Alstom dostarczy 17 dodatkowych pociągów Metropolis do obsługi linii metra Circle Line i North East Line w Singapurze

Alstom dostarczy 17 dodatkowych pociągów Metropolis do obsługi linii metra Circle Line i North East Line w Singapurze

Published

Kontrakt wart około 150 mln euro w Singapurze

Alstom podpisał umowę z Zarządem Transportu Lądowego (LTA) w Singapurze na dostarczenie sześciu dodatkowych pociągów Metropolis (36 wagonów metra) oraz 11 dodatkowych pociągów (33 wagony metra) dla przedłużenia linii North East Line (NEL) i Circle Line (CCL). Wszystkie 69 wagonów Metropolis zostanie wyprodukowanych w zakładzie Alstom w Barcelonie. Wartość kontraktu wynosi około 150 mln euro.
Alstom oddał już do użytku w Singapurze ponad 100 pociągów Metropolis (450 wagonów metra) obsługujących dwie linie – Circle Line o długości 35,5 km oraz North East Line o długości 20 km. Ponadto, Alstom zapewnia swoim klientom szkolenia w zakresie konserwacji i dostarcza części zamienne dla tych składów.

Jesteśmy dumni z podpisania tego kontraktu. Oferując dodatkowe niezawodne i energooszczędne składy do obsługi North East Line i Circle Line, wspieramy dążenia naszego klienta, LTA, do zwiększenia przepustowości i dostępności istniejących linii metra. Naszą ambicją jest stać się preferowanym partnerem LTA w zakresie rozwiązań transportowych w Singapurze.

Ling Fang, Dyrektor Zarządzający Regionu Chin i Wschodniej Azji, Alstom

Metropolis to oferowane przez Alstom rozwiązanie dla metra. Od 1998 roku 25 miast na świecie zamówiło 5500 wagonów Metropolis. Składy dostępne są zarówno w wersji bezobsługowej, jak i obsługiwanej przez maszynistę. Alstom wprowadził na rynek jedne z pierwszych bezobsługowych pociągów metra na świecie, między innymi dla linii North East Line w Singapurze.
Działając aktywnie od ponad 20 lat w branży transportowej w Singapurze, Alstom jest głównym dostawcą zintegrowanych systemów metra, sygnalizacji, taboru kolejowego, infrastruktury i usług dla tamtejszej sieci metra MRT, której linia Circle Line oparta jest na systemie w pełni zaprojektowanym i wyprodukowanym przez konsorcjum Alstom
i lokalnych przedsiębiorstw. Oprócz taboru kolejowego, Alstom jest też dostawcą systemu sygnalizacji Urbalis dla linii metra North East Line oraz, będącej obecnie w budowie, Thomson & East Coast Line.

Copy as a Plain Text

Share

Attachments

Download All

Alstom_dodatkowe_pociagi_Singapur_07.05.2018.jpg

image | 518 KB

Download
Alstom_dodatkowe_pociagi_Singapur_07.05.2018.txt

txt | 2.19 KB

Download
Alstom_dodatkowe_pociagi_Singapur_07.05.2018.docx

docx | 91.7 KB

Download
Related Stories
Alstom zainaugurował w Nicei pierwszy tramwaj nowej generacji – Citadis z innowacyjną technologią zasilania

ago

Alstom oddał do eksploatacji  tramwaj nowej generacji Citadis X05, wyposażony w innowacyjny system ładowania indukcyjnego SRS. Tramwaj będzie obsługiwał odcinek Cadam-Magnan na linii nr 2 Metropolii Nicea - Lazurowe Wybrzeże (Métropole Nice Côte d'Azur). W inauguracji, której przewodniczył Christian Estrosi - Burmistrz Nicei i Prezydent Metropolii, udział wzięli: Georges-François Leclerc - Prefekt Departamentu Alpes-Maritimes, Renaud Muselier - Prezydent Regionu PACA oraz poseł do Parlamentu Europejskiego, Charles Ange Ginésy - Prezes Departamentu Alpes-Maritimes oraz Jean-Baptiste Eyméoud - Prezes Alstom we Francji.
Alstom dostarczy zintegrowany system metra dla 7. linii metra w Tajpej

ago

Alstom wraz z tajwańską firmą CTCI, dostarczającą kontraktowe usługi inżynieryjne, wygrał kontrakt z Systemwide E & M Project Office Department of Rapid Transit System Taipei City Government (SEMPO) na dostawę zintegrowanego systemu metra dla pierwszego etapu 7. linii metra w Tajpej. Całkowita wartość kontraktu wynosi 378 milionów euro, w tym udział Alstomu to około 220 milionów euro.
Coradia iLint, pociąg o napędzie wodorowym, otrzymał zezwolenie na eksploatację w niemieckich sieciach kolejowych

ago

Coradia iLint firmy Alstom, pierwszy na świecie pociąg pasażerski z wodorowymi ogniwami paliwowymi, uzyskał zezwolenie Niemieckiego Urzędu Transportu Kolejowego (EBA) na przewożenie pasażerów w Niemczech. 11 lipca Gerald Hörster, prezes EBA, przekazał firmie Alstom certyfikat homologacji w Federalnym Ministerstwie Transportu i Infrastruktury Cyfrowej w Berlinie. W uroczystości tej wziął udział Enak Ferlemann, parlamentarny sekretarz stanu przy federalnym ministrze transportu i infrastruktury cyfrowej oraz poseł niemieckiego parlamentu.
Alstom otwiera przedstawicielstwo w Kijowie i zatrudnia menedżera ds. rozwoju biznesu

ago

Alstom mianował swojego przedstawiciela ds. sprzedaży i rozwoju biznesu na Ukrainie. Vadym Pavlenko rozpoczął swoją nową pracę 2 lipca 2018 roku w siedzibie Alstom w Kijowie, otwartej 1 lipca. Vadym Pavlenko będzie odpowiedzialny za nawiązywanie bezpośrednich kontaktów z najważniejszymi ukraińskimi podmiotami gospodarczymi i kolejowymi, aby określić  potrzeby lokalnego rynku kolejowego, zaproponować odpowiednie rozwiązania transportowe i zbadać możliwości podjęcia współpracy. Pavlenko będzie raportował do Dyrektora Sprzedaży i Rozwoju Alstom w Polsce i na Ukrainie.

Łukasz Klamka wzmocnił zespół Shell Fleet Solutions

Z początkiem kwietnia do zespołu Shell Fleet Solutions, odpowiadającego za rozwój, marketing i sprzedaż kart flotowych euroShell, dołączył Łukasz Klamka, który w ramach awansu wewnętrznego objął stanowisko Indirect Account Manager na Polskę, kraje bałtyckie i Ukrainę.