Alstom prowadzi wstępne testy dynamiczne dla metra w Rijadzie

Alstom prowadzi wstępne testy dynamiczne dla metra w Rijadzie

Opublikowany

Od kilku tygodni, w ramach projektu Metro Rijad, Alstom prowadzi, na 4 linii testowej w centrum serwisowym konsorcjum FAST w Rijadzie, stolicy Arabii Saudyjskiej, testy dynamiczne.  Metro w Rijadzie, należące  do Urzędu Rozwoju Arriyadh (ADA), obejmuje 6 linii, o łącznej długości 176 km, składających się z 85 stacji.
Seria testów obejmuje wykazanie wydajności systemu kolejowego, od zasilania po systemy sterowania, przy wykorzystaniu już dostarczonych pociągów.
Alstom, jako członek konsorcjum FAST, dostarcza w pełni zintegrowany system metra dla linii 4, 5 i 6, na który składa się: 69 pociągów metra opartych na modelu Metropolis,  system sterowania Urbalis, stację odzyskiwania energii Hesop, a także tory. Pociąg dla Rijadu, oparty na modelu Metropolis, składa się z dwóch wagonów w składzie i ma długość 36 metrów. Każdy pociąg podzielony jest na trzy klasy: pierwszą, rodzinną i pojedynczą. Pociągi oferują pasażerom wysoki poziom komfortu, ergonomiczne siedzenia, oświetlenie LED, klimatyzację oraz system informacji pasażerskiej.

Ta seria testów jest znaczącym kamieniem milowym dla firmy Alstom i dla projektu. Z dumą prowadzimy testy w Rijadzie, chcąc dostarczyć naszemu klientowi - Urzędowi Rozwoju Arriyadh (ADA), mieszkańcom i turystom w Rijadzie, najnowocześniejszy system metra.

Didier Pfleger, Starszy Wiceprezes na Bliski Wschód i Afrykę

Pociągi są bezobsługowe. Ruchy pociągu zabezpieczane są przez supernowoczesny system sterowania kontrolującego prędkość pociągów, który zapewnia płynne i bezpieczne działanie, włącznie z automatycznym otwieraniem drzwi. W pełni klimatyzowane stacje są wyposażone w system drzwi ekranowych na peronach, chroniący pasażerów przed wejściem na tory. Ponadto, pociągi wyposażone są w zaawansowany system informacji pasażerskiej, dostarczający pasażerom informacje w czasie rzeczywistym za pośrednictwem ekranów i głośników zamontowanych w pociągu oraz na peronach.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Katowice_plant.jpg

grafika | 272 KB

Pobierz
Metropolis_Riyadh.jpg

grafika | 131 KB

Pobierz
HD_MET_RIYADH_.jpg

grafika | 62,5 KB

Pobierz
Alstom_conducts_initial_dynamic_tests_for_Riyadh_Metro_.txt

txt | 1,98 KB

Pobierz
Alstom_conducts_initial_dynamic_tests_for_Riyadh_Metro.docx

docx | 92,9 KB

Pobierz
Alstom_prowadzi_wstepne_testy_dynamiczne_dla_metra_w_Rijadzie_12_06_2018.docx

docx | 93,3 KB

Pobierz
Alstom_prowadzi_wstepne_testy_dynamiczne_dla_metra_w_Rijadzie_12_06_2018.txt

txt | 2,88 KB

Pobierz
Powiązane artykuły
Konsorcjum FLOW zdobyło kontrakt na obsługę i utrzymanie linii 3, 4, 5 i 6 metra w Rijadzie

temu

- Kontrakt wart ponad 730 mln euro w Arabii Saudyjskiej -
Alstom podpisał Protokół Ustaleń z Kolejami Ukraińskimi na dostawę lokomotyw elektrycznych

temu

Alstom i Koleje Ukraińskie (Ukrzaliznycia – UZ) podpisały Protokół Ustaleń zatwierdzający współpracę w zakresie dostawy i utrzymania lokomotyw elektrycznych. Yevgen Kravtsov, pełniący obowiązki prezesa zarządu Kolei Ukraińskich, i Henri Poupart-Lafarge, Chairman & CEO Alstom, podpisali protokół ustaleń podczas targów kolejowych InnoTrans 2018 w Berlinie.
Société du Grand Paris, w porozumieniu z Île-de-France Mobilités, wybiera Alstom jako dostawcę pociągów dla linii 15, 16 i 17 Grand Paris Express

temu

W wyniku procedur negocjacyjnych, poprzedzonych przetargiem ogłoszonym w 2014 roku, Société du Grand Paris, w porozumieniu z Île-de-France Mobilités, wybrało producenta taboru kolejowego Alstom do zaprojektowania i dostarczenia pociągów na potrzeby linii metra 15, 16 i 17 Grand Paris Express.
Alstom uruchamia internetową giełdę StationOne dla sektora kolejowego

temu

18 września podczas targów technologii transportu InnoTrans w Berlinie Alstom uruchomił platformę StationOne, pierwszą giełdę internetową dedykowaną sektorowi kolejowemu, umożliwiającą nawiązywanie kontaktów profesjonalistom, których celem jest poprawa wyników operacyjnych. Platforma zapewnia zarówno skuteczną promocję, jak i dostęp do szerokiego wachlarza produktów oraz usług dla sektora kolejowego.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.