Nawet 45 000 zł oszczędności dla pracodawców

Nawet 45 000 zł oszczędności dla pracodawców

Opublikowany

Ponad 45 000 złotych w skali roku może zaoszczędzić na podatkach pracodawca zatrudniający 100 pracowników, który zdecyduje się na dofinansowanie im posiłków.

Najlepsze dodatki pozapłacowe to takie, które z jednej strony mają dużą wartość dla pracownika, ale z drugiej pozwalają pracodawcy optymalizować koszty. Świadczeniem, które spełnia te warunki jest Karta Lunch Pass, dzięki której pracownik może kupić dofinansowane przez pracodawcę posiłki.

Oszczędność dla firmy

Karta Lunch Pass jest efektywna kosztowo, ponieważ wartość przekazywanych na nią środków jest wolna od składki ZUS do 190 zł miesięcznie na pracownika. W praktyce oznacza to, że pracodawca, który zatrudnia 100 pracowników i zdecyduje się dofinansować im posiłki, dzięki temu zwolnieniu może oszczędzić nawet 45 000 złotych w skali roku.
Na stronie sodexomotywacja.pl znajduje się specjalnie przygotowany kalkulator oszczędności, dzięki któremu pracodawcy mogą wyliczyć ile zaoszczędzą, gdy zaoferują zatrudnionym Karty  Lunch Pass. Kolejną dobrą informacją jest to, że korzystanie z kart przedpłaconych na posiłki nie wymaga ustanawiania przez firmę Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych. Ponadto stanowi dla firmy koszt uzyskania przychodu, a przekazanie kart żywieniowych nie podlega opodatkowaniu VAT. Dodatkowo karty są łatwe w obsłudze i pozwalają również zaoszczędzić czas na ich dystrybucji i liczeniu. Firma doładowuje Lunch Pass wykonując jeden przelew, a zasileń może dokonywać wielokrotnie i na różne kwoty, eliminując tym samy konieczność comiesięcznego wydawania świadczeń pracownikom.

Oszczędność dla pracowników

Na stronie www.sodexomotywacja.pl znajdują się również stale aktualizowane informacje o specjalnych promocjach sięgających do 55% i ofertach specjalnych w sieci Partnerów Karty (ponad 1000 restauracji, barów, kawiarni w całej Polsce). Dzięki temu, korzystając z Kart  Lunch Pass oszczędzają również pracownicy, a po wyczerpaniu środków przekazywanych przez pracodawcę, sami mogą doładować kartę i dalej korzystać z promocji, również poza czasem w pracy. Zatrudniony sam decyduje, czy otrzymaną kwotę przeznaczy na lunch poza biurem, zamówi danie na wynos czy skorzysta z pracowniczej stołówki. Z kolei pracodawca ma pewność, że przekazane na karcie środki zostaną wydane zgodnie z ich przeznaczeniem, czyli na posiłki.Karta Lunch Pass to obopólne korzyści – dla pracownika, który w pracy może odżywiać się zdrowo i wedle własnych upodobań oraz dla pracodawcy, który może w ten sposób budować długotrwałe zaangażowanie i motywację pracownika.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

45000_zl_oszczednosci_dla_pracodawcow_01_03_2017.doc

doc | 120 KB

Pobierz
45000_zl_oszczednosci_dla_pracodawcow_01_03_2017.txt

txt | 4,95 KB

Pobierz
Powiązane artykuły
Karta z Pajacykiem nowoczesna i innowacyjna

temu

Karta Podarunkowa z Pajacykiem, czyli Karta Podarunkowa Sodexo Stop Hunger wydawana we współpracy z Alior Bankiem została uznana za „Najbardziej innowacyjny polski instrument płatniczy w 2017 roku”. Wyróżnienie to przyznało jury konkursu towarzyszącemu jednemu z najbardziej prestiżowych wydarzeń dla rynku płatności - konferencji Central European Digital Payments.
Wszyscy jesteśmy Mikołajami - nawet pracownicy!

temu

Jak pokazują wyniki badania aż 79% pracowników angażuje się w akcje charytatywne. W pomoc innym włączyłoby się o 10% więcej zatrudnionych, gdyby pracodawca organizował takie akcje (1). Poznajmy współczesnych pomocników Świętego Mikołaja, którzy obdarowują prezentami nie tylko swoją rodzinę i bliskich, ale także nie zapominają o potrzebujących. 
Wszyscy jesteśmy Mikołajami – nawet pracodawcy!

temu

Święta Bożego Narodzenia nierozerwalnie łączą się z prezentami i obdarowywaniem – zarówno w życiu prywatnym jak i zawodowym. To właśnie z tej okazji pracodawcy stają się Świętymi Mikołajami i nie tylko wręczają upominki wszystkim zatrudnionym, ale także chętnie angażują się w akcje charytatywne.
20 000 posiłków dla dzieci objętych programem Pajacyk

temu

Kolejny rekord pomagania chce w tym roku pobić Sodexo Benefits and Rewards Servicesi ufundować 20 000 posiłków dla potrzebujących wsparcia dzieci. To wyzwanie może się udać dzięki firmom, które zdecydują się wręczyć swoim pracownikom bożonarodzeniowy prezentw postaci wyjątkowej i limitowanej edycji Karty Podarunkowej z Pajacykiem.

Popyt Napędza Budowę Nowego Obiektu Spekulacyjnego w Prologis Park Prague-Airport

Prologis, Inc., globalny lider nieruchomości logistycznych, ogłosił dzisiaj rozpoczęcie budowy nowego obiektu spekulacyjnego o powierzchni 14 477 metrów kwadratowych w Prologis Park Prague-Airport. Zakończenie inwestycji planowane jest na pierwszy kwartał 2018 r.
. K