Alstom dostarczy 17 dodatkowych pociągów Metropolis do obsługi linii metra Circle Line i North East Line w Singapurze

Alstom dostarczy 17 dodatkowych pociągów Metropolis do obsługi linii metra Circle Line i North East Line w Singapurze

Published

Kontrakt wart około 150 mln euro w Singapurze

Alstom podpisał umowę z Zarządem Transportu Lądowego (LTA) w Singapurze na dostarczenie sześciu dodatkowych pociągów Metropolis (36 wagonów metra) oraz 11 dodatkowych pociągów (33 wagony metra) dla przedłużenia linii North East Line (NEL) i Circle Line (CCL). Wszystkie 69 wagonów Metropolis zostanie wyprodukowanych w zakładzie Alstom w Barcelonie. Wartość kontraktu wynosi około 150 mln euro.
Alstom oddał już do użytku w Singapurze ponad 100 pociągów Metropolis (450 wagonów metra) obsługujących dwie linie – Circle Line o długości 35,5 km oraz North East Line o długości 20 km. Ponadto, Alstom zapewnia swoim klientom szkolenia w zakresie konserwacji i dostarcza części zamienne dla tych składów.

Jesteśmy dumni z podpisania tego kontraktu. Oferując dodatkowe niezawodne i energooszczędne składy do obsługi North East Line i Circle Line, wspieramy dążenia naszego klienta, LTA, do zwiększenia przepustowości i dostępności istniejących linii metra. Naszą ambicją jest stać się preferowanym partnerem LTA w zakresie rozwiązań transportowych w Singapurze.

Ling Fang, Dyrektor Zarządzający Regionu Chin i Wschodniej Azji, Alstom

Metropolis to oferowane przez Alstom rozwiązanie dla metra. Od 1998 roku 25 miast na świecie zamówiło 5500 wagonów Metropolis. Składy dostępne są zarówno w wersji bezobsługowej, jak i obsługiwanej przez maszynistę. Alstom wprowadził na rynek jedne z pierwszych bezobsługowych pociągów metra na świecie, między innymi dla linii North East Line w Singapurze.
Działając aktywnie od ponad 20 lat w branży transportowej w Singapurze, Alstom jest głównym dostawcą zintegrowanych systemów metra, sygnalizacji, taboru kolejowego, infrastruktury i usług dla tamtejszej sieci metra MRT, której linia Circle Line oparta jest na systemie w pełni zaprojektowanym i wyprodukowanym przez konsorcjum Alstom
i lokalnych przedsiębiorstw. Oprócz taboru kolejowego, Alstom jest też dostawcą systemu sygnalizacji Urbalis dla linii metra North East Line oraz, będącej obecnie w budowie, Thomson & East Coast Line.

Copy as a Plain Text

Share

Attachments

Download All

Alstom_dodatkowe_pociagi_Singapur_07.05.2018.jpg

image | 518 KB

Download
Alstom_dodatkowe_pociagi_Singapur_07.05.2018.txt

txt | 2.19 KB

Download
Alstom_dodatkowe_pociagi_Singapur_07.05.2018.docx

docx | 91.7 KB

Download
Related Stories
Alstom uruchamia internetową giełdę StationOne dla sektora kolejowego

ago

18 września podczas targów technologii transportu InnoTrans w Berlinie Alstom uruchomił platformę StationOne, pierwszą giełdę internetową dedykowaną sektorowi kolejowemu, umożliwiającą nawiązywanie kontaktów profesjonalistom, których celem jest poprawa wyników operacyjnych. Platforma zapewnia zarówno skuteczną promocję, jak i dostęp do szerokiego wachlarza produktów oraz usług dla sektora kolejowego.
Światowa premiera: pociągi Alstom o napędzie wodorowym wyjechały na tory w Dolnej Saksonii

ago

16 września w Bremervörde świętowano światową premierę pierwszego na świecie pociągu napędzanego ogniwami wodorowymi. Pociąg Coradia iLint zbudowany przez zakład Alstom w Salzgitter w Niemczech jest wyposażony w ogniwa paliwowe, które przekształcają wodór i tlen w energię elektryczną, eliminując tym samym szkodliwe emisje związane ze spalaniem paliwa. 
Alstom po raz ośmy w rankingu Dow Jones Sustainability Indices

ago

Alstom już ósmy rok z rzędu został umieszczony w rankingach Dow Jones Sustainability Indices (DJSI) na poziomie światowym i europejskim, co potwierdza jego pozycję lidera pod względem zrównoważonych praktyk biznesowych. Ogólny wynik 81 na 100 punktów w rankingu DJSI oznacza 4-punktowy wzrost w porównaniu z ubiegłym rokiem, przy zastosowaniu podobnej metody oceny.
Największe zamówienie dla Alstom na miejski tabor kolejowy w Indiach  

ago

Alstom otrzymał ważne zamówienie na tabor kolejowy dla 3. linii metra w Bombaju