Zabawki są ważne – prezent, który łączy pokolenia
Zabawki są ważne – prezent, który łączy pokolenia

Zabawki są ważne – prezent, który łączy pokolenia

Opublikowany

Rodzice, dziadkowie często poszukują  pomysłu na bezkonkurencyjny prezent dla dziecka. Jak powinien wyglądać? Czym powinien się wyróżniać na tle innych? O idealny podarunek nie jest łatwo, zwłaszcza jeśli ma to być rzecz, która uszczęśliwi dziecko, a jednocześnie uwolni jego potencjał rozwojowy.

Dzieci na zabawie spędzają kilka godzin dziennie. Dzięki temu rozwijają wyobraźnię, wyrażają emocje i uczą się zasad funkcjonujących w społeczeństwie. To, czym i jak dziecko się bawi kształtuje jego osobowość oraz pomaga zrozumieć otaczający świat. Szczególnie, że wg badań zrealizowanych na zlecenie Mattel „Zabawki są ważne” dzieci częściej bawią się same niż z rodzicami czy rówieśnikami. Dlatego wybierając zabawkę warto zastanawiać się czy dziecko będzie mogło bawić się nią samodzielnie, ale także czy będzie ona inspiracją do zabawy w większym gronie, z rodzicami, dziadkami i innymi dziećmi. Ważnym elementem świata dziecięcej fantazji są lalki. W rękach dziecka lalka ze zwykłego przedmiotu staje się postacią, która robi to, czego tylko zapragnie jej mała właścicielka. Bawiąc się lalkami małe dziewczynki odgrywają scenki z codziennego życia, np. podpatrzone u rodziców, równieśników. Nawiązując więź z lalką mała dziewczynka przelewa na nią emocje, zaczyna okazywać uczucia takie jak miłość, troskliwość, kształtując u siebie postawy opiekuńcze. Poza tym może lalkę czesać i przebierać, rozwijając zdolności manualne i pobudzając swoją wyobraźnię.
FBR37_c_18_303.png

Barbie, (nie)zwykła lalka

Z badania „Zabawki są ważne” wynika, że lalki są jedną z najbardziej lubianych przez dziewczynki zabawek. W domach posiadaczek lalek najczęściej gości Barbie (76%) i jest najchętniej wybieraną lalką do zabawy. Co więcej, Barbie stała się także ulubienicą rodziców. Jeśli bawią się lalkami z dziećmi to najchętniej wybierają lalkę Barbie. Rodzice angażują się we wspólną zabawę lalkami Barbie, ponieważ szczególnie cenią (aż 90%) możliwość odgrywania różnych postaci przez ich pociechę – i to na równi z nauką wyrażania emocji. 85% rodziców przyznaje również, że podczas  wspólnej zabawy lalkami lubi inspirować córki do zrobienia czegoś nowego, jednocześnie chcąc samemu czerpać przyjemność z zabawy.

Lalka, która łączy pokolenia

Większość mam w dzieciństwie także bawiła się lalkami, a jak pokazują wyniki badania „Zabawki są ważne” lalki odgrywały dla nich podobną, równie ważną rolę. Tworząc pomost pomiędzy światem wyobraźni a światem dorosłych, lalki pozwalają dziewczynkom przede wszystkim wczuwać się w różne społeczne role. Lalka sprawdzi się znakomicie jako towarzyszka psot na dywanie, partnerka spaceru po parku czy kompanka w podróży. Dziewczynki mogą się nią bawić samodzielnie, z rodzicami lub rodzeństwem czy kolegami. Lalka Barbie niewątpliwie skradła sympatię dziewczynek i ich rodziców oraz dziadków. Jako niekwestionowana liderka rankingów popularności i inspiratorka bezgranicznych zabaw jest więc doskonałym prezentem dla córki czy wnuczki. 

*Badanie „Zabawki są ważne” Ipsos na zlecenie marki Barbie, maj 2016, próba ogólnopolska dzieci w wieku 3–9 lat i ich rodzice, wielkość próby badawczej n=800

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Zabawki_sa_wazne_prezent ktory laczy pokolenia_informacja_prasowa_30_05_2018.docx

docx | 622 KB

Pobierz
Zabawki_sa_wazne_prezent ktory laczy pokolenia_informacja_prasowa_30_05_2018.txt

txt | 4,38 KB

Pobierz
Barbie_Fashionista_FJF40.png

grafika | 3,29 MB

Pobierz
FJF35_c_18_413.png

grafika | 3,57 MB

Pobierz
Barbie_Fashionista_FJF37.jpg

grafika | 672 KB

Pobierz
Barbie_Teczowa_Syrenka_dhc40.jpg

grafika | 1,29 MB

Pobierz
Barbie_Wrozki_FJC87.jpg

grafika | 1,1 MB

Pobierz
FRB08_c_18_V1.png

grafika | 79,7 KB

Pobierz
Powiązane artykuły
Dziewczynki nie chcą rezygnować z marzeń!

temu

W przededniu Międzynarodowego Dnia Dziewczynek marka Barbie® ogłosiła globalny Projekt Dream Gap, którego celem jest uświadomienie ograniczeń sprawiających, że już małe dziewczynki tracą wiarę we własne możliwości i rezygnują z marzeń.
Mama – bohaterka dnia codziennego

temu

Swoje święto obchodzi 26 maja i na co dzień pełni wiele ról. Jest opiekunką, pocieszycielką, nauczycielką, przewodniczką oraz managerem, który przez całą dobę planuje i realizuje niezliczone zadania. Mama -  jedna z najważniejszych osób w życiu każdego, nie tylko małego człowieka, bohaterka i niedościgniony wzór.
Barbie On The Go z Nagrodą Dzieci 2018

temu

Tegoroczna nowość od firmy Mattel, linia - BarbieTM On The Go otrzymała Nagrodę Dzieci w plebiscycie Zabawka Roku 2018. Dzieci doceniły walory zabawki - laleczki, samodzielnie jeżdżące pojazdy i kucyki oraz tory, które można ze sobą dowolnie łączyć i tworzyć własne układy.
Zaangażowanie dzieci, czyli przepis na wspólne działanie i zabawę nie tylko od święta

temu

Zbliżające się Święta Wielkiej Nocy to nie tylko okazja do spotkań w rodzinnym gronie. To także niepowtarzalna szansa, by przedświąteczne przygotowania wykorzystać do wspólnej zabawy z dziećmi. Dla małych domowników zaangażowanie w porządki lub gotowanie może być trening
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.