Prologis Podsumowuje Pierwszy Kwartał w Europie

Prologis Podsumowuje Pierwszy Kwartał w Europie

Opublikowany

Wynajem 1,1 Miliona Metrów Kwadratowych191 400 Metrów Kwadratowych Powierzchni Typu Build-to-Suit w Budowie

Prologis, Inc., globalny lider nieruchomości logistycznych, podsumował dzisiaj wyniki swojej działalności w pierwszym kwartale 2017 roku w Europie.

Wyniki Operacyjne
Prologis Europe zamknął pierwszy kwartał ze współczynnikiem zajętości portfolio na poziomie 96,7 procent. Firma podpisała nowe umowy najmu i przedłużenia umów obejmujące 1,1 miliona metrów kwadratowych.

Na koniec kwartału spółka była właścicielem lub inwestorem, w ujęciu skonsolidowanym lub poprzez nieskonsolidowane spółki joint venture, nieruchomości i projektów deweloperskich o łącznej powierzchni 16,8 miliona metrów kwadratowych w Europie.

To był kolejny mocny kwartał dla Prologis w Europie. Nastroje klientów pozostają pozytywne, podaż nowoczesnej powierzchni magazynowej jest pod kontrolą, a popyt stabilny na większości rynków. Połączenie w styczniu dwóch europejskich funduszy - European Logistics Venture 1 (ELV1) oraz Prologis Targeted Logistics Fund (PTELF)— usprawniło naszą obsługę strategicznego kapitału. Z kolei utworzenie spółki UK Logistics Venture z CBRE GIP stanowi ważny krok w drodze do dalszego rozwoju naszego biznesu w Wielkiej Brytanii.

Ben Bannatyne, prezes Prologis na Europę

Rynki cieszące się najsilniejszym zainteresowaniem ze strony klientów w pierwszym kwartale:
* Wielka Brytania; Niemcy, Holandia i Szwecja w Europie Północnej;
* Hawr, Barcelona i Bolonia w Europie Południowej;
* Praga, Budapeszt i Bratysława w Europie Środkowo-Wschodniej.

Kluczowe nowe umowy najmu w pierwszym kwartale:
* 53 500 metrów kwadratowych, build-to-suit dla firmy Logiters (ID Logistics Group) w Penedes w Hiszpanii;
* 45 000 metrów kwadratowych, rozbudowa  budynku typu build-to-suit dla międzynarodowej firmy z branży detalicznej w Oosterhout w Holandii;
* 13 200 metrów kwadratowych, z międzynarodowym dostawcą usług logistycznych w Prague-Uzice
w Czechach;
* 11 400 metrów kwadratowych z firmą Cormar Carpets w Prologis Hemel Hempstead w Wielkiej Brytanii.
Rozpoczęte Inwestycje
Podaż obiektów logistycznych klasy A pozostaje na niskim poziomie na wszystkich rynkach europejskich. W pierwszym kwartale Prologis Europe rozpoczął sześć projektów o łącznej powierzchni 191 400 metrów kwadratowych w Wielkiej Brytanii, Holandii, we Włoszech i na Słowacji. 100 procent stanowiły budynki typu build-to-suit.

Nowe inwestycje:
* 36 700 metrów kwadratowych dla firmy z branży handlu elektronicznego w Tilburg w Holandii;
* 16 200 metrów kwadratowych dla dystrybutora odzieży w Bratysławie na Słowacji.

Transakcje Kupna i Sprzedaży
W pierwszym kwartale spółka sprzedała nieruchomości w Austrii, Niemczech, Polsce i na  Słowacji na łączną sumę 46 milionów euro. Firma sprzedała również 25 hektarów gruntów w Niemczech i na Słowacji.

Działalność w Europie Środkowo-Wschodniej
Prologis umocnił swoją pozycję w regionie i utrzymał współczynnik zajętości portfolio na rekordowo wysokim poziomie 96 procent. Na koniec kwartału portfolio spółki wynosiło 4,6 miliona metrów kwadratowych nowoczesnej powierzchni magazynowej w 43 parkach. Spółka podpisała umowy najmu obejmujące 390 000 metrów kwadratowych, z czego nowe umowy stanowiły 125 000 metrów kwadratowych, a przedłużone kontrakty 230 000 metrów kwadratowych. Pozostała część to umowy krótkoterminowe. Prologis oddał do użytku osiem budynków o łącznej powierzchni ponad 121 000 metrów kwadratowych w Polsce, Czechach, na Słowacji i na Węgrzech. Kolejne cztery, w pełni wynajęte budynki, o łącznej powierzchni ponad 120 000 metrów kwadratowych są aktualnie w budowie.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Prologis Park Piotrków II.jpg

grafika | 431 KB

Pobierz
Prologis Park Prague -Airport.jpg

grafika | 354 KB

Pobierz
Q1_2017_Podsumowanie_Europa.docx

docx | 65,3 KB

Pobierz
Q1_2017_Podsumowanie_Europa.txt

txt | 8,09 KB

Pobierz
Q1 2017 Europe results.docx

docx | 65,9 KB

Pobierz
Q1 2017 Europe results.txt

txt | 7,08 KB

Pobierz

Dziecko i rodzic, czyli wspólna zabawa = wspólna sprawa

Czy nasze dzieci mają czas na zabawę? Czy rodzice lubią i potrafią bawić się ze swoimi pociechami? Mattel, światowy producent zabawek, przyjrzał się oczekiwaniom dzieci oraz sprawdził kompetencje rodziców.