Prologis i Platio Wprowadzają Pierwszy na Świecie System Chodnikowych Paneli Fotowoltaicznych w Prologis Park Budapest-Harbor

Prologis i Platio Wprowadzają Pierwszy na Świecie System Chodnikowych Paneli Fotowoltaicznych w Prologis Park Budapest-Harbor

Opublikowany

Węgierski start-up dostarczy słoneczną energię do stacji ładowania samochodów elektrycznych

Prologis, Inc., globalny lider nieruchomości logistycznych zakończył z sukcesem projekt pilotażowy realizowany z węgierskim start-upem Platio, który dostarcza estetyczne i ergonomiczne systemy odnawialnej energii z wykorzystaniem wykonanych z plastiku pochodzącego z recyklingu bardzo wydajnych paneli słonecznych montowanych w płytach chodnikowych.

Prologis Park Budapest-Harbor jest pierwszym centrum logistycznym na świecie, które na co dzień wykorzystuje to ekologiczne rozwiązanie technologiczne.

Panele słoneczne o łącznej powierzchni 4,7 metrów kwadratowych są zamontowane w chodniku znajdującym się w pobliżu stacji ładowania samochodów elektrycznych na terenie parku. W słoneczne dni system o mocy szczytowej 720 Wp zasili wspomnianą stację zieloną energią; natomiast niezużyta energia zostanie wykorzystana przez pobliski budynek biurowy.

W Prologis zrównoważony rozwój jest podstawą naszych działań, a nawet więcej – jest wpisany w nasze DNA. Wprowadzamy wiele ekologicznych rozwiązań w naszych magazynach, a z myślą o kolejnych innowacjach skupiamy naszą uwagę na testowaniu technologii przyszłości, takich jak odnawialne źródła energii i rozwiązania oferowane przez Platio. Nasi klienci wiedzą, że współpraca z Prologis może pomóc im w skutecznym i bardziej zrównoważonym prowadzeniu działalności.

László Kemenes, senior vice president and country manager, Prologis na Węgrzech

Zależy nam na znalezieniu kluczowych partnerów, którzy wspierają innowacyjne technologie i mogą dać nam szansę na przetestowanie nowych możliwości ich stosowania. Z pomocą Prologis udało nam się zainstalować nasze pierwsze rozwiązanie dla stacji ładowania samochodów elektrycznych, co jest dla nas niewątpliwie kamieniem milowym i stanowi część naszej misji wspierania rozwoju e-mobilności.

Miklós Illyés, współzałożyciel Platio

Prologis Park Budapest-Harbor znajduje się na południowym krańcu Budapesztu, w dzielnicy 22, po zachodniej stronie Dunaju. Park, składający się z 10 budynków o łącznej powierzchni 132 tysięcy metrów kwadratowych, z możliwością rozbudowy o kolejne 27 tysięcy metrów w przyszłości, ma doskonały dostęp do międzynarodowych tras handlowych przez drogę krajową N6 oraz autostrady M0 i M6.

Prologis Park Budapest-Harbor posiada wyjątkową lokalizację z doskonałym dostępem do transportu publicznego oraz kolei. Oferuje usługi profesjonalnego zarządzania nieruchomościami, posiada tereny rekreacyjne z boiskiem do piłki nożnej i ogródkiem warzywnym oraz oczyszczalnię ścieków.

Z portfolio o powierzchni 688 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni magazynowej, Prologis jest wiodącym dostawcą obiektów dystrybucyjnych na Węgrzech (stan na 31 grudnia 2017).
Prologis Solar Paving System (3).jpgPrologis Solar Paving System (1).jpgPrologis Solar Paving System (2).jpg

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Prologis_i_Platio_wprowadzaja_pierwszy_na_swiecie_system_nawierzchni_z_paneli_slonecznych_25_01_2018.docx

docx | 52 KB

Pobierz
Prologis_i_Platio_wprowadzaja_pierwszy_na_swiecie_system_nawierzchni_z_paneli_slonecznych_25_01_2018.txt

txt | 7,72 KB

Pobierz
Prologis Solar Paving System (3).jpg

grafika | 245 KB

Pobierz
Prologis Solar Paving System (2).jpg

grafika | 237 KB

Pobierz
Prologis Solar Paving System (1).jpg

grafika | 230 KB

Pobierz
Prologis_and_Platio_Introduce_First_Solar_Paving_System_at_a_Logistics Park_25_01_2018.docx

docx | 64,3 KB

Pobierz
Prologis_and_Platio_Introduce_First_Solar_Paving_System_at_a_Logistics Park_25_01_2018.txt

txt | 6,79 KB

Pobierz

Prologis Park Prague-Uzice w budowie

Obiekt o powierzchni 28 300 metrów kwadratowych odpowiedzią na wysoki popyt w Pradze