Prologis Znów dla E-Commerce – 30 250 Metrów Kwadratowych w Pradze Już Gotowe

Prologis Znów dla E-Commerce – 30 250 Metrów Kwadratowych w Pradze Już Gotowe

Opublikowany

Prologis, Inc., globalny lider nieruchomości logistycznych, ogłosił dziś ukończenie nowoczesnego obiektu BTS (build-to-suit) o powierzchni 30 250 metrów kwadratowych w Prologis Park Prague-Jirny. Inwestycja została zrealizowana dla HP TRONIC, wiodącego sprzedawcy elektroniki użytkowej na terenie Czech i Słowacji.

Wraz z ukończeniem tego budynku, park został w pełni rozbudowany.

Działalność HP TRONIC wymaga indywidualnych rozwiązań, które dostarczyliśmy dzięki naszym specjalistycznym usługom doradczym. Nasza inwestycja dla HP TRONIC jest odzwierciedleniem rosnącego zapotrzebowania na dostosowaną do indywidualnych potrzeb klienta powierzchnię logistyczną, oraz zapewniającą najlepszy dostęp do rozwijających się rynków w regionie Europy Centralnej.

Marek Müller, director, development and leasing Prologis w Czechach

Budynek spełnia rygorystyczne wymogi w zakresie technologii magazynowania, którą HP TRONIC, operator detalicznej sieci sprzedaży EURONICS, wykorzystuje do magazynowania szerokiej gamy urządzeń domowych, elektroniki użytkowej, komputerów i telefonów mobilnych. Już wkrótce, po decyzji udziałowców, HP TRONIC połączy się z gigantem sprzedaży detalicznej sprzętu elektronicznego DATART.

Budynek 6, który będzie usprawniać działania operacyjne prowadzone przez klienta, ma m.in. wbudowaną antresolę, 12 metrów wysokości w świetle i zwiększoną nośność posadzki, która daje możliwość zainstalowania specjalistycznych systemów regałowych. Inne udogodnienia to m.in. instalacja wentylacji, ulepszenia w zakresie oświetlenia i ogrzewania, a także zmiany związane z ochroną przeciwpożarową. Powierzchnie biurowe i socjalne zostały dostosowane do indywidualnych potrzeb HP TRONIC.
 
Prologis Park Prague-Jirny składa się z siedmiu budynków o łącznej powierzchni dystrybucyjnej wynoszącej ponad 330 000 metrów kwadratowych. Jest położony osiem kilometrów na wschód od granicy Pragi, a dzięki bezpośredniemu połączeniu z autostradą D11 zapewnia optymalną dystrybucję na rynki lokalne oraz do krajów sąsiadujących.
Z portfolio o łącznej powierzchni miliona metrów kwadratowych Prologis jest wiodącym dostawcą powierzchni logistycznej w Czechach (stan na 31 marca 2017 r.).
Prologis Park Prague-Jirny DC6.jpg

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Prologis Park Prague-Jirny.jpg

grafika | 829 KB

Pobierz
Prologis Park Prague-Jirny DC6.jpg

grafika | 149 KB

Pobierz
Prologis_z_nowa_inwestycja_dla_E-Commerce_w_Pradze_11_07_2017.docx

docx | 58,8 KB

Pobierz
Prologis_Delivers for_E-Commerce_ Sector_in_ Prague_11_07_2017.docx

docx | 59,3 KB

Pobierz
Prologis_z_nowa_inwestycja_dla_E-Commerce_w_Pradze_11_07_2017.txt

txt | 6,63 KB

Pobierz
Prologis_Delivers for_E-Commerce_ Sector_in_ Prague_11_07_2017.txt

txt | 5,78 KB

Pobierz

Firma w wielkanocnych nastroju

Zbliżająca się Wielkanoc to druga po Bożym Narodzeniu okazja wykorzystywana przez firmy do dodatkowej gratyfikacji pracowników. Jak wynika z badań Sodexo Benefits and Rewards Services, w tym roku aż 44% przedsiębiorstw zamierza podarować zatrudnionym wielkanocny upominek.