Pociąg Alstom na ogniwa wodorowe zdobywcą GreenTecMobilityAward 2018

Pociąg Alstom na ogniwa wodorowe zdobywcą GreenTecMobilityAward 2018

Alstom CoradiaiLint, pierwszy na świecie pociąg regionalny zasilany ogniwami wodorowymi, otrzymał nagrodę GreenTecAward 2018 w kategorii Mobility by Schaeffler.

Nagroda została oficjalnie wręczona dzisiaj, podczas ceremonii w największej fabryce Alstom w niemieckim Salzgitter. Po niej nastąpi gala wręczenia nagród GreenTecAwards, która odbędzie się 13 maja w Monachium.

Jest nam niezmiernie miło, że otrzymaliśmy tę nagrodę. Dzięki CoradiaiLint Alstom jako pierwszy na świecie producent taboru, stworzył całkowicie bezemisyjną technologię przystosowaną do wdrożenia do produkcji seryjnej. Tak naprawdę osiągnęliśmy jeszcze więcej – stworzyliśmy innowacyjną koncepcję mobilności, która jest przyjazna dla środowiska, konkurencyjna oraz obejmuje nie tylko pociągi i ich obsługę, lecz także infrastrukturę potrzebną do ich zasilania.

Jörg Nikutta, Dyrektor zarządzający Alstom w Niemczech i Austrii

Dyplom GreenTecAwards przekazali Alstom członkowie jury, prof. Tim Hosenfeldt, Kierownik Centrum Innowacji Schaeffler i dr Joachim Damasky, Dyrektor zarządzający Niemieckiego Stowarzyszenia Przemysłu Motoryzacyjnego, w obecności inicjatora GreenTecAwards, Svena Krügera. W ceremonii wręczenia nagrody w Salzgitter wzięli również udział przedstawiciele organizacji partnerskich GreenTecAwards – TÜV NORD i NOW (niemieckiej Narodowej Organizacji na rzecz Technologii Wodorowych i Ogniw Paliwowych).

Technologia wodorowa wskazuje nowe drogi do wolnej od dwutlenku węgla mobilności, zwłaszcza w takich dziedzinach jak kolejnictwo czy transport ciężarowy, w ramach zrównoważonego i wolnego od paliw kopalnych energetycznego łańcucha wartości. W pociągu CoradiaiLint spółka Alstom w imponujący sposób wprowadza tę koncepcję w życie.

prof. Tim Hosenfeldt, Kierownik Centrum Innowacji Schaeffler

Nasza branża podąża w stronę mobilności opartej na rozwiązaniach ekologicznych. Przykład CoradiaiLint pokazuje, że mamy bardzo zróżnicowane możliwości.

dr Joachim Damasky, Dyrektor zarządzający Niemieckiego Stowarzyszenia Przemysłu Motoryzacyjnego

Technologia ogniw paliwowych jest bardzo obiecująca dla dalszego rozwoju alternatywnych systemów napędowych w kolejnictwie. Projekt Alstom CoradiaiLint wspaniale wpisuje się w dalekowzroczną, zieloną mobilność.

Silvio Konrad, dyrektor zarządzający TÜV NORD Systems

Załączniki

Pobierz wszystkie

Alstom_GreenTecMobilityAward_2018.docx

docx | 73,8 KB

Pobierz
GreenTec_Award_Coradia_iLint_4May2018.JPG

grafika | 4,57 MB

Pobierz
Alstom_GreenTecMobilityAward_2018.txt

txt | 2,73 KB

Pobierz
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.