Alior Bank we współpracy z Sodexo jako pierwszy w Polsce udostępnia usługę Android Pay™ dla kart podarunkowych

Alior Bank we współpracy z Sodexo jako pierwszy w Polsce udostępnia usługę Android Pay™ dla kart podarunkowych

Od 16 października 2017 roku użytkownicy kart podarunkowych Sodexo będą mogli realizować płatności telefonem dzięki aplikacji Android Pay.

Karta Sodexo, wydawana we współpracy z Alior Bankiem oraz organizacją płatniczą Mastercard, jest pierwszą w Polsce przedpłaconą kartą podarunkową, którą można płacić zbliżeniowo telefonem. Gwarantuje ona dostęp do ponad 450 tysięcy punktów akceptujących w Polsce, a także umożliwia płatności w Internecie.

Nowa usługa jest odpowiedzią na rosnącą popularność płatności mobilnych. Telefon coraz częściej staje się „portfelem na karty”, których fizycznie nie musimy mieć przy sobie. Dlatego wspólnie z Alior Bankiem zdecydowaliśmy się wprowadzić tę funkcjonalność również dla naszych kart podarunkowych, z których rocznie korzysta kilkaset tysięcy użytkowników.

Dariusz Deszczka, Dyrektor Marketingu i Rozwoju w Sodexo Benefits and Rewards
Services Polska

Aby samodzielnie uruchomić usługę płatności zbliżeniowych Android Pay dla swojej karty podarunkowej, wystarczy założyć profil w serwisie dlaciebie.sodexo.pl i włączyć opcje Android Pay. Dalej schemat postępowania jest taki sam jak dla każdej innej karty – ze sklepu Google Play należy pobrać na telefon aplikację Android Pay i dodać do niej swoją Kartę Podarunkową. Aplikacja działa na wszystkich modelach telefonów posiadających moduł NFC oraz system operacyjny Android™ 4.4 KitKat ® lub nowszy. Zbliżeniowa płatność telefonem odbywa się dokładnie tak samo jak zbliżeniowa transakcja kartą płatniczą. Jeśli jej wartość przekracza 50 złotych, trzeba podać PIN – ten sam, który obowiązuje do karty plastikowej.

Alior Bank realizuje strategię „Cyfrowego buntownika”, dlatego z dużą satysfakcją przystąpiliśmy do wdrożenia najnowszych technologii dla kart podarunkowych oferowanych przez Sodexo. Płatności mobilne bardzo szybko zyskują popularność w Polsce. Dzięki wprowadzeniu ich dla kart podarunkowych, wspólnie z naszym partnerem, po raz kolejny wyznaczamy nowy standard w branży.

Maciej Surdyk, dyrektor zarządzający Pionem Rozwoju Biznesu w Alior Banku

Dokonując płatności telefonem przy użyciu aplikacji Android Pay, rzeczywisty numer karty nie jest udostępniany sklepowi, co w znaczący sposób podnosi bezpieczeństwo transakcji. Gdy transakcja zostanie zaakceptowana, na telefonie użytkownika pojawi się komunikat potwierdzający. Kartą podarunkową Sodexo można zarządzać poprzez infolinię oraz stronę www.dlaciebie.sodexo.pl. Użytkownik może tam zastrzec utraconą kartę, sprawdzić jej saldo, historię transakcji, a także zmienić PIN. Wszystkie usługi są dostępne online przez całą dobę.  Zbliżeniowe płatności telefonem będą sukcesywnie wprowadzane dla wszystkich wydawanych przez Alior Bank kart Sodexo w organizacji Mastercard, takich jak np. karty premiowe, Lunch Pass i inne. Android, Android Pay i Google Play to znaki towarowe Google Inc.
Załączniki

Pobierz wszystkie

Alior_Sodexo_platnosci_telefonem_10_10_2017.txt

txt | 5,8 KB

Pobierz
Alior_Sodexo_platnosci_telefonem_10_10_2017.doc

doc | 173 KB

Pobierz
Powiązane artykuły
Wakacyjny prezent od szefa

W portfelach większości wczasowiczów nie znajdziemy „prezentów” od ich pracodawców. Jak pokazują wyniki badania „Drogowskaz Motywacyjny 2018”, dodatkowe świadczenia w okresie wakacyjnym przyznaje swoim pracownikom tylko 1 na 5 firm działających w Polsce. Czy warto motywować urlopowiczów i jak to zrobić najlepiej?
1000 złotych na świadczenia bez podatku!

Od stycznia 2018 roku ponad dwuipółkrotnie, do kwoty 1.000 złotych, wzrósł limit zwolnienia z podatku dochodowego PIT od wartości  konkretnych świadczeń pozapłacowych finansowanych ze środków zakładowego funduszu świadczeń socjalnych. Warto o tym pamiętać planując tegoroczny budżet socjalny i wydatki przeznaczone na motywację  pracowników.
Karta z Pajacykiem nowoczesna i innowacyjna

Karta Podarunkowa z Pajacykiem, czyli Karta Podarunkowa Sodexo Stop Hunger wydawana we współpracy z Alior Bankiem została uznana za „Najbardziej innowacyjny polski instrument płatniczy w 2017 roku”. Wyróżnienie to przyznało jury konkursu towarzyszącemu jednemu z najbardziej prestiżowych wydarzeń dla rynku płatności - konferencji Central European Digital Payments.
Wszyscy jesteśmy Mikołajami - nawet pracownicy!

Jak pokazują wyniki badania aż 79% pracowników angażuje się w akcje charytatywne. W pomoc innym włączyłoby się o 10% więcej zatrudnionych, gdyby pracodawca organizował takie akcje (1). Poznajmy współczesnych pomocników Świętego Mikołaja, którzy obdarowują prezentami nie tylko swoją rodzinę i bliskich, ale także nie zapominają o potrzebujących. 
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.