Uwielbiasz warzywa, Italia Cię wzywa! Sfotografuj swój przydomowy ogródek i pojedź do Włoch
Uwielbiasz warzywa, Italia Cię wzywa!  Sfotografuj swój przydomowy ogródek i pojedź do Włoch

Uwielbiasz warzywa, Italia Cię wzywa! Sfotografuj swój przydomowy ogródek i pojedź do Włoch

Opublikowany

Na świecie coraz silniejszy jest trend miejskiego ogrodnictwa, który dotarł również nad Wisłę. W polskich miastach możemy odnaleźć coraz więcej miejsc, które społeczni ogrodnicy przekształcili z nieużytków w kwitnące rabatki. Każdy, kto marzy o  własnych warzywach i ziołach, może także urządzić swój mały ogród przed domem lub blokiem czy warzywniak lub zieleniak na parapecie, balkonie.

Idea miejskiego ogrodnictwa (ang. urban gardening) wyrosła z chęci przybliżenia natury mieszkańcom dużych miast, podkreślenia symbiozy człowieka z naturą i nauki bardziej zrównoważonego życia. Trend tworzenia społecznych ogrodów, który od lat obecny jest na świecie coraz częściej można zaobserwować również w polskich miastach. Do tej pory własne ogródki można było uprawiać np. w lubelskim Centrum Spotkania Kultur, we Wrocławiu, w Nadodrzańskim Ogrodzie Społecznym czy w Warszawie, w ogrodzie powstałym przy Teatrze Powszechnym.

Ogród pełen warzyw

Zieleń warto również wprowadzić do otoczenia, w którym żyjemy. Możemy samodzielnie stworzyć małą, zielarsko-warzywną rabatę przed domem czy blokiem albo na parapecie lub balkonie. Pomidory z własnej grządki, pachnące zioła w doniczce, świeży koperek, pachnąca mięta albo bazylia, a może marchewka i cebulka? Bez chemii i substancji konserwujących.
Nie trzeba być profesjonalistą - wystarczy podstawowa wiedza o tym, co, kiedy oraz jak posadzić i jak pielęgnować rośliny w trakcie wzrostu. Do tego para rękawiczek, grabki i chęci do pracy. Efekt może zaskoczyć nie tylko nas, domowników czy znajomych, może być także inspiracją dla innych. Pan Pomidor&Co., producent świeżych dań warzywnych, przygotował konkurs fotograficzny na najpiękniejszy i najciekawszy domowy ogródek.
ogrodek_1.png

Ogród pełen nagród

Konkurs „Uwielbiasz warzywa? Italia Cię wzywa!“ kierowany jest do wszystkich, którzy sami tworzą i dbają o swoje miejskie, domowe ogródki. By wziąć udział w konkursie należy opublikować zdjęcie swojej uprawy w komentarzu pod postem konkursowym na fanpage’u Pan Pomidor &Co. na Facebooku oraz uzasadnić, dlaczego to właśnie do Ciebie powinna trafić nagroda, czyli wyjazd do słynących z pięknych ogrodów i soczystych pomidorów Włoch. Jury doceni oryginalność i twórcze podejście do domowego ogrodnictwa. Konkurs trwa do 30 czerwca.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

ogrodek_1.png

grafika | 16,3 MB

Pobierz
ogrodek_2.jpg

grafika | 212 KB

Pobierz
Pan_Pomidor_Sfotografuj swoj przydomowy warzywniak i pojedz do Wloch_informacja_prasowa_28_05_2018.docx

docx | 869 KB

Pobierz
Pan_Pomidor_Sfotografuj swoj przydomowy warzywniak i pojedz do Wloch_informacja_prasowa_28_05_2018.txt

txt | 3,02 KB

Pobierz
Powiązane artykuły
Sezon na ogórki

temu

Choć Polacy coraz chętniej sięgają po egzotyczne warzywa, takie jak bataty czy taro, to pozycja ogórków w menu Polaków jest niezachwiana. To wciąż najczęściej, po ziemniakach i pomidorach, wybierane warzywo. A jego popularność rośnie właśnie w lipcu, kiedy zaczyna się sezon ogórkowy.
Jej wysokość zupa

temu

Chociaż Polacy podczas wakacyjnych podróży szczególnie chętnie sięgają po kabanosy, to prawdziwą królową wakacyjnego menu może okazać się zupa. Gotowe, świeże zupy, takich marek jak Pan Pomidor & Co. z powodzeniem konkurują z mięsnymi przekąskami szczególnie, że te zdrowe i pełnowartościowe dania urlopowicze mogą znaleźć w lodówkach prawie wszystkich sieci handlowych.
Pan Groszek & Mięta - doskonała zupa na letnie upały

temu

W letnim menu warto wykorzystywać bogactwo sezonowych owoców, warzyw i świeżych ziół, które można jeść na surowo lub przyrządzać na wiele sposobów. Skupieni na korzystaniu z uroków wakacyjnej pogody zwykle szukamy prostych przepisów na lekkie i smaczne posiłki. Sięgamy także po gotowe rozwiązania, wśród których są także zdrowe i pożywne dania, szczególnie te na bazie zielonych jarzyn.
Pan Groszek & Mięta - kolejna nowość od Pan Pomidor&Co.

temu

Pan Pomidor & Co., producent świeżych zup oraz sosów, wprowadził do sprzedaży nowe wakacyjne danie. Pan Groszek & Mięta - zupa krem z dodatkiem orzeźwiających ziół to sezonowa oferta nie tylko dla tych, którzy nie mają czasu na gotowanie. To również propozycja kulinarna dla zapracowanych, podróżujących i wczasowiczów, którzy szukają smacznych, naturalnych oraz wysokiej jakości dań gotowych. Szczególnie, że nowa zupa jest doskonała nie tylko na gorąco, ale również może być podawana na zimno.