Zaangażowanie dzieci, czyli przepis na wspólne działanie i zabawę nie tylko od święta
Zaangażowanie dzieci, czyli przepis  na wspólne działanie i zabawę nie tylko od święta

Zaangażowanie dzieci, czyli przepis na wspólne działanie i zabawę nie tylko od święta

Opublikowany

Zbliżające się Święta Wielkiej Nocy to nie tylko okazja do spotkań w rodzinnym gronie. To także niepowtarzalna szansa, by przedświąteczne przygotowania wykorzystać do wspólnej zabawy z dziećmi. Dla małych domowników zaangażowanie w porządki lub gotowanie może być treningiem odpowiedzialności i podkreśleniem ich roli w rodzinie, a dla całej rodziny – wyjątkowym czasem pełnym zabawy i śmiechu.
Skupieni na przedświątecznych przygotowaniach zapominamy, że warto zaangażować w nie dzieci. I nie chodzi tu o rodzicielskie dyspozycje „posprzątaj swój pokój” czy „wynieś śmieci”, a raczej motywujące: „wszystkie ręce na pokład!”. Włączając nasze pociechy w proces tworzenia wielkanocnej atmosfery, dajemy im zajęcie i sprawiamy, że czują się potrzebne, a my, dorośli, uczymy się, że sprzątanie i gotowanie może być inspirujące i zajmujące dla całej rodziny. Malowanie jajek, przygotowywanie ozdób czy pieczenie świątecznych smakołyków może potrwa trochę dłużej, jednak zyskujemy bezcenny czas pełen radości i zabawy spędzony w rodzinnym gronie.

Zabawa dla małych i większych

Młodsze pociechy, po krótkim asystowaniu rodzicom np. w przystrajaniu mazurków, mogą rozwijać swoją kreatywność i pomysłowość podczas wesołej zabawy w małych kucharzy ze specjalnymi lalkami i akcesoriami. Pizzę lub babeczki z masy plastycznej małe szefowe kuchni wykonają dzięki pomocnym zestawom z linii Barbie® Gotowanie i Pieczenie. To bezpieczna i nieskutkująca domowym bałaganem alternatywa przedświątecznego kucharzenia. Możemy pozwolić dzieciom nie tylko mieszać składniki i tworzyć własne kompozycje, ale samodzielnie włożyć je do zabawkowego pieca i szybko cieszyć się efektem.
Książka kucharska Barbie<br>

Książka kucharska Barbie

Z kolei nieco starsze dzieci, które wcześniej próbowały już swoich sił w kuchni i chcą samodzielnie przygotować własne ciasto lub deser, warto zainteresować „Książką kucharską Barbie”. To zbiór ponad 40 pysznych, efektownych i prostych przepisów, które dzieci mogą samodzielnie wypróbować. Pięknie ilustrowana książka z apetycznymi zdjęciami na pewno zachęci także do wspólnego pieczenia i gotowania, a smaczne dania ucieszą całą rodzinę i to nie tylko podczas świąt.

Nauka wspólnej pracy i zabawy

Sprawcie, by przedświąteczny czas był wyjątkowy i cenny dla całej rodziny. Jest tu miejsce na kultywowanie tradycji i wypracowywanie własnych zwyczajów – takich, które pozwolą stworzyć magiczny, niepowtarzalny i charakterystyczny dla naszej rodziny nastrój. Warto wykorzystać oczekiwanie na święta i zaangażować dzieci w wesołe zadania, a także samemu włączyć się we wspólne działanie oraz zabawę, na przykład w gotowanie z najmłodszymi. Dobrej zabawy i smacznego!

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

FHP57_Barbie_Domowe_Wypieki (2).jpg

grafika | 1,08 MB

Pobierz
FHR09_Barbie_Pizzeria (1).jpg

grafika | 1,34 MB

Pobierz
FHR09_Barbie_Pizzeria (2).jpg

grafika | 833 KB

Pobierz
FHP57_Barbie_Domowe_Wypieki (1).jpg

grafika | 1020 KB

Pobierz
Ksiazka_kucharska_Barbie.jpg

grafika | 112 KB

Pobierz
Zaangazowanie_dzieci_czyli_przepis na_dobra_zabawe_30_03_2018.docx

docx | 686 KB

Pobierz
Powiązane artykuły
BARBIE® WYRÓŻNIA MARTYNĘ WOJCIECHOWSKĄ

temu

6 marca 2018 roku podczas uroczystej gali w Muzeum Etnograficznym w Warszawie Martyna Wojciechowska – dziennikarka i podróżniczka – została uhonorowana lalką Barbie Shero. Polka znalazła się w międzynarodowym gronie kilkunastu nagrodzonych, inspirujących osobowości, które motywują do działania i mogą być wzorem dla kolejnych pokoleń dziewczynek.
Barbie On The Go – nowa linia zabawek od Mattel

temu

Mattel, światowy lider branży dziecięcej, wprowadził na polski rynek nową linię zabawek -  BarbieTM On The Go. Nowość to zestawy torów z myjnią samochodową, pocztą lub wesołym miasteczkiem, które można ze sobą dowolnie łączyć i uzupełniać innymi modelami z kolekcji. Gamę produktów dopełniają samodzielnie jeżdżące samochodziki i skutery z napędem na baterie z dołączonymi laleczkami oraz tory do wyścigów konnych w kompletach z kucykami i małymi dżokejkami.
Babcia, Dziadek – idealni kompani dziecięcych zabaw

temu

Dzień Babci i Dzień Dziadka to święta, w które wnuki obdarowują swoich dziadków prezentami, kwiatami i laurkami. Małe i duże dzieci dziękują im tym samym za obecność, uwagę, poświęcony im czas i wspólną zabawę. Przecież nikt tak nie okaże dziecku miłości i nie pokaże świata jak dziadek czy babcia.
Lalki - 7 prezentowych hitów 2017

temu

Bez względu na panującą modę i zmiany jakim podlegały dziecięce zabawki, to lalki są ukochanymi zabawkami małych i większych dziewczynek. Jak pokazują wyniki badania przeprowadzonego przez IPSOS  na zlecenie Mattel „Zabawki są ważne”, aż 45% dziewczynek najbardziej lubi bawić się lalkami. To także, bez względu na okazję, najbardziej wyczekiwany prezent. Jakie więc lalki dziewczynki chciałyby znaleźć w tym roku choinką?

Alstom dostarczy 25 pociągów regionalnych Coradia Lint do południowych Niemiec

Dwa kontrakty w Niemczech warte 116 mln euro