Alstom dostarczy dodatkowe 32 tramwaje dwusystemowe Citadis Dualis dla Île-de-France Mobilités i SNCF

Alstom dostarczy dodatkowe 32 tramwaje dwusystemowe Citadis Dualis dla Île-de-France Mobilités i SNCF

Opublikowany

Zamówienie o wartości około 170 milionów euro w Île-de-France

Alstom otrzymał zamówienie na dostarczenie 32 dodatkowych tramwajów dwusystemowych Citadis Dualis dla Île-de-France Mobilités oraz SNCF Transilien. Wartość zamówienia wynosi około 170 milionów euro, a Île-de-France Mobilités pokrywa całkowite koszty inwestycyjne pociągów. Łącznie 22 pociągi są przeznaczone do obsługi linii T12 Express Massy/Evry, a pozostałych 10 do obsługi linii T13 Express Saint-Cyr/Saint-Germain. Te postanowienia stanowią część umowy ramowej dotyczącej tramwajów dwusystemowych, podpisanej przez SNCF w 2007 roku dla regionów Francji, obejmującej dostarczenie do 200 tramwajów.
Zaprojektowany w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na mobilność między miejskimi i podmiejskimi sieciami, Citadis Dualis oferuje płynne połączenie centrum miasta z przedmieściami łącząc w sobie zalety pociągu, jak i tramwaju. Stworzona w oparciu o projekt tramwaju Citadis firmy Alstom, wersja Dualis zachowuje jego najważniejsze cechy: modułowość, dostępność i niezawodność. Dzięki odpowiedniemu dostosowaniu poziomów mocy, bezpieczeństwa i wygody, Dualis może poruszać się równie łatwo na sieci tramwajowej, jak i krajowej sieci kolejowej. Taka konfiguracja sprawia, że jest to bardzo wszechstronny środek transportu: ma takie same wymiary jak tramwaj, dzięki czemu może poruszać się po mieście, zaś jego wydajność, podobnie jak w przypadku pociągu, umożliwia mu przewożenie pasażerów z prędkością niemal 100 km/h w obszarach peryferyjnych bez konieczności zmiany trybu. Citadis Dualis wspiera zrównoważoną  mobilność poprzez rewitalizację przestrzeni miejskiej i ochronę architektonicznego dziedzictwa miast. 

Po otwarciu linii tramwajowej T11 Express w czerwcu 2017 roku i ciągłych dostawach dla linii tramwajowej T4, z przyjemnością obserwuję jak Alstom dostarcza dwusystemowe rozwiązanie tramwajowe w Île-de-France. To dodatkowe zamówienie podkreśla znaczenie tego uniwersalnego rozwiązania transportowego, a jednocześnie świadczy o zaufaniu, jakim darzą nas nasi klienci, Île-de-France Mobilités oraz SNCF.

Jean-Baptiste Eyméoud, Prezes Alstom we Francji

Obecnie we Francji eksploatowane są 63 dwusystemowe tramwaje Citadis Dualis. Od października 2017 roku do Île-de-France stopniowo dostarczono łącznie 15 kolejnych tramwajów. Początek ich obsługi pasażerskiej na linii tramwajowej T4 jest zaplanowany na wrzesień 2018 roku, a następnie na przedłużeniu linii w sekcji Clichy-sous-Bois/Montfermeil  na koniec 2019 roku. Dostawy będą miały miejsce od 2020 do 2022 roku.
Citadis Dualis są projektowane i montowane we Francji. Zakład Alstom Valenciennes Petite-Forêt odpowiada za kompleksowe zarządzanie projektem oraz fazy projektowania i montażu pociągów. W procesie produkcyjnym  udział bierze jeszcze sześć innych zakładów we Francji: zakład w Ornans odpowiada za silniki, w Le Creusot za wózki, w Tarbes za urządzenia trakcyjne, w Villeurbanne za elektronikę na pokładzie oraz systemy informacji pasażerskiej, w Petit-Quevilly za transformatory, a w Saint-Ouen za projekt.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Citadis_Dualis.jpg

grafika | 7,03 MB

Pobierz
Alstom_dostarczy_dodatkowe_32_tramwaje_Citadis_Dualis_26_04_2018.docx

docx | 93,2 KB

Pobierz
Alstom_dostarczy_dodatkowe_32_tramwaje_Citadis_Dualis_26_04_2018.txt

txt | 3,13 KB

Pobierz
Powiązane artykuły
Alstom zainaugurował w Nicei pierwszy tramwaj nowej generacji – Citadis z innowacyjną technologią zasilania

temu

Alstom oddał do eksploatacji  tramwaj nowej generacji Citadis X05, wyposażony w innowacyjny system ładowania indukcyjnego SRS. Tramwaj będzie obsługiwał odcinek Cadam-Magnan na linii nr 2 Metropolii Nicea - Lazurowe Wybrzeże (Métropole Nice Côte d'Azur). W inauguracji, której przewodniczył Christian Estrosi - Burmistrz Nicei i Prezydent Metropolii, udział wzięli: Georges-François Leclerc - Prefekt Departamentu Alpes-Maritimes, Renaud Muselier - Prezydent Regionu PACA oraz poseł do Parlamentu Europejskiego, Charles Ange Ginésy - Prezes Departamentu Alpes-Maritimes oraz Jean-Baptiste Eyméoud - Prezes Alstom we Francji.
Alstom dostarczy zintegrowany system metra dla 7. linii metra w Tajpej

temu

Alstom wraz z tajwańską firmą CTCI, dostarczającą kontraktowe usługi inżynieryjne, wygrał kontrakt z Systemwide E & M Project Office Department of Rapid Transit System Taipei City Government (SEMPO) na dostawę zintegrowanego systemu metra dla pierwszego etapu 7. linii metra w Tajpej. Całkowita wartość kontraktu wynosi 378 milionów euro, w tym udział Alstomu to około 220 milionów euro.
Coradia iLint, pociąg o napędzie wodorowym, otrzymał zezwolenie na eksploatację w niemieckich sieciach kolejowych

temu

Coradia iLint firmy Alstom, pierwszy na świecie pociąg pasażerski z wodorowymi ogniwami paliwowymi, uzyskał zezwolenie Niemieckiego Urzędu Transportu Kolejowego (EBA) na przewożenie pasażerów w Niemczech. 11 lipca Gerald Hörster, prezes EBA, przekazał firmie Alstom certyfikat homologacji w Federalnym Ministerstwie Transportu i Infrastruktury Cyfrowej w Berlinie. W uroczystości tej wziął udział Enak Ferlemann, parlamentarny sekretarz stanu przy federalnym ministrze transportu i infrastruktury cyfrowej oraz poseł niemieckiego parlamentu.
Alstom otwiera przedstawicielstwo w Kijowie i zatrudnia menedżera ds. rozwoju biznesu

temu

Alstom mianował swojego przedstawiciela ds. sprzedaży i rozwoju biznesu na Ukrainie. Vadym Pavlenko rozpoczął swoją nową pracę 2 lipca 2018 roku w siedzibie Alstom w Kijowie, otwartej 1 lipca. Vadym Pavlenko będzie odpowiedzialny za nawiązywanie bezpośrednich kontaktów z najważniejszymi ukraińskimi podmiotami gospodarczymi i kolejowymi, aby określić  potrzeby lokalnego rynku kolejowego, zaproponować odpowiednie rozwiązania transportowe i zbadać możliwości podjęcia współpracy. Pavlenko będzie raportował do Dyrektora Sprzedaży i Rozwoju Alstom w Polsce i na Ukrainie.

Nowość od Mattel – morskie bohaterki Enchantimals

Mattel wprowadza na rynek nową linię lalek Enchantimals, inspirowaną morskim światem.  Miłośniczki zwierząt w wieku 3-8 lat będą oczarowane istotami z podwodnych przestworzy. Morskie lalki zachwycają zmieniającymi kolor włosami, a każdej z nich towarzyszy wodny przyjaciel.