Karta flotowa małego przedsiębiorcy
Karta flotowa małego przedsiębiorcy

Karta flotowa małego przedsiębiorcy

Opublikowany

Małe firmy transportowe stanowią dominującą część sektora usług transportowo-spedycyjnych. Na takich przewoźników czeka jednak wiele wyzwań, którym muszą sprostać w codziennej pracy. Nie tylko zmierzyć się z dużą konkurencyjnością na rynku, ale przede wszystkim nieustannie poszukiwać rozwiązań pozwalających na optymalizację kosztów prowadzonej działalności. Istnieje jednak prosty i efektywny sposób na obniżenie wydatków. To karta paliwowa, która nie tylko umożliwia bezgotówkowe zakupy paliwa po niższych cenach, ale znacznie upraszcza zarządzanie wszystkimi wydatkami związanymi z transportem.

Według Głównego Urzędu Statystycznego[1] transportem drogowym w 2015 roku przewieziono ponad 1,5 ton ładunków, co stanowi aż 83,5% ogółu transportu w Polsce. Większość z tych przewozów zostało zrealizowanych przez małe firmy, to znaczy takie, które posiadają mniej niż 10 pojazdów w swojej flocie, i w których pracuje mniej niż 9 osób. To właśnie te przedsiębiorstwa mają największy wpływ na rozwój gospodarki transportowej w Polsce.  

Większość zadań związanych z obsługą floty, które w dużej firmie zostało rozdzielonych pomiędzy kilku pracowników a nawet działów, w małym przedsiębiorstwie często spoczywa na barkach jednej osoby. To wymaga od właściciela i zatrudnionych wielozadaniowego podejścia i fachowej wiedzy w wielu zakresach, w tym także z prawa i finansów. Jest jednak łatwy sposób na odciążenie z większości obowiązków. Takim rozwiązaniem jest karta paliwowa euroShell, która nie tylko pomoże w obniżeniu kosztów prowadzonej działalności, ale w konsekwencji przełoży się także na wzrost konkurencyjności.  

Mnóstwo wydatków = jedna faktura

Duża liczba zleceń to oczywiście powód do satysfakcji, szczególnie dla początkującej firmy, ale może być także przyczyną chaosu w formalnościach i rozliczeniach. Poza fakturami za zakup paliwa należy również uregulować faktury za opłaty drogowe, parkingi, czy takie usługi jak myjnia. Wówczas zarządzanie finansami może okazać się bardzo pracochłonne. Z pomocą przychodzi karta euroShell, która integruje płatności związane bezpośrednio z transportem na terenie Polski w jednym miejscu na zbiorczej fakturze np. opłaty za przejazdy płatnymi drogami, co znacznie upraszcza procesy administracyjne. Karta pozwala także na precyzyjną analizę wydatków floty, dzięki czemu właściciel przedsiębiorstwa może nie tylko zoptymalizować koszty operacyjne, ale również łatwiej planować trasy przejazdów biorąc pod uwagę dokładne koszty zużycia paliwa. 

Kontrola w pakiecie

Niewielka firma może mieć także problemy z odpowiednią kontrolą wydatków i ich bieżącym monitoringiem. Faktury mogą ulec zniszczeniu, kierowca może zgubić paragon lub nie rozliczyć się z pobranej zaliczki. Przez brak odpowiedniej kontroli wydatków trudno jest wskazać później czy np. dany pojazd nie zużywa zbyt dużej ilości paliwa. Prostym narzędziem umożliwiającym taką stałą kontrolę kosztów oraz wgląd do historii płatności zawieranych za pomocą karty paliwowej jest aplikacja Shell Card Online. 
Właściciel małej firmy, nawet jeśli posiada tylko jeden pojazd, potrzebuje efektywnych, profesjonalnych i nowoczesnych rozwiązań, które znaczenie ułatwią i usprawnią jego pracę. Z kartą euroShell zyska nie tylko możliwość bezgotówkowych płatności na ponad 900 stacjach paliw w Polsce oraz wygodnego regulowania opłat w systemie viaTOLL czy za przejazdy autostradami A1, A2 i A4, ale przede wszystkim otrzyma skuteczne narzędzie do zarządzania wydatkami floty oraz ich bieżącej kontroli.

[1] Raport dostępny jest na stronie Głównego Urzędu Statystycznego  http://stat.gov.pl/obszary-tematyczne/transport-wyniki-dzialalnosci-w-2015-r

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

euroShell_zdjecie.jpg

grafika | 103 KB

Pobierz
Karta_flotowa_malego_przedsiebiorcy_12_06_2017.doc

doc | 52,5 KB

Pobierz
Karta_flotowa_malego_przedsiebiorcy_12_06_2017.txt

txt | 4,59 KB

Pobierz
Powiązane artykuły
Łukasz Klamka wzmocnił zespół Shell Fleet Solutions

temu

Z początkiem kwietnia do zespołu Shell Fleet Solutions, odpowiadającego za rozwój, marketing i sprzedaż kart flotowych euroShell, dołączył Łukasz Klamka, który w ramach awansu wewnętrznego objął stanowisko Indirect Account Manager na Polskę, kraje bałtyckie i Ukrainę.
Faktura czarno na białym – przejrzyste rozliczenia karty flotowej

temu

Duża liczba faktur oraz paragonów, wystawianych w różnych krajach i w różnych językach,  z różnymi stawkami VAT, to tylko niektóre wyzwania fiskalne jakie stoją przez zarządcami flot operujących w Europie. Aby ułatwić prowadzenie i kontrolę rozliczeń księgowych, międzynarodowe firmy transportowe coraz częściej sięgają po karty flotowe, które integrują wszystkie płatności na jednej fakturze. Dlatego tak istotne jest, by otrzymywana faktura była przejrzysta i łatwa w interpretacji.
7 krajów z kartą euroShell i jednym urządzeniem

temu

Dla przewoźników międzynarodowych szczególnie istotna jest możliwość sprawnego i szybkiego regulowania opłat za autostrady i trasy szybkiego ruchu. Obecnie kraje należące do Unii Europejskiej stosują różne systemy rozliczeń, co wiąże się z koniecznością montażu kilku urządzeń pomiarowych w pojazdach. Już od kwietnia 2018 roku posiadacze kart flotowych euroShell przy użyciu jednego urządzenia pomiarowego będą mogli skorzystać z ujednoliconego elektronicznego systemu poboru opłat drogowych (EETS) aż w siedmiu krajach Europy.
Nowy system transakcyjny do obsługi kart flotowych euroShell

temu

Od połowy listopada, klienci kart flotowych euroShell mogą korzystać z nowego systemu transakcyjnego do obsługi kart oraz z nowej platformy Shell Card Online. Nowe rozwiązania nie tylko usprawnią i ułatwią procesy związanie z zamówieniami, rozliczeniami oraz obsługą kart flotowych, ale także zapewnią flotom jeszcze wyższy poziom kontroli i bezpieczeństwa transakcji realizowanych kartami euroShell.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.