Alstom dostarczy 25 pociągów regionalnych Coradia Lint do południowych Niemiec

Alstom dostarczy 25 pociągów regionalnych Coradia Lint do południowych Niemiec

Opublikowany

Dwa kontrakty w Niemczech warte 116 mln euro

Alstom otrzymał dwa zamówienia na dostawę 25 pociągów regionalnych Coradia Lint do południowych Niemiec. DB Regio Bayern zamówił 20 pociągów o łącznej wartości 93 mln euro, a Hohenzollerische Landesbahn AG (HzL) pięć dodatkowych pociągów, o łącznej wartości 23 mln euro. Wszystkie spalinowe zespoły trakcyjne (DMUs) Coradia Lint zostaną wyprodukowane w Salzgitter w Niemczech, największej fabryce Alstom na świecie.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z zaufania, jakim po raz kolejny zostały obdarzone nasze sprawdzone pociągi Coradia Lint. Od 2019 roku pociągi te będą jeździły w Baden-Württemberg, a od 2020 roku w Bawarii, przyczyniając się do poprawy transportu kolejowego w tych regionach oraz znacznie zwiększając komfort podróży pasażerów.

Jochen Slabon, Dyrektor Sprzedaży, Alstom w Niemczech i Austrii

Składy zamówione przez DB Regio będą obsługiwały sieć "Dieselnetz Ulm" wraz z trasami Ulm-Memmingen(-Buxheim), Ulm-Weissenhornand oraz (Ulm-)-Günzburg-Mindelheim. 15 pociągów będzie dostarczonych jesienią 2020 roku, natomiast pozostałych pięć jesienią 2022 roku. DB Regio zamówiło dwa różne rodzaje pociągów, które z łatwością można łączyć dla zwiększenia elastyczności operacyjnej. Tabor, na który składa się osiem pociągów Coradia Lint 41 oferujących 125 miejsc siedzących oraz 12 pociągów Coradia Lint 54 oferujących 150 miejsc siedzących, można łatwo i szybko przystosować do liczby pasażerów oraz różnych tras.
Pięć pociągów Coradia Lint 54 zamówionych przez HzL do obsługi sieci Bodenseegürtelbahn w Baden-Württemberg jest identyczne z taborem zamówionym przez HzL w ubiegłym roku do obsługi sieci “Ulmer Stern”. Zostaną one dostarczone wraz z głównym taborem w czerwcu 2019 roku.
Charakteryzujące  się niskim zużyciem paliwa składy osiągają maksymalną prędkość 140 km/h  przy wysokich wartościach przyspieszenia. Te dwumodułowe pociągi posiadają wejście na wysokości 620 mm, oferują 150 miejsc siedzących oraz 18 miejsc na rowery. Charakteryzują się wygodnym, przestrzennym rozmieszczeniem foteli, z których prawie każdy  jest wyposażony w stolik  na laptopa. Wszystkie pociągi są wyposażone w sieć WLAN, system rozrywki  i informacji pasażerskiej ze statycznymi i dynamicznymi monitorami  informacyjnymi oraz nadzór wideo dla większego bezpieczeństwa pasażerów.
Pociągi  Coradia Lint produkowane przez  Alstom, od 2000 roku, obsługują  ponad 30 sieci w Niemczech, Europie i  Kanadzie. Dzięki ciągłym  usprawnieniom  pociągi te oferują najwyższe  standardy w zakresie  bezpieczeństwa,  poziomu hałasu i emisji CO2 oraz cechują się wysoką  dostępnością.  Dotychczas sprzedano ponad 2800  pociągów z rodziny  Coradia, a około 2300  jest obecnie w użyciu w Danii,  Francji, Niemczech, Włoszech,  Luksemburgu, Holandii, Szwecji i  Kanadzie.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Alstom_Coradia Lint_DNK.jpg

grafika | 2,45 MB

Pobierz
25_pociagow_Coradia_Lint_dla_Niemiec_03_04_2018.docx

docx | 102 KB

Pobierz
25_pociagow_Coradia_Lint_dla_Niemiec_03_04_2018.txt

txt | 4,81 KB

Pobierz

Pani Green, nowa zupa marki Pan Pomidor&Co. – wiosenna oferta dla zapracowanych

Wraz z sezonem wiosennym firma Pan Pomidor&Co. przygotowała kulinarne niespodzianki dla żyjących w biegu, ale spragnionych pysznej porcji wartościowych składników. Na sklepowych półkach gości już Pani Green, zupa krem z zielonych warzyw. To idealna propozycja na urozmaicenie domowego menu o szybkie w przygotowaniu i pożywne danie.