Prologis Ukończył BTS o powierzchni 42 000 metrów kwadratowych dla Firmy Agata

Prologis Ukończył BTS o powierzchni 42 000 metrów kwadratowych dla Firmy Agata

Opublikowany

Nowy budynek powiększa portfolio Prologis do 191 000 metrów kwadratowych w Centralnej Polsce

Prologis Inc., globalny lider nieruchomości logistycznych, poinformował dziś o zakończeniu budowy obiektu typu build-to-suit (BTS) o powierzchni 42 170 metrów kwadratowych dla swojego długoletniego klienta - firmy Agata w Prologis Park Piotrków II.

Zaprojektowany i wybudowany według naszych wytycznych budynek będzie nam służył jako magazyn centralny. Cieszymy się z ponadstandardowych rozwiązań w zakresie zabezpieczeń pożarowych obiektu, które zaproponował nam zespół Prologis. Dzięki temu składowane przez nas produkty są dobrze chronione.

Grzegorz Ćwik, vice president, Agata.

W tym nowoczesnym budynku klasy A zastosowano najlepsze zrównoważone rozwiązania jak np. energooszczędne oświetlenie LED na belkach montażowych, które umożliwia klientowi dużą elastyczność w aranżacji hali. Zainstalowano również najnowszej generacji system zdalnego odczytywania liczników, który umożliwia monitoring i analizę zużycia energii, dzięki czemu klient może optymalizować wykorzystanie budynku oraz dążyć do obniżenia kosztów eksploatacji.

Popyt na powierzchnię magazynową w Polsce Centralnej nieustannie rośnie. Życzymy naszemu klientowi, firmie Agata samych sukcesów w nowym budynku w Prologis Park Piotrków II, lokalizacji która daje możliwość rozbudowy obiektu na przyszłość.

Paweł Sapek, senior vice president, country manager Prologis na Polskę.

Prologis Park Piotrków II to centrum logistyczne, składające się obecnie z dwóch budynków magazynowych o powierzchni 59 700 metrów kwadratowych. Jest położone na przedmieściach Piotrkowa Trybunalskiego, oddalone zaledwie 40 kilometrów od stolicy regionu – miasta Łodzi. Park leży bezpośrednio u zbiegu dwóch głównych szlaków komunikacyjnych: autostrady A1/E75, łączącej północną i południową Polskę oraz drogi ekspresowej nr 8/E67 łączącej Pragę, aglomerację Śląską, Warszawę z Białymstokiem i Wilnem.

Działając aktywnie w czterech krajach w CEE z portfolio 4,6 miliona metrów kwadratowych, Prologis jest największym właścicielem i zarządcą obiektów dystrybucyjnych w Europie Środkowo-Wschodniej (stan na 31 marca 2017 r.).

Prologis Park Piotrkow II_BTS Agata (3).jpgPrologis Park Piotrkow II_BTS Agata (1).jpgPrologis Park Piotrkow II_BTS Agata (2).jpg

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Prologis Park Piotrkow II_BTS Agata (2).jpg

grafika | 732 KB

Pobierz
Prologis Park Piotrkow II_BTS Agata (3).jpg

grafika | 723 KB

Pobierz
Prologis Park Piotrkow II_BTS Agata (1).jpg

grafika | 850 KB

Pobierz
Agata_BTS_completion_PPPiotrkow_27_04_2017.docx

docx | 55,3 KB

Pobierz
Prologis_ukonczyl_BTS_dla_Agata_27_04_2017.docx

docx | 63,9 KB

Pobierz
Prologis_ukonczyl_BTS_dla_Agata_27_04_2017.txt

txt | 6,66 KB

Pobierz
Agata_BTS_completion_PPPiotrkow_27_04_2017.txt

txt | 5,77 KB

Pobierz

Drugi Budynek Spekulacyjny w Prologis Park Prague–Airport w Całości Wynajęty Kilka Dni po Zakończeniu Budowy

Prologis, Inc., globalny lider nieruchomości logistycznych, poinformował dzisiaj o podpisaniu dwóch nowych umów najmu 12 100 metrów kwadratowych powierzchni w drugim budynku spekulacyjnym na terenie Prologis Park Prague-Airport. Park jest już wynajęty w 100 procentach.Tr