Coradia iLint, pociąg o napędzie wodorowym, otrzymał zezwolenie na eksploatację w niemieckich sieciach kolejowych
Coradia iLint, pociąg o napędzie wodorowym, otrzymał zezwolenie na eksploatację w niemieckich sieciach kolejowych

Coradia iLint, pociąg o napędzie wodorowym, otrzymał zezwolenie na eksploatację w niemieckich sieciach kolejowych

Opublikowany

Coradia iLint firmy Alstom, pierwszy na świecie pociąg pasażerski z wodorowymi ogniwami paliwowymi, uzyskał zezwolenie Niemieckiego Urzędu Transportu Kolejowego (EBA) na przewożenie pasażerów w Niemczech. 11 lipca Gerald Hörster, prezes EBA, przekazał firmie Alstom certyfikat homologacji w Federalnym Ministerstwie Transportu i Infrastruktury Cyfrowej w Berlinie. W uroczystości tej wziął udział Enak Ferlemann, parlamentarny sekretarz stanu przy federalnym ministrze transportu i infrastruktury cyfrowej oraz poseł niemieckiego parlamentu.

Światowa premiera w Niemczech: za zgodą Niemieckiego Urzędu Transportu Kolejowego (EBA) wysyłamy na tory pierwszy pociąg pasażerski z technologią ogniw paliwowych. Jest to dobry przykład mobilności przyszłości. Wodór stanowi rzeczywistą niskoemisyjną i wydajną alternatywę dla oleju napędowego, szczególnie na liniach drugiej kategorii, gdzie linie napowietrzne są nieekonomiczne lub jeszcze niedostępne. Pociągi te są czystą i przyjazną dla środowiska aternatywą, dlatego wspieramy i promujemy tę technologię, tak aby była upowszechniania

Enak Ferlemann, delegat niemieckiego rządu federalnego ds. transportu kolejowego

Otrzymanie tego zezwolenia jest ważnym osiągnięciem dla  Coradia iLint i decydującym krokiem w kierunku czystej i przyszłościowej mobilności. Alstom jest niezmiernie dumny ze swojego pociągu regionalnego o napędzie wodorowym, który stanowi przełom w bezemisyjnej mobilności oraz z faktu, że będzie on teraz regularnie przewoził pasażerów

Wolfram Schwab, Wiceprezes ds. Badań, Rozwoju i Innowacji w Alstom

W listopadzie 2017 r. Alstom i lokalny urząd transportowy w Dolnej Saksonii (LNVG) podpisały umowę na dostawę 14 pociągów z wodorowymi ogniwami paliwowymi, a także na 30 lat konserwacji oraz na dostawę energii. 14 pociągów zostanie wyprodukowanych przez Alstom na potrzeby parku wagonowego LNVG i od grudnia 2021 r. będą przewozić pasażerów między Cuxhaven, Bremerhaven, Bremervörde i Buxtehude. Po otrzymaniu tego zezwolenia od EBA, dwa prototypy Coradia iLint zostaną wprowadzone do eksploatacji pilotażowej w sieci Elbe-Weser. Przewóz pasażerów rozpocznie się pod koniec sezonu letniego.
Coradia_ILint-11-5-2017-15.jpgCoradia_ILint-11-5-2017-18 (1).jpg
Coradia iLint to pierwszy na świecie pociąg pasażerski napędzany wodorowymi ogniwami paliwowymi, które wytwarzają energię elektryczną zapewniającą trakcję. Ten zeroemisyjny pociąg odznacza się niskim poziomem hałasu, a emitowana jest jedynie para wodna i skondensowana woda. Model Coradia iLint wyróżnia się tym, że łączy różne innowacyjne elementy: konwersję czystej energii, elastyczne magazynowanie energii w bateriach oraz inteligentne zarządzanie mocą trakcyjną i dostępną energią. Został specjalnie zaprojektowany do jazdy po  liniach niezelektryfikowanych, umożliwia czyste, zrównoważone działanie pociągu i cechuje się wysokim poziomem wydajności.
1.Coradia_iLint_May_2018_Copyright_Alstom_Rene_Frampe.jpg
Coradia iLint została zaprojektowana przez zespoły Alstom w Salzgitter (Niemcy), które jest centrum doskonałości dla pociągów regionalnych oraz w Tarbes (Francja), centrum doskonałości dla systemów trakcyjnych. Projekt ten korzysta ze wsparcia niemieckich ministerstw gospodarki i transportu. Rozwój Coradia iLint przez Alstom został sfinansowany kwotą 8 milionów euro od rządu Niemiec w ramach Narodowego Programu Innowacji w zakresie technologii wodorowych i ogniw paliwowych (NIP).

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Coradia_iLint_otrzymała_homologację_PL.txt

txt | 5,06 KB

Pobierz
Coradia_iLint_otrzymała_homologację_PL.docx

docx | 95,3 KB

Pobierz
1.Coradia_iLint_May_2018_Copyright_Alstom_Rene_Frampe.jpg

grafika | 3,04 MB

Pobierz
Coradia ILint1 (1).jpg

grafika | 819 KB

Pobierz
Coradia_ILint-11-5-2017-15.jpg

grafika | 909 KB

Pobierz
Coradia_ILint-11-5-2017-18 (1).jpg

grafika | 250 KB

Pobierz
Powiązane artykuły
Alstom zainaugurował w Nicei pierwszy tramwaj nowej generacji – Citadis z innowacyjną technologią zasilania

temu

Alstom oddał do eksploatacji  tramwaj nowej generacji Citadis X05, wyposażony w innowacyjny system ładowania indukcyjnego SRS. Tramwaj będzie obsługiwał odcinek Cadam-Magnan na linii nr 2 Metropolii Nicea - Lazurowe Wybrzeże (Métropole Nice Côte d'Azur). W inauguracji, której przewodniczył Christian Estrosi - Burmistrz Nicei i Prezydent Metropolii, udział wzięli: Georges-François Leclerc - Prefekt Departamentu Alpes-Maritimes, Renaud Muselier - Prezydent Regionu PACA oraz poseł do Parlamentu Europejskiego, Charles Ange Ginésy - Prezes Departamentu Alpes-Maritimes oraz Jean-Baptiste Eyméoud - Prezes Alstom we Francji.
Alstom dostarczy zintegrowany system metra dla 7. linii metra w Tajpej

temu

Alstom wraz z tajwańską firmą CTCI, dostarczającą kontraktowe usługi inżynieryjne, wygrał kontrakt z Systemwide E & M Project Office Department of Rapid Transit System Taipei City Government (SEMPO) na dostawę zintegrowanego systemu metra dla pierwszego etapu 7. linii metra w Tajpej. Całkowita wartość kontraktu wynosi 378 milionów euro, w tym udział Alstomu to około 220 milionów euro.
Alstom otwiera przedstawicielstwo w Kijowie i zatrudnia menedżera ds. rozwoju biznesu

temu

Alstom mianował swojego przedstawiciela ds. sprzedaży i rozwoju biznesu na Ukrainie. Vadym Pavlenko rozpoczął swoją nową pracę 2 lipca 2018 roku w siedzibie Alstom w Kijowie, otwartej 1 lipca. Vadym Pavlenko będzie odpowiedzialny za nawiązywanie bezpośrednich kontaktów z najważniejszymi ukraińskimi podmiotami gospodarczymi i kolejowymi, aby określić  potrzeby lokalnego rynku kolejowego, zaproponować odpowiednie rozwiązania transportowe i zbadać możliwości podjęcia współpracy. Pavlenko będzie raportował do Dyrektora Sprzedaży i Rozwoju Alstom w Polsce i na Ukrainie.
Alstom zawarł długoterminową umowę na utrzymanie sygnalizacji i obsługę taboru kolejowego dla metra w Sydney

temu

Alstom zawarł[1] 15-letnią umowę serwisową z Metro Trains Sydney (MTS[2]) na utrzymanie 36-kilometrowej linii kolejowej Sydney Metro Northwest.

Continental partnerem cyklu szkoleń bezpiecznej jazdy Mercedes-Benz Safety Experience

Continental Opony Polska został partnerem cyklu szkoleń Mercedes-Benz Safety Experience. Jednodniowe kursy będą odbywać się w lipcu oraz w sierpniu, w trzech lokalizacjach - na Torze Autodrom Jastrząb, Torze Bednary i Torze Modlin. W pilotażowej edycji weźmie udział blisko 530 osób.