Magazyn Spekulacyjny w Pradze w Pełni Wynajęty Już po Kilku Tygodniach od Rozpoczęcia Budowy

Magazyn Spekulacyjny w Pradze w Pełni Wynajęty Już po Kilku Tygodniach od Rozpoczęcia Budowy

Opublikowany

Prologis, Inc., globalny lider nieruchomości logistycznych, poinformował, że budynek spekulacyjny o powierzchni 28 300 metrów  kwadratowych budowany na terenie Prologis Park Prague-Uzice w Czechach został już w pełni wynajęty.

Budowę rozpoczęto w styczniu 2018 roku w odpowiedzi na wysokie zapotrzebowanie na nową powierzchnię magazynową w tym całkowicie wynajętym parku logistycznym.
Zawarte transakcje obejmują:
  • 14 175 metrów kwadratowych dodatkowej powierzchni dla firmy Stavebniny DEK, czeskiego dostawcy materiałów budowlanych. Firma wynajmuje już 6 968 metrów kwadratowych w Budynku 2;
  • 13 974 metrów kwadratowych dla FIEGE, wiodącego niemieckiego operatora logistycznego. Tym samym firma niemal podwoiła wynajmowaną przez siebie powierzchnię w parku. W zawarciu umowy pośredniczyła agencja 108 AGENCY.

Wynajem obiektu w tak krótkim czasie od rozpoczęcia jego budowy świadczy o tym, jak wysokie jest zapotrzebowanie na powierzchnie magazynowe w miejscu, które staje się nowym gorącym punktem logistycznym w regionie Pragi.

Martin Baláž, director of leasing and development Prologis w Czechach i na Słowacji

Prologis Park Prague-Uzice to nowoczesny park logistyczny, zlokalizowany dziewięć kilometrów od północnej granicy Pragi przy autostradzie D8, co umożliwia sprawny dostęp do głównych szlaków tranzytowych do Niemiec i międzynarodowego portu lotniczego w Pradze. Obecnie składa się z dwóch budynków o łącznej powierzchni 97 800 metrów kwadratowych, z możliwością rozbudowy o kolejne 40 850 metrów kwadratowych. Podobnie jak wszystkie nieruchomości Prologis w Europie Środkowo-Wschodniej, po zakończeniu budowy w połowie 2018 roku, nowy budynek zostanie poddany certyfikacji BREEAM.
Z portfolio o powierzchni ponad 1 miliona metrów kwadratowych powierzchni magazynowej, Prologis jest wiodącym dostawcą obiektów dystrybucyjnych w Czechach (stan na 31 grudnia 2017).

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Prologis Park Prague-Uzice.jpg

grafika | 1,34 MB

Pobierz
Magazyn_Spekulacyjny_w_Pradze_w_Pelni_Wynajety_05_03_2018.docx

docx | 59,9 KB

Pobierz
Spec_Dev_PPPrague_Uzice_DC3_Fully_Occupied_05_03_2018.DOCX

docx | 59,9 KB

Pobierz
Spec_Dev_PPPrague_Uzice_DC3_Fully_Occupied_05_03_2018.txt

txt | 5,49 KB

Pobierz
Magazyn_Spekulacyjny_w_Pradze_w_Pelni_Wynajety_05_03_2018.txt

txt | 6,28 KB

Pobierz

BARBIE® WYRÓŻNIA MARTYNĘ WOJCIECHOWSKĄ

6 marca 2018 roku podczas uroczystej gali w Muzeum Etnograficznym w Warszawie Martyna Wojciechowska – dziennikarka i podróżniczka – została uhonorowana lalką Barbie Shero. Polka znalazła się w międzynarodowym gronie kilkunastu nagrodzonych, inspirujących osobowości, które motywują do działania i mogą być wzorem dla kolejnych pokoleń dziewczynek.