Uwielbiasz warzywa, Italia Cię wzywa! Sfotografuj swój przydomowy ogródek i pojedź do Włoch
Uwielbiasz warzywa, Italia Cię wzywa!  Sfotografuj swój przydomowy ogródek i pojedź do Włoch

Uwielbiasz warzywa, Italia Cię wzywa! Sfotografuj swój przydomowy ogródek i pojedź do Włoch

Opublikowany

Na świecie coraz silniejszy jest trend miejskiego ogrodnictwa, który dotarł również nad Wisłę. W polskich miastach możemy odnaleźć coraz więcej miejsc, które społeczni ogrodnicy przekształcili z nieużytków w kwitnące rabatki. Każdy, kto marzy o  własnych warzywach i ziołach, może także urządzić swój mały ogród przed domem lub blokiem czy warzywniak lub zieleniak na parapecie, balkonie.

Idea miejskiego ogrodnictwa (ang. urban gardening) wyrosła z chęci przybliżenia natury mieszkańcom dużych miast, podkreślenia symbiozy człowieka z naturą i nauki bardziej zrównoważonego życia. Trend tworzenia społecznych ogrodów, który od lat obecny jest na świecie coraz częściej można zaobserwować również w polskich miastach. Do tej pory własne ogródki można było uprawiać np. w lubelskim Centrum Spotkania Kultur, we Wrocławiu, w Nadodrzańskim Ogrodzie Społecznym czy w Warszawie, w ogrodzie powstałym przy Teatrze Powszechnym.

Ogród pełen warzyw

Zieleń warto również wprowadzić do otoczenia, w którym żyjemy. Możemy samodzielnie stworzyć małą, zielarsko-warzywną rabatę przed domem czy blokiem albo na parapecie lub balkonie. Pomidory z własnej grządki, pachnące zioła w doniczce, świeży koperek, pachnąca mięta albo bazylia, a może marchewka i cebulka? Bez chemii i substancji konserwujących.
Nie trzeba być profesjonalistą - wystarczy podstawowa wiedza o tym, co, kiedy oraz jak posadzić i jak pielęgnować rośliny w trakcie wzrostu. Do tego para rękawiczek, grabki i chęci do pracy. Efekt może zaskoczyć nie tylko nas, domowników czy znajomych, może być także inspiracją dla innych. Pan Pomidor&Co., producent świeżych dań warzywnych, przygotował konkurs fotograficzny na najpiękniejszy i najciekawszy domowy ogródek.
ogrodek_1.png

Ogród pełen nagród

Konkurs „Uwielbiasz warzywa? Italia Cię wzywa!“ kierowany jest do wszystkich, którzy sami tworzą i dbają o swoje miejskie, domowe ogródki. By wziąć udział w konkursie należy opublikować zdjęcie swojej uprawy w komentarzu pod postem konkursowym na fanpage’u Pan Pomidor &Co. na Facebooku oraz uzasadnić, dlaczego to właśnie do Ciebie powinna trafić nagroda, czyli wyjazd do słynących z pięknych ogrodów i soczystych pomidorów Włoch. Jury doceni oryginalność i twórcze podejście do domowego ogrodnictwa. Konkurs trwa do 30 czerwca.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

ogrodek_1.png

grafika | 16,3 MB

Pobierz
ogrodek_2.jpg

grafika | 212 KB

Pobierz
Pan_Pomidor_Sfotografuj swoj przydomowy warzywniak i pojedz do Wloch_informacja_prasowa_28_05_2018.docx

docx | 869 KB

Pobierz
Pan_Pomidor_Sfotografuj swoj przydomowy warzywniak i pojedz do Wloch_informacja_prasowa_28_05_2018.txt

txt | 3,02 KB

Pobierz
Powiązane artykuły
Pan Groszek & Mięta - doskonała zupa na letnie upały

temu

W letnim menu warto wykorzystywać bogactwo sezonowych owoców, warzyw i świeżych ziół, które można jeść na surowo lub przyrządzać na wiele sposobów. Skupieni na korzystaniu z uroków wakacyjnej pogody zwykle szukamy prostych przepisów na lekkie i smaczne posiłki. Sięgamy także po gotowe rozwiązania, wśród których są także zdrowe i pożywne dania, szczególnie te na bazie zielonych jarzyn.
Pan Groszek & Mięta - kolejna nowość od Pan Pomidor&Co.

temu

Pan Pomidor & Co., producent świeżych zup oraz sosów, wprowadził do sprzedaży nowe wakacyjne danie. Pan Groszek & Mięta - zupa krem z dodatkiem orzeźwiających ziół to sezonowa oferta nie tylko dla tych, którzy nie mają czasu na gotowanie. To również propozycja kulinarna dla zapracowanych, podróżujących i wczasowiczów, którzy szukają smacznych, naturalnych oraz wysokiej jakości dań gotowych. Szczególnie, że nowa zupa jest doskonała nie tylko na gorąco, ale również może być podawana na zimno.
Pan Pomidor&Co. z Bankiem Żywności w muzeum edukują dzieci jak chronić planetę

temu

Już w najbliższą niedzielę, 22 kwietnia br. w Państwowym Muzeum Etnograficznym w Warszawie, podczas obchodów Dnia Ziemi, najmłodsze pokolenie Polaków uczyć się będzie, jak oszczędzając jedzenie dbać o planetę. Niecodzienną inicjatywę Banku Żywności wsparł Pan Pomidor&Co., polski producent świeżych dań gotowych.
Pan Pomidor & Company nowym klientem ConTrust Communication

temu

Do grona klientów agencji ConTrust Communication dołączył Pan Pomidor&Co., polski producent dań gotowych, świeżych zup i sosów. 

Zabawki są ważne – prezent, który łączy pokolenia

Rodzice, dziadkowie często poszukują  pomysłu na bezkonkurencyjny prezent dla dziecka. Jak powinien wyglądać? Czym powinien się wyróżniać na tle innych? O idealny podarunek nie jest łatwo, zwłaszcza jeśli ma to być rzecz, która uszczęśliwi dziecko, a jednocześnie uwolni jego potencjał rozwojowy.