możliwe, zaproponowaliśmy harmonizację przepisów, aby stworzyć bardziej spójne i przewidywalne środowisko dla przedsiębiorstw działających zarówno lokalnie, jak i międzynarodowo.
mec. Witold Chomiczewski, pełnomocnik e-Izby ds. Legislacji, z Kancelarii Lubasz i Wspólnicy.
Korzyści dla wszystkich
- doprecyzowanie obecnego modelu oferty elektronicznej
- podatek VAT, system KseF i fakturowanie
- zarządzanie ofertą produktu na stronie www
- zawieranie umowy o pracę za pomocą podpisu osobistego, zaufanego lub w formie dokumentowej, i inne