Alstom dostarczy 54 dodatkowe pociągi regionalne Coradia Stream „Pop” dla Trenitalia

Alstom dostarczy 54 dodatkowe pociągi regionalne Coradia Stream „Pop” dla Trenitalia

Opublikowany

Kontrakt we Włoszech wart 330 mln euro

Alstom zawarł cztery umowy z Trenitalia - włoskim operatorem kolejowym, o łącznej wartości około 330 mln euro, na dostawę 54 regionalnych pociągów Coradia Stream. Pociągi te są przeznaczone dla włoskich regionów Abruzzo (4 pociągi), Liguria (15 pociągów), Marche (4 pociągi) oraz Veneto (31 pociągów) i zostaną dostarczone w ramach umowy ramowej podpisanej przez Alstom i Trenitalia w 2016 roku. Dodatkowe 54 pociągi dołączą do 47 już zamówionych przez region Emilia Romagna w 2016 roku.

Coradia Stream produkowane przez Alstom dla Trenitalia, nazywane przez włoskiego operatora „Pop”, to pociągi najnowszej generacji przeznaczone do obsługi linii regionalnych i międzymiastowych. Coradia Stream to elektryczny zespół trakcyjny o maksymalnej prędkości jazdy 160 km/h w wersji regionalnej. Pociąg zamówiony przez Trenitalia może przewieźć ponad 300 pasażerów na miejscach siedzących, oferując łatwą
dostępność dzięki niskiej podłodze. Pociągi zaprojektowane z myślą o ochronie środowiska w 95% nadają się do recyklingu.

Bardzo się cieszymy, że Trenitalia oraz regiony Abruzzo, Liguria, Marche i Veneto ponownie zaufały rodzinie pociągów regionalnych Alstom - Coradia i mamy nadzieję, że pozostałe regiony również do nich dołączą. „Pop” cieszy się ogromnym uznaniem wśród miejscowych władz i pasażerów, którzy mogli niedawno obejrzeć jego pełnowymiarową makietę podczas cyklu wyjazdowych prezentacji.

Michele Viale,Dyrektor Zarządzający, Alstom we Włoszech

Coradia Stream można łatwo dostosować do różnych potrzeb przewoźnika. Aranżację wnętrz i rozmieszczenie miejsc siedzących można modyfikować tak, aby na przykład oferować większą liczbę miejsc siedzących w przypadku dłuższych podróży lub też mniejszą liczbę miejsc siedzących i większą miejsc stojących w przypadku krótszych podróży. Wnętrza wagonów można dostosować do pór roku i konkretnych potrzeb – istnieje możliwość dodania stojaków na rowery czy bagażników na narty, gniazdek elektrycznych, sieci Wi-Fi, automatów z napojami i przekąskami, stref multimedialnych czy stref do pracy lub wypoczynku. Zamontowane w Coradia Stream większe okna dostarczają więcej światła i przestrzeni, a tym samym zwiększają wygodę, zaś zaawansowane usługi, takie jak systemy informacyjno-rozrywkowe, łącza audio i wideo oraz system nadzoru wideo, oferujący obraz na żywo, zapewniają komfort i bezpieczeństwo.

Pociągi „Pop”, czyli Coradia Stream, są produkowane przez firmę Alstom we Włoszech. Realizacja projektu, większość procesu produkcji i certyfikacja odbywają się w zakładzie Alstom w Savigliano, Cuneo. Projektowanie i produkcja systemów trakcji oraz elektrycznych obwodów pomocniczych odbywa się w zakładzie Sesto San Giovanni (Mediolan), a pokładowe systemy sygnalizacji dostarczane są przez zakład w Bolonii.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Alstom_dostarczy_54_dodatkowe_pociągi_regionalne_Coradia Stream_26_03_2018.txt

txt | 5,03 KB

Pobierz
Coradia_Stream_Trenitalia_D&S.jpg

grafika | 1,01 MB

Pobierz
Alstom_dostarczy_54_dodatkowe_pociągi_regionalne_Coradia Stream_26_03_2018.docx

docx | 99,3 KB

Pobierz
Powiązane artykuły
Alstom i Italo podpisały kontrakt na dostawę pięciu pociągów Pendolino EVO i 30 lat usługi utrzymania

temu

Firmy Italo - Nuovo Trasporto Viaggiatori i Alstom podpisały kontrakt o wartości 330 mln euro na zakup pięciu dodatkowych pociągów Pendolino EVO, korzystając z opcji przewidzianej w kontrakcie zawartym w październiku 2015 r. Kontrakt obejmuje także 30-letni okres utrzymania taboru. Wraz z nowymi pięcioma pociągami flota firmy Italo będzie liczyć łącznie 22 pociągi Pendolino EVO. Dzięki tej kolejnej inwestycji firma Italo, pierwszy prywatny włoski operator obsługujący linie dużych prędkości, będzie mógł powiększyć swoją obecną sieć i tym samym odpowiedzieć na rosnące potrzeby rynku, oferując nowe trasy i zwiększoną częstotliwość.
Alstom otrzymał zamówienie od SNCF na 100 pociągów bardzo dużych prędkości najnowszej generacji

temu

Zarząd SNCF Mobilités, podczas swojego posiedzenia, które odbyło się 26 lipca 2018 r., zatwierdził zamówienie na 100 pociągów bardzo dużych prędkości najnowszej generacji Avelia Horizon (TGV[1]). 
Alstom zainaugurował w Nicei pierwszy tramwaj nowej generacji – Citadis z innowacyjną technologią zasilania

temu

Alstom oddał do eksploatacji  tramwaj nowej generacji Citadis X05, wyposażony w innowacyjny system ładowania indukcyjnego SRS. Tramwaj będzie obsługiwał odcinek Cadam-Magnan na linii nr 2 Metropolii Nicea - Lazurowe Wybrzeże (Métropole Nice Côte d'Azur). W inauguracji, której przewodniczył Christian Estrosi - Burmistrz Nicei i Prezydent Metropolii, udział wzięli: Georges-François Leclerc - Prefekt Departamentu Alpes-Maritimes, Renaud Muselier - Prezydent Regionu PACA oraz poseł do Parlamentu Europejskiego, Charles Ange Ginésy - Prezes Departamentu Alpes-Maritimes oraz Jean-Baptiste Eyméoud - Prezes Alstom we Francji.
Alstom dostarczy zintegrowany system metra dla 7. linii metra w Tajpej

temu

Alstom wraz z tajwańską firmą CTCI, dostarczającą kontraktowe usługi inżynieryjne, wygrał kontrakt z Systemwide E & M Project Office Department of Rapid Transit System Taipei City Government (SEMPO) na dostawę zintegrowanego systemu metra dla pierwszego etapu 7. linii metra w Tajpej. Całkowita wartość kontraktu wynosi 378 milionów euro, w tym udział Alstomu to około 220 milionów euro.