Alstom dostarczy 17 dodatkowych pociągów Metropolis do obsługi linii metra Circle Line i North East Line w Singapurze

Alstom dostarczy 17 dodatkowych pociągów Metropolis do obsługi linii metra Circle Line i North East Line w Singapurze

Kontrakt wart około 150 mln euro w Singapurze

Alstom podpisał umowę z Zarządem Transportu Lądowego (LTA) w Singapurze na dostarczenie sześciu dodatkowych pociągów Metropolis (36 wagonów metra) oraz 11 dodatkowych pociągów (33 wagony metra) dla przedłużenia linii North East Line (NEL) i Circle Line (CCL). Wszystkie 69 wagonów Metropolis zostanie wyprodukowanych w zakładzie Alstom w Barcelonie. Wartość kontraktu wynosi około 150 mln euro.
Alstom oddał już do użytku w Singapurze ponad 100 pociągów Metropolis (450 wagonów metra) obsługujących dwie linie – Circle Line o długości 35,5 km oraz North East Line o długości 20 km. Ponadto, Alstom zapewnia swoim klientom szkolenia w zakresie konserwacji i dostarcza części zamienne dla tych składów.

Jesteśmy dumni z podpisania tego kontraktu. Oferując dodatkowe niezawodne i energooszczędne składy do obsługi North East Line i Circle Line, wspieramy dążenia naszego klienta, LTA, do zwiększenia przepustowości i dostępności istniejących linii metra. Naszą ambicją jest stać się preferowanym partnerem LTA w zakresie rozwiązań transportowych w Singapurze.

Ling Fang, Dyrektor Zarządzający Regionu Chin i Wschodniej Azji, Alstom

Metropolis to oferowane przez Alstom rozwiązanie dla metra. Od 1998 roku 25 miast na świecie zamówiło 5500 wagonów Metropolis. Składy dostępne są zarówno w wersji bezobsługowej, jak i obsługiwanej przez maszynistę. Alstom wprowadził na rynek jedne z pierwszych bezobsługowych pociągów metra na świecie, między innymi dla linii North East Line w Singapurze.
Działając aktywnie od ponad 20 lat w branży transportowej w Singapurze, Alstom jest głównym dostawcą zintegrowanych systemów metra, sygnalizacji, taboru kolejowego, infrastruktury i usług dla tamtejszej sieci metra MRT, której linia Circle Line oparta jest na systemie w pełni zaprojektowanym i wyprodukowanym przez konsorcjum Alstom
i lokalnych przedsiębiorstw. Oprócz taboru kolejowego, Alstom jest też dostawcą systemu sygnalizacji Urbalis dla linii metra North East Line oraz, będącej obecnie w budowie, Thomson & East Coast Line.
Attachments

Download All

Alstom_dodatkowe_pociagi_Singapur_07.05.2018.jpg

image | 518 KB

Download
Alstom_dodatkowe_pociagi_Singapur_07.05.2018.docx

docx | 91.7 KB

Download
Alstom_dodatkowe_pociagi_Singapur_07.05.2018.txt

txt | 2.19 KB

Download
Check your inbox for a subscription confirmation email.
By confirming your subscription you will receive the latest content published on this website and consent to your information being securely processed and stored.