Magazyn Spekulacyjny w Pradze w Pełni Wynajęty Już po Kilku Tygodniach od Rozpoczęcia Budowy

Magazyn Spekulacyjny w Pradze w Pełni Wynajęty Już po Kilku Tygodniach od Rozpoczęcia Budowy

Prologis, Inc., globalny lider nieruchomości logistycznych, poinformował, że budynek spekulacyjny o powierzchni 28 300 metrów  kwadratowych budowany na terenie Prologis Park Prague-Uzice w Czechach został już w pełni wynajęty.

Budowę rozpoczęto w styczniu 2018 roku w odpowiedzi na wysokie zapotrzebowanie na nową powierzchnię magazynową w tym całkowicie wynajętym parku logistycznym.
Zawarte transakcje obejmują:
  • 14 175 metrów kwadratowych dodatkowej powierzchni dla firmy Stavebniny DEK, czeskiego dostawcy materiałów budowlanych. Firma wynajmuje już 6 968 metrów kwadratowych w Budynku 2;
  • 13 974 metrów kwadratowych dla FIEGE, wiodącego niemieckiego operatora logistycznego. Tym samym firma niemal podwoiła wynajmowaną przez siebie powierzchnię w parku. W zawarciu umowy pośredniczyła agencja 108 AGENCY.

Wynajem obiektu w tak krótkim czasie od rozpoczęcia jego budowy świadczy o tym, jak wysokie jest zapotrzebowanie na powierzchnie magazynowe w miejscu, które staje się nowym gorącym punktem logistycznym w regionie Pragi.

Martin Baláž, director of leasing and development Prologis w Czechach i na Słowacji

Prologis Park Prague-Uzice to nowoczesny park logistyczny, zlokalizowany dziewięć kilometrów od północnej granicy Pragi przy autostradzie D8, co umożliwia sprawny dostęp do głównych szlaków tranzytowych do Niemiec i międzynarodowego portu lotniczego w Pradze. Obecnie składa się z dwóch budynków o łącznej powierzchni 97 800 metrów kwadratowych, z możliwością rozbudowy o kolejne 40 850 metrów kwadratowych. Podobnie jak wszystkie nieruchomości Prologis w Europie Środkowo-Wschodniej, po zakończeniu budowy w połowie 2018 roku, nowy budynek zostanie poddany certyfikacji BREEAM.
Z portfolio o powierzchni ponad 1 miliona metrów kwadratowych powierzchni magazynowej, Prologis jest wiodącym dostawcą obiektów dystrybucyjnych w Czechach (stan na 31 grudnia 2017).
Załączniki

Pobierz wszystkie

Magazyn_Spekulacyjny_w_Pradze_w_Pelni_Wynajety_05_03_2018.docx

docx | 59,9 KB

Pobierz
Spec_Dev_PPPrague_Uzice_DC3_Fully_Occupied_05_03_2018.DOCX

docx | 59,9 KB

Pobierz
Spec_Dev_PPPrague_Uzice_DC3_Fully_Occupied_05_03_2018.txt

txt | 5,49 KB

Pobierz
Magazyn_Spekulacyjny_w_Pradze_w_Pelni_Wynajety_05_03_2018.txt

txt | 6,28 KB

Pobierz
Prologis Park Prague-Uzice.jpg

grafika | 1,34 MB

Pobierz
Powiązane artykuły
Prologis Buduje Trzeci Park w Poznaniu

Prologis, Inc., globalny lider nieruchomości logistycznych, rozpoczął budowę magazynu typu Small Business Unit (SBU) o powierzchni 13 000 metrów kwadratowych na terenie nowo powstającego Prologis Park Poznań III. Budynek jest w 14 procentach wynajęty firmie Euro-net, właścicielowi ogólnopolskiej sieci detalicznej RTV EURO AGD. Ukończenie SBU planowane jest na IV kwartał 2018 roku.
Prologis Develops Third Park in Poznań

Prologis, Inc., the global leader in logistics real estate, has begun development of a Small Business Unit (SBU) facility totalling 13,000 square meters at its new Prologis Park Poznań III. The building is 14 percent pre-leased to Euro-net, the owner of RTV EURO AGD, a nationwide retail chain. Completion is scheduled for the fourth quarter of 2018.
New Speculative Facility at Prologis Park Prague-Airport Fully Leased

Prologis, Inc., the global leader in logistics real estate, today announced that it has signed new agreements to fully lease out the recently completed 14,477 square meter speculative facility Building 4 at Prologis Park Prague-Airport in the Czech Republic.
Nowy Budynek Spekulacyjny na Terenie Prologis Park Prague-Airport w Całości Wynajęty

Prologis, Inc., globalny lider nieruchomości logistycznych, poinformował dzisiaj o podpisaniu nowych umów najmu w Prologis Park Prague-Airport w Czechach, wynajmując tym samym w całości nowo oddany Budynek spekulacyjny nr 4 o łącznej powierzchni 14 477 metrów kwadratowych.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.