Continental oraz Volvo Trucks wspólnie stawiają na rozwój kierowców
Continental oraz Volvo Trucks wspólnie stawiają na rozwój kierowców

Continental oraz Volvo Trucks wspólnie stawiają na rozwój kierowców

Opublikowany

Continental Opony Polska, oddział globalnego koncernu Continental, jest partnerem Volvo Trucks przy organizacji dwóch ogólnopolskich akcji edukacyjnych skierowanych do młodych kierowców zawodowych. W ramach współpracy Continental angażuje się w największą w Polsce akcję CSR-ową „Profesjonalni kierowcy” oraz konkurs „Volvo Trucks Driver Challenge 2018”. Celem projektu jest wsparcie i rozwój młodych kierowców zawodowych, a także promocja bezpiecznej i ekologicznej jazdy.

„Profesjonalni kierowcy” to pierwsza i największa w Polsce akcja CSR, wspierana w tym roku przez  Volvo Trucks, Continental, Renault Trucks, Wielton, Ergo Hestię i MJM, której celem jest zachęcanie młodych ludzi do podejmowania pracy jako zawodowi kierowcy w polskich firmach transportowych.  Volvo Truck od dwóch lat prowadzi w ramach projektu bezpłatne szkolenia dla młodych kierowców, którzy pragną podnieść swoje kwalifikacje i podjąć pracę w branży transportowej. Z kolei przesłaniem konkursu „Volvo Trucks Driver Challenge 2018” jest promocja ekonomicznego, ekologicznego i bezpiecznego stylu jazdy wśród kierowców samochodów ciężarowych.  W tym roku oceniana jest nie tylko umiejętność efektywnej jazdy, ale też znajomość przepisów drogowych oraz zasad bezpieczeństwa na drodze.

Jesteśmy przekonani, że partnerstwo z Volvo Trucks to także kolejny krok do realizacji naszej Wizji Zero, która zakłada całkowite wyeliminowanie wypadków drogowych. Poprawa bezpieczeństwa oraz zmniejszenie liczby poszkodowanych na drogach to nasz nadrzędny cel. Wspólnie z Volvo stawiamy na edukację młodych kierowców i ich należyte przygotowanie do zawodu. Jak szacują eksperci, w najbliższych latach ponad połowa obecnie zatrudnionych kierowców samochodów ciężarowych osiągnie wiek emerytalny. Oznacza to, że branża transportowa stanie przed wyzwaniem deficytu kierowców. Chcemy wesprzeć naszych Klientów i partnerów biznesowych w zminimalizowaniu negatywnych skutków tego trendu.

Marta Oknińska, Marketing Manager w Dziale Opon Użytkowych, Continental Opony Polska.

Continental odpowiada, m.in. za wsparcie organizacji finału konkursu „Volvo Trucks Driver Challenge 2018”, który odbędzie się 14 czerwca na Autodromie Jastrząb pod Szydłowcem.

Przed nami finał konkursu, w którym trzech najlepszych kierowców wyłonionych spośród laureatów regionalnych eliminacji zmierzy się w jeździe na długim dystansie oraz manewrach na Autodromie Jastrząb. Zwycięzca polskiej edycji jesienią będzie reprezentował nasz kraj w światowym finale Volvo Trucks Driver Challenge 2018 w Szwecji.

Marta Oknińska, Marketing Manager w Dziale Opon Użytkowych, Continental Opony Polska.

Finał konkursu zostanie rozegrany na samochodach ciężarowych wyposażonych w opony Continental z podwyższoną efektywnością paliwową serii EcoPlus. Continental ufundował także atrakcyjne nagrody dla zwycięzców – m.in. komplet opon do auta osobowego najlepszego kierowcy oraz zestaw czujników ContiPressureCheck do pojazdu ciężarowego. 

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Continental_wspolpraca_z_Volvo.docx

docx | 99,6 KB

Pobierz
logo_Continental.png

grafika | 19,1 KB

Pobierz
Volvo_iron_mark.jpg

grafika | 208 KB

Pobierz
Powiązane artykuły
Opony polecane na zimę

temu

Według Raportu Komisji Europejskiej używanie opon zimowych w okresie zimowym zmniejsza ryzyko wypadku aż o 46 procent[1]! Dlatego, kiedy średnia dobowa temperatura powietrza utrzymuje się długotrwale na poziomie poniżej 7°C, kierowcy powinni zmienić ogumienie z letniego na zimowe. Jakie opony wybrać? Najlepiej takie, które wykorzystują nowoczesne rozwiązania technologiczne, a ich jakość potwierdzają testy ogumienia. 
Minęło 90 lat od pojawienia się na rynku pierwszej opony rolniczej Continental

temu

W 1928 roku firma Continental wprowadziła na rynek pierwszą w Europie pneumatyczną oponę do ciągników. Na przestrzeni 90 lat wdrażane były kolejne innowacje, które zapewniły oponom rolniczym Continental międzynarodowy sukces. W najbliższych latach firma planuje rozszerzyć ofertę dla tego segmentu.
Sezon na bezpieczeństwo!

temu

Aż 94% polskich kierowców zmienia opony na zimowe pomimo, że w Polsce nie ma prawnego obowiązku sezonowej wymiany ogumienia[1]. Większość zmotoryzowanych zdaje sobie sprawę, że dostosowanie rodzaju opon do warunków atmosferycznych ma kluczowy wpływ na bezpieczeństwo jazdy. 
Opony Continental w ciągnikach rolniczych Valtra

temu

Continental nawiązał współpracę z firmą Valtra, fińskim producentem ciągników rolniczych. To pierwsza marka, która w montażu fabrycznym będzie stosować opony radialne Continental. Już od października br. nowe ciągniki Valtra serii A będą dostępne z oponami Tractor70 oraz Tractor85. Obecnie produkty Continental oferowane są przez Valta Unlimited Studio.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.