Alstom wraca na niemiecki rynek tramwajowy dostarczając 38 składów Citadis do Frankfurtu

Alstom wraca na niemiecki rynek tramwajowy dostarczając 38 składów Citadis do Frankfurtu

Kontrakt wart około 100 mln euro

Alstom podpisał, z niemieckim operatorem transportowym we Frankfurcie, Stadtwerke Verkehrsgesellschaft Frankfurt am Main (VGF), kontrakt wart około 100 mln euro na dostawę 38 tramwajów Citadis, dostosowanych specjalnie na potrzeby niemieckiego rynku. Kontrakt przewiduje możliwość zamówienia dodatkowych 15 pojazdów.
Alstom zapewni także szkolenia, sprzęt do napraw oraz usługi gwarancyjne. Dwa pierwsze tramwaje będą dostarczone w 2020 roku i będą eksploatowane na całej sieci tramwajowej miasta.

To zamówienie jest kolejnym dowodem na to, jakim powodzeniem cieszą się nasze flagowe tramwaje Citadis na całym świecie. Z dumą wprowadzamy je na rynek we Frankfurcie. Dostarczając niezawodny i nowoczesny tabor chcemy wspierać niemieckich operatorów w stawianiu czoła przyszłym wyzwaniom miejskiego transportu.

Jörg Nikutta, Managing Director firmy Alstom w Niemczech i Austrii

We Frankfurcie tramwaje Citadis będą obsługiwać istniejące linie, stanowiąc wzmocnienie komunikacji w tym szybko rozwijającym się mieście. Prognozy demograficzne wskazują, że do 2020 roku liczba mieszkańców w centrum Frankfurtu, w jego granicach administracyjnych, będzie wynosić niemal 825 tys. i nawet 2,5 mln na terenie całego miasta.
Wszystkie składy Citadis dla Frankfurtu to pojazdy niskopodłogowe, oferujące pasażerom najwyższy komfort dzięki dużym szklanym powierzchniom, lampom LED dla miękkiego, jednolitego oświetlenia, dużym pojedynczym fotelom i informacji dla podróżnych na dużych ekranach. Tramwaje są wyposażone w innowacyjne rozwiązania, takie jak systemy wspierania motorniczego, automatyczne światła mijania oraz czujniki deszczu. Te trzywagonowe składy mają 31,5 metra długości i mogą pomieścić 197 pasażerów. Podwójne drzwi zamontowane na całej długości tramwaju zapewniają lepszą dostępność. W tramwajach zastosowano rozwiązania umożliwiające ich dostosowanie specjalnie na rynek niemiecki, takie jak cztery wózki obrotowe dla zapewnienia maksymalnej elastyczności pojazdu czy wagony wykonane ze stali.
Na całym świecie, w ponad 50 miastach, sprzedano ponad 2500 tramwajów z rodziny Citadis. Odkąd w 2000 roku oddano do użytku pierwszy tramwaj, 2000 eksploatowanych pociągów pokonało już ponad 1 mld kilometrów i przetransportowało niemal 9 mld pasażerów.
Załączniki

Pobierz wszystkie

Alstom_dostarczy_38 skladow_Citadis_dla_Frankfurtu_20_06_2018.docx

docx | 94,3 KB

Pobierz
PR_Frankfurt trams_EN.docx

docx | 101 KB

Pobierz
LRV_Frankfurt.jpg

grafika | 2,57 MB

Pobierz
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.