Zadaniem koordynatorów legislacyjnych, zgodnie z misją Izby Gospodarki Elektronicznej, jest kształtowanie polityk wspierających krajową gospodarkę cyfrową w sposób kompleksowy.
Wyłonione osoby posiadają bogate doświadczenie prawnicze oraz posługują się fachową wiedzą, wykazują zdolnościami negocjacyjnymi i zrozumieniem potrzeb e-biznesu w kraju i Unii Europejskiej. Dołączają do efektywnego zespołu prawników e-Izby, który z sukcesem angażuje się w rozwój e-commerce.
- monitorowanie ustawodawstwa,
- opracowywanie polityk w poszczególnych domenach prawa stanowisk legislacyjnych wspólnie z biznesem zrzeszonym w e-Izbie,
- zaangażowanie interesariuszy – chodzi o współpracę z urzędnikami, liderami branży i innymi osobami, w celu budowania konsensusu i napędzania pozytywnych zmian w ekosystemie e-commerce.
Wyznaczenie nowych koordynatorów legislacyjnych, którzy wzmocnią zespół prawniczy e-Izby następuje w ważnym momencie dla krajowej i europejskiej gospodarki elektronicznej. Technologie cyfrowe nadal przekształcają branże i tworzą nowe możliwości. Izba Gospodarki Elektronicznej pozostaje zaangażowana w prace nad tworzeniem prawa, które dotrzymuje kroku innowacjom. Stymuluje biznes do rozwoju, chroni konsumentów. Wszyscy koordynatorzy legislacyjni e-Izby – obecni i nowo mianowani – będą pracować nad propagowaniem polityk wspierających zrównoważony wzrost handlu online.
Patrycja Sass-Staniszewska, Prezes Izby Gospodarki Elektronicznej