Prologis Jako Jedyny z Najwyższą Oceną BREEAM w Czechach

Prologis Jako Jedyny z Najwyższą Oceną BREEAM w Czechach

Ocena „outstanding” potwierdzeniem pozycji  Prologis jako lidera w zakresie zrównoważonego budownictwa

Prologis, Inc., globalny lider nieruchomości logistycznych, poinformował dzisiaj, że budynek typu build-to-suit (BTS) o powierzchni 33 700 metrów kwadratowych zlokalizowany w Prologis Park Prague-Rudna, otrzymał najwyższą ocenę według systemu akredytacji BREEAM, jako pierwszy obiekt dystrybucyjny w Czechach i drugi w Europie Środkowo-Wschodniej. Inwestycję zrealizowano dla czeskiego sprzedawcy artykułów sportowych firmy Sportisimo.  

BREEAM to wiodący system akredytacji projektów infrastrukturalnych oraz budynków pod kątem ich wpływu na środowisko. Ocena „wybitna” („outstanding”) jest przyznawana w przypadku uzyskania przez nieruchomość wyniku powyżej 85 procent w kilku głównych kategoriach, takich jak: zarządzanie, wykorzystanie terenu i ekologia, energia, zdrowie i dobre samopoczucie, transport oraz innowacje.

Ukończony w tym roku budynek 18 uzyskał końcową ocenę BREEAM na poziomie 88,1 procent. Jest to zasługą konstrukcji, która nie tylko wykorzystuje przyjazne dla środowiska materiały, ale także zapewnia istotne oszczędności operacyjne. Dzienne zużycie wody pitnej obniżono o 56 procent, natomiast zużycie energii aż o 20 procent w stosunku do najsurowszych norm. Wydajność energetyczna jest nieustannie kontrolowana przez najnowocześniejsze systemy pomiarowe, natomiast instalacja wodna jest wyposażona w system detekcji wycieków.

Akredytacja BREEAM jest świadectwem innowacyjności, jakości i dbałości o detale, które Prologis zawsze bierze pod uwagę na etapie projektowania i budowy wszystkich swoich nieruchomości. Nasz zespół ściśle współpracował ze Sportisimo, dzięki czemu mogliśmy spełnić konkretne wymagania klienta oraz stworzyć nowoczesny budynek, który nie tylko poprawia komfort pracujących w nim osób, ale również zapewnia wymierne oszczędności.

David Jakes,  senior project manager Prologis w Czechach

Centrum dystrybucyjne Sportisimo składa się z dwóch prostokątnych hal przylegających z każdej strony do istniejącego budynku firmy. Przez cały okres budowy stosowano zrównoważone rozwiązania, które zakładały: przestrzeganie surowych wymogów w celu uniknięcia zanieczyszczeń i zagrożeń dla zdrowia oraz bezpieczeństwa, wybieranie materiałów w oparciu o analizę kosztu cyklu ich życia, a także minimalizowanie ilości odpadów poprzez ponowne wykorzystywanie i poddawanie recyklingowi dużej ich części.

Wnętrze obiektu zaprojektowano, mając na uwadze komfort wszystkich jego użytkowników. Jest  wyposażone w system regulacji temperatury, zapewnia światło dzienne oraz dopływ świeżego powietrza z wykorzystaniem układu wentylacji, a także pozwala na zmniejszenie poziomu hałasu. Ekologiczny charakter inwestycji nadają otaczające ją rozległe tereny zielone, które stanowią środowisko naturalne dla  różnych gatunków roślin i zwierząt.

Prologis Park Prague-Rudna znajduje się przy autostradzie D5 i jest oddalony od centrum Pragi o 20 minut jazdy. Składa się z 18 nowoczesnych budynków dystrybucyjnych o łącznej powierzchni 213 000 metrów kwadratowych.

Z portfolio o łącznej powierzchni miliona metrów kwadratowych Prologis jest wiodącym dostawcą powierzchni logistycznej w Czechach (stan na 31 marca 2017 r.).
Prologis Park Prague-Rudna DC18 (2).jpgPrologis Park Prague-Rudna DC18 (1).jpgProogis Park Prague-Rudna aerial.jpg
Załączniki

Pobierz wszystkie

Prologis Park Prague-Rudna DC18 (1).jpg

grafika | 1,88 MB

Pobierz
PPPrague-Rudna with BREEAM Outstanding_06_06_2017.docx

docx | 59,6 KB

Pobierz
Nowy_Budynek_Prologis_w_Czechach_z_Najwyzsza_Ocena_BREEAM_06_06_2017.docx

docx | 56,6 KB

Pobierz
Nowy_Budynek_Prologis_w_Czechach_z_Najwyzsza_Ocena_BREEAM_06_06_2017.txt

txt | 7,64 KB

Pobierz
Prologis Park Prague-Rudna DC18 (2).jpg

grafika | 2,08 MB

Pobierz
Proogis Park Prague-Rudna aerial.jpg

grafika | 826 KB

Pobierz
PPPrague-Rudna with BREEAM Outstanding_06_06_2017.txt

txt | 6,77 KB

Pobierz
Powiązane artykuły
Prologis Buduje Trzeci Park w Poznaniu

Prologis, Inc., globalny lider nieruchomości logistycznych, rozpoczął budowę magazynu typu Small Business Unit (SBU) o powierzchni 13 000 metrów kwadratowych na terenie nowo powstającego Prologis Park Poznań III. Budynek jest w 14 procentach wynajęty firmie Euro-net, właścicielowi ogólnopolskiej sieci detalicznej RTV EURO AGD. Ukończenie SBU planowane jest na IV kwartał 2018 roku.
Prologis Develops Third Park in Poznań

Prologis, Inc., the global leader in logistics real estate, has begun development of a Small Business Unit (SBU) facility totalling 13,000 square meters at its new Prologis Park Poznań III. The building is 14 percent pre-leased to Euro-net, the owner of RTV EURO AGD, a nationwide retail chain. Completion is scheduled for the fourth quarter of 2018.
New Speculative Facility at Prologis Park Prague-Airport Fully Leased

Prologis, Inc., the global leader in logistics real estate, today announced that it has signed new agreements to fully lease out the recently completed 14,477 square meter speculative facility Building 4 at Prologis Park Prague-Airport in the Czech Republic.
Nowy Budynek Spekulacyjny na Terenie Prologis Park Prague-Airport w Całości Wynajęty

Prologis, Inc., globalny lider nieruchomości logistycznych, poinformował dzisiaj o podpisaniu nowych umów najmu w Prologis Park Prague-Airport w Czechach, wynajmując tym samym w całości nowo oddany Budynek spekulacyjny nr 4 o łącznej powierzchni 14 477 metrów kwadratowych.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.