Nauka empatii z Enchantimals
Nauka empatii z Enchantimals

Nauka empatii z Enchantimals

Opublikowany

Empatia stanowi bazę inteligencji emocjonalnej każdego człowieka. Jest wrażliwością na kontekst społeczny, problemy, emocje i zachowania innych. Pozwala przewidzieć i zrozumieć postępowanie ludzi, dlatego jest tak ważna w przypadku dzieci. To od wykształconych umiejętności współodczuwania zależeć będą ich przyszłe relacje, zdolność do osiągania kompromisu czy porozumiewania się w trudnych sytuacjach. Warto więc od najmłodszych lat pracować nad empatią maluchów, szczególnie że można to robić nawet podczas zabawy.

Dzieci, już w wieku niemowlęcym, szybko rozpoznają i zaczynają odczuwać emocje, którym ulegają osoby z ich otoczenia. Zdenerwowanie czy radość rodziców stanowią dla nich powody do złości, płaczu lub śmiechu. W rozwoju emocjonalnym mały człowiek staje się więc częścią własnego otoczenia, intensywnie przeżywając problemy, dotykające nie tylko bliskich, ale również zwierzęta czy zabawki. To właśnie dlatego tak prawdziwy jest dziecięcy smutek, spowodowany uszkodzeniem ukochanej laleczki czy boląca łapka kota lub psa.

Aktorskie przygotowanie do życia

W miarę nabywania doświadczeń dziecko, jak mały aktor, uczy się nowych ról, poznaje i przejmuje wzorce i schematy postępowania. Zachowania prospołeczne ćwiczy nie tylko uważnie obserwując swoich rodziców. Przyjmuje też postawy, które poznało podczas zabawy lub oglądając przygody swoich bajkowych bohaterów. Ta rosnąca wrażliwość i gotowość do współodczuwania są o tyle istotne, że będą w przyszłości skutkowały naturalną chęcią pomagania drugiej osobie. Zanim jednak to nastąpi maluchy, bawiąc się, muszą nauczyć tego co dobre i złe.

Opiekujemy się tym co kochamy

Rozwijanie empatii to niezwykle trudne i ważne zadanie dla opiekunów, którzy mają wzbudzać w swoich maluchach chęć podawania przyjacielskiej dłoni. To właśnie w realizacji tego celu Mattel - producent zabawek - postanowił wesprzeć rodziców, wprowadzając na rynek nową markę lalek Enchantimals. Nazwa zabawkowych dziewczynek to połączenie dwóch angielskich słów „enchant” oznaczające „zaczarować”, „urzekać” oraz „animals”, czyli „zwierzęta”. I taki właśnie jest magiczny świat Enchantimals, w którym urocze zwierzątka i ich przyjaciółki, razem przeżywają ciekawe przygody i pokonują trudności, ucząc dzieci wrażliwości, współodczuwania i przyjaźni. Zabawa ma być także okazją do poznania pojęć odpowiedzialności i poszanowania dla natury. Ponadto ma pobudzać wyobraźnię, bo lalki są wręcz stworzone do kreowania Od zabawy do życiowej praktyki, a wszystko zaczyna się w domu

Od zabawy do życiowej praktyki, a wszystko zaczyna się w domu

Empatia, współczucie, życzliwość, a przede wszystkim miłość zaczynają się w domu. Od najwcześniejszych lat warto dzieciom wyjaśniać co czują inni ludzie, obserwować ich emocje, zwracać uwagę by nie raniły uczuć innych. Trzeba też pozostawiać swobodę, by same decydowały, że mają ochotę komuś pomóc,
a potem wyjaśnić o czym świadczy takie zachowanie. Tak więc warto wykorzystywać każdą sytuację i każdą formę do edukacji emocjonalnej, nie zapominając, że dziecięcym oknem na świat jest zabawa, która potęguje i ułatwia rozwój oraz proces uczenia się dzieci.
Zabawa_Enchantimals_2.pngZabawa_Enchantimals_3.pngZabawa_Enchantimals_4.pngZabawa_Enchantimals_1.pngEnchantimals.pngEnchantimals_logotyp_PL.png

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Nauka_empatii_z_Enchantimals_informacja_prasowa_21_09_2017.docx

docx | 640 KB

Pobierz
Powiązane artykuły
Nowość od Mattel – morskie bohaterki Enchantimals

temu

Mattel wprowadza na rynek nową linię lalek Enchantimals, inspirowaną morskim światem.  Miłośniczki zwierząt w wieku 3-8 lat będą oczarowane istotami z podwodnych przestworzy. Morskie lalki zachwycają zmieniającymi kolor włosami, a każdej z nich towarzyszy wodny przyjaciel.
Enchantimals – nowe laleczki od firmy Mattel

temu

Wraz z początkiem roku szkolnego na rynku debiutuje Enchantimals - nowa marka światowego lidera branży dziecięcej, firmy Mattel. Enchantimals to małe laleczki w zestawie ze zwierzątkiem dla dziewczynek w wieku 3-8 lat, które uczą dzieci przyjaźni, zaufania, rozumienia i szanowania potrzeb innych oraz harmonii płynącej z natury.
Mattel uczy dzieci empatii dzięki nowej marce

temu

Wraz z początkiem roku szkolnego na rynku debiutuje Enchantimals - nowa marka światowego lidera branży dziecięcej, firmy Mattel. Enchantimals to małe laleczki w zestawie ze zwierzątkiem dla dziewczynek w wieku 3-8 lat, które uczą dzieci przyjaźni, zaufania, rozumienia i szanowania potrzeb innych oraz harmonii płynącej z natury. 
Opony polecane na zimę

temu

Według Raportu Komisji Europejskiej używanie opon zimowych w okresie zimowym zmniejsza ryzyko wypadku aż o 46 procent[1]! Dlatego, kiedy średnia dobowa temperatura powietrza utrzymuje się długotrwale na poziomie poniżej 7°C, kierowcy powinni zmienić ogumienie z letniego na zimowe. Jakie opony wybrać? Najlepiej takie, które wykorzystują nowoczesne rozwiązania technologiczne, a ich jakość potwierdzają testy ogumienia. 
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.