Prologis Park Nitra – Nowe Inwestycje na Mapie Słowacji

Prologis Park Nitra – Nowe Inwestycje na Mapie Słowacji

Opublikowany

62 325 metrów kwadratowych w budowie80 procent powierzchni zarezerwowane dla 12 klientów

Prologis Inc., światowy lider nieruchomości logistycznych, ogłosił dziś rozpoczęcie budowy dwóch obiektów logistycznych na terenie nowego parku - Prologis Park Nitra na Słowacji. Zakończenie obu inwestycji zaplanowano na drugi kwartał 2018 roku.

Prologis Park Nitra, który w przyszłości będzie składał się z 95 000 metrów kwadratowych powierzchni magazynowej, znajduje się tuż przy nowo powstającej fabryce Jaguar Land Rover. Nowoczesne obiekty logistyczne znajdujące się w tym parku oraz doskonała lokalizacja są na tyle atrakcyjne dla globalnych i lokalnych producentów oryginalnego wyposażenia (OEM), że 34 000 ze wszystkich 62 325 metrów kwadratowych zostało już wynajęte sześciu klientom. Z sześcioma kolejnymi klientami są prowadzone negocjacje na powierzchnię 15 600 metrów kwadratowych. W rezultacie 80% obu obiektów jest już  zarezerwowane dla 12 klientów.

Prologis Park Nitra będzie stanowić cenne uzupełnienie naszego portfolio aktywów na Słowacji, gdzie jesteśmy wiodącym dostawcą nieruchomości logistycznych. Nasze słowackie parki są w 100% wynajęte – ten wyjątkowy popyt wynika z faktu, iż Prologis w sposób elastyczny potrafi zaspokoić specyficzne potrzeby naszych klientów, jednocześnie świadcząc usługi zarządzania swoimi nieruchomościami na najwyższym poziomie.

powiedział Martin Polak, senior vice president i szef regionalny Prologis w Europie Środkowo-Wschodniej.

Prologis Park Nitra znajduje się w pobliżu fabryki Jaguar Land Rover, około 100 kilometrów na wschód od Bratysławy, niedaleko autostrady R1. Położenie parku zapewnia doskonały dostęp zarówno do planowanej obok fabryki aut, jak również do stolicy kraju, a także dalej do Austrii, Niemiec, Czech, Polski czy Węgier.
Z portfolio liczącym 4,7 mln metrów kwadratowych, w czterech krajach Europy Środkowo-Wschodniej, Prologis jest wiodącym dostawcą powierzchni logistycznych w tym regionie (stan na dzień 30 czerwca 2017).
Prologis_Park_Nitra_Ground_breaking_2.jpg

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Prologis_Breaks_Ground_in_Nitra_101012017.docx

docx | 59,1 KB

Pobierz
Prologis_Startuje_z_Budowa_Dwoch_Obiektow_w_Prologis_Park_Nitra_10102017.docx

docx | 59,3 KB

Pobierz
Prologis_Breaks_Ground_in_Nitra_101012017.txt

txt | 5,75 KB

Pobierz
Prologis_Startuje_z_Budowa_Dwoch_Obiektow_w_Prologis_Park_Nitra_10102017.txt

txt | 6,37 KB

Pobierz

Prologis Park Prague-Rudna w Pełni Rozbudowany Cztery Lata po Zakupie

Build-to-suit o powierzchni 23 710 metrów kwadratowych dla firmy VAFO PRAHA