Alstom dostarczy 54 dodatkowe pociągi regionalne Coradia Stream „Pop” dla Trenitalia

Alstom dostarczy 54 dodatkowe pociągi regionalne Coradia Stream „Pop” dla Trenitalia

Opublikowany

Kontrakt we Włoszech wart 330 mln euro

Alstom zawarł cztery umowy z Trenitalia - włoskim operatorem kolejowym, o łącznej wartości około 330 mln euro, na dostawę 54 regionalnych pociągów Coradia Stream. Pociągi te są przeznaczone dla włoskich regionów Abruzzo (4 pociągi), Liguria (15 pociągów), Marche (4 pociągi) oraz Veneto (31 pociągów) i zostaną dostarczone w ramach umowy ramowej podpisanej przez Alstom i Trenitalia w 2016 roku. Dodatkowe 54 pociągi dołączą do 47 już zamówionych przez region Emilia Romagna w 2016 roku.

Coradia Stream produkowane przez Alstom dla Trenitalia, nazywane przez włoskiego operatora „Pop”, to pociągi najnowszej generacji przeznaczone do obsługi linii regionalnych i międzymiastowych. Coradia Stream to elektryczny zespół trakcyjny o maksymalnej prędkości jazdy 160 km/h w wersji regionalnej. Pociąg zamówiony przez Trenitalia może przewieźć ponad 300 pasażerów na miejscach siedzących, oferując łatwą
dostępność dzięki niskiej podłodze. Pociągi zaprojektowane z myślą o ochronie środowiska w 95% nadają się do recyklingu.

Bardzo się cieszymy, że Trenitalia oraz regiony Abruzzo, Liguria, Marche i Veneto ponownie zaufały rodzinie pociągów regionalnych Alstom - Coradia i mamy nadzieję, że pozostałe regiony również do nich dołączą. „Pop” cieszy się ogromnym uznaniem wśród miejscowych władz i pasażerów, którzy mogli niedawno obejrzeć jego pełnowymiarową makietę podczas cyklu wyjazdowych prezentacji.

Michele Viale,Dyrektor Zarządzający, Alstom we Włoszech

Coradia Stream można łatwo dostosować do różnych potrzeb przewoźnika. Aranżację wnętrz i rozmieszczenie miejsc siedzących można modyfikować tak, aby na przykład oferować większą liczbę miejsc siedzących w przypadku dłuższych podróży lub też mniejszą liczbę miejsc siedzących i większą miejsc stojących w przypadku krótszych podróży. Wnętrza wagonów można dostosować do pór roku i konkretnych potrzeb – istnieje możliwość dodania stojaków na rowery czy bagażników na narty, gniazdek elektrycznych, sieci Wi-Fi, automatów z napojami i przekąskami, stref multimedialnych czy stref do pracy lub wypoczynku. Zamontowane w Coradia Stream większe okna dostarczają więcej światła i przestrzeni, a tym samym zwiększają wygodę, zaś zaawansowane usługi, takie jak systemy informacyjno-rozrywkowe, łącza audio i wideo oraz system nadzoru wideo, oferujący obraz na żywo, zapewniają komfort i bezpieczeństwo.

Pociągi „Pop”, czyli Coradia Stream, są produkowane przez firmę Alstom we Włoszech. Realizacja projektu, większość procesu produkcji i certyfikacja odbywają się w zakładzie Alstom w Savigliano, Cuneo. Projektowanie i produkcja systemów trakcji oraz elektrycznych obwodów pomocniczych odbywa się w zakładzie Sesto San Giovanni (Mediolan), a pokładowe systemy sygnalizacji dostarczane są przez zakład w Bolonii.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Alstom_dostarczy_54_dodatkowe_pociągi_regionalne_Coradia Stream_26_03_2018.txt

txt | 5,03 KB

Pobierz
Coradia_Stream_Trenitalia_D&S.jpg

grafika | 1,01 MB

Pobierz
Alstom_dostarczy_54_dodatkowe_pociągi_regionalne_Coradia Stream_26_03_2018.docx

docx | 99,3 KB

Pobierz
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.