Kolejna Inwestycja Prologis w Pilźnie

Kolejna Inwestycja Prologis w Pilźnie

Zakup parku o powierzchni 43 700 metrów wzmocni pozycję firmy w regionie

Prologis, Inc., światowy lider w zakresie nieruchomości logistycznych, ogłosił, że Prologis European Logistics Fund (PELF) kupił Mountpark Pilsen w Czechach, którego nazwę zmieniono na Prologis Park Pilsen II.
Nabyty od Mountpark Logistics EU park obejmuje wolny budynek o powierzchni 43 700 metrów kwadratowych oraz trzy hektary gruntów, na który może powstać 10 000 metrów kwadratowych nowoczesnej powierzchni magazynowej.
Park jest zlokalizowany 16 kilometrów na zachód od Pilzna, w miejscowości Prehysov, przy autostradzie D5 łączącej Pragę z Bawarią, co stanowi znakomitą lokalizację dla obiektu logistycznego. Pilzno, uznawane za bramę Czech do Europy, jest strategicznym centrum produkcyjnym ze względu na konkurencyjne wynagrodzenia i wysoko wykwalifikowanych pracowników. Jest to druga inwestycja Prologis na rynku pilźnieńskim, po w pełni wynajętym Prologis Park Pilsen-Stenovice, o łącznej powierzchni 58 500 metrów kwadratowych.

Pilzno, jako rynek logistyczny o ugruntowanej pozycji, jest dla Prologis  jednym z kluczowych. Zakup nowego parku zapewni nam dobre możliwości  rozwoju w tym charakteryzującym się wysokim popytem regionie. Prologis Park Pilsen-Stenovice jest jednym z najlepszych parków naszego portfolio w Czechach. Drugi park pozwoli nam zaspokoić rosnące potrzeby  rozwojowe naszych klientów, w ważnej lokalizacji przy głównej arterii  prowadzącej do Niemiec.

Martin Polak, senior vice president, regional head, Prologis CEE

W zawarciu tej transakcji pośredniczyła firma Modesta Real Estate.
Prologis jest wiodącym deweloperem obiektów logistycznych w Czechach, zapewniającym ponad 1 milionów metrów kwadratowych powierzchni logistycznych i przemysłowych (według stanu na 31 marca 2018 r.)
Załączniki

Pobierz wszystkie

Prologis_Invests_in_Second_Pilsen_Logistics_Park_10_05_2018.docx

docx | 59,5 KB

Pobierz
Prologis Park Pilesn II_(2).jpg

grafika | 973 KB

Pobierz
Prologis Park Pilsen II_interior.jpg

grafika | 584 KB

Pobierz
Prologis_Inwestuje_w_Drugi_Park_Logistyczny_w_Pilźnie_10_05_2018.docx

docx | 61,6 KB

Pobierz
Prologis_Inwestuje_w_Drugi_Park_Logistyczny_w_Pilźnie_10_05_2018.txt

txt | 6,19 KB

Pobierz
Prologis Park Pilsen II.jpg

grafika | 821 KB

Pobierz
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.