Prologis Inwestuje w Polsce Nie Tylko w Magazyny
Prologis Inwestuje w Polsce Nie Tylko w Magazyny

Prologis Inwestuje w Polsce Nie Tylko w Magazyny

Opublikowany

Rekordowo wysoki poziom zajętości portfolio, wysoki współczynnik  retencji klientów i trafne inwestycje sprawiły, że Prologis w 2017 roku znacząco umocnił swoją pozycję lidera na rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce.

Poziom zajętości magazynów Prologis w Polsce wyniósł aż 96,2%, a podpisane umowy najmu opiewały na ponad 940 000 metrów kwadratowych. Spółka oddała do użytku 15 inwestycji w Europie Środkowo-Wschodniej, z których pięć było zlokalizowanych w Polsce. Retencja klientów utrzymywała się na wysokim poziomie ponad 80%.

Rekordowo zakończony 2017 rok pozwala nam bardzo optymistycznie patrzeć w przyszłość. W 2018 roku będziemy kontynuować naszą strategię selektywnego inwestowania na kluczowych rynkach. Planujemy rozpoczęcie trzech inwestycji w obiekty magazynowe – w Jankach, Poznaniu i Łodzi, o łącznej powierzchni ponad 250 000 metrów kwadratowych.

Paweł Sapek, senior vice president & country manager Prologis na Polskę

Prologis inwestuje w Polsce nie tylko w magazyny

Prologis inwestuje w Polsce nie tylko w magazyny

Lokalizacja to jeden z głównych czynników wpływających na decyzje inwestorów i klientów. Coraz częściej jednak na znaczeniu zyskują takie kwestie jak koszty operacyjne magazynów czy wdrażanie nowych technologii, które umożliwiają łatwiejsze nimi zarządzanie oraz optymalizację kosztów mediów.
Przewagą konkurencyjną Prologis jest fakt, że wszystkie swoje obiekty magazynowe traktuje jako długoterminowe inwestycje, a elementem strategicznym jest dla spółki zarządzanie nieruchomościami. Dlatego konsekwentnie inwestuje w nowe technologie, które umożliwiają ograniczenie kosztów operacyjnych swoich klientów. Dział zarządzania nieruchomościami wdrożył w 2017 roku kilka rozwiązań, które umożliwiają łatwiejsze i bardziej efektywne administrowanie magazynem. W 2018 firma planuje zakończenie implementacji Singu FM elektronicznego systemu do zarządzania i obsługi technicznej wszystkich obiektów magazynowych w  Polsce. Te przedsięwzięcia znacząco wzmocnią pozycję Prologis na polski rynku.
Z portfolio 2,4 miliona metrów kwadratowych powierzchni logistycznych  Prologis jest wiodącym dostawcą obiektów dystrybucyjnych w Polsce (stan  na 31 grudnia 2017 r.).

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Prologis_inwestuje_w_Polsce_02_03_2018.docx

docx | 59,2 KB

Pobierz

1000 złotych na świadczenia bez podatku!

Od stycznia 2018 roku ponad dwuipółkrotnie, do kwoty 1.000 złotych, wzrósł limit zwolnienia z podatku dochodowego PIT od wartości  konkretnych świadczeń pozapłacowych finansowanych ze środków zakładowego funduszu świadczeń socjalnych. Warto o tym pamiętać planując tegoroczny budżet socjalny i wydatki przeznaczone na motywację  pracowników.