Prologis podsumowuje działalność w drugim kwartale 2018 w Europie

Prologis podsumowuje działalność w drugim kwartale 2018 w Europie

Opublikowany

Prologis, Inc., globalny lider nieruchomości logistycznych, podsumował dziś wyniki swojej działalności operacyjnej i inwestycyjnej w drugim kwartale 2018 roku w Europie.

- Współczynnik zajętości portfolio na poziomie 97,2 procent
- Wynajem 974 000 metrów kwadratowych
- Rozpoczęcie 8 inwestycji o powierzchni 271 163 metrów kwadratowych; wynajętych w 65,3 procentach

Działalność operacyjna

Prologis w Europie zamknął drugi kwartał z rekordowym współczynnikiem zajętości portfolio na poziomie 97,2 procent, który zawdzięcza głównie zwiększonemu popytowi na rynkach Południowej Europy. W tym kwartale spółka podpisała nowe umowy najmu obejmujące 343 000 metrów kwadratowych i odnowiła umowy obejmujące 631 000 metrów kwadratowych.
Pod koniec kwartału spółka była właścicielem lub inwestorem, w ujęciu skonsolidowanym lub poprzez nieskonsolidowane spółki joint venture, nieruchomości i projektów deweloperskich o łącznej powierzchni 16,7 milionów metrów kwadratowych w Europie.   

Przez cały drugi kwartał 2018 roku kontynuowaliśmy zrównoważoną ekspansję w Europie. Popyt jest zdrowy, ale ograniczony z powodu niskiej dostępności nieruchomości o wysokiej jakości. Staraliśmy się dotrzeć do centrów miast, oferując obiekty typu Last Touch™, będące bliżej konsumpcyjnego końca łańcucha dostaw i tak bardzo poszukiwane przez naszych klientów. Szczególnie istotny wpływ na zwiększony popyt miała branża e-commerce, dla której realizujemy 30 procent naszych nowych inwestycji typu build-to-suit.

Ben Bannatyne, prezes Prologis w Europie

Najsilniejsze rynki w drugim kwartale:
- Wielka Brytania
- Niemcy, Holandia i Szwecja
- Hiszpania i Włochy
- Czechy, Węgry i Słowacja
Najważniejsze nowe umowy najmu w drugim kwartale:
- 40 894 metry kwadratowe z firmą CDiscount w Prologis Park Moissy we Francji
- 36 319 metrów kwadratowych z firmą odzieżową w Prologis Park Venlo w Holandii
- 26 756 metrów kwadratowych z firmą Vente Privee Logistique w Prologis Park Penedes w Hiszpanii
- 23 903 metry kwadratowe z firmą Rohlig Suus Logistics w Prologis Park Piotrków DC2 w Polsce
- 10 776 metrów kwadratowych z firmą Kinaxia w Prologis Park RFI DIRFT w Wielkiej Brytanii

Rozpoczęte inwestycje

Skala działalności inwestycyjnej wzrosła szczególnie we Francji i Hiszpanii. W tym kwartale we Francji, Holandii, Polsce, na Słowacji, w Szwecji i Wielkiej Brytanii rozpoczęto osiem nowych inwestycji o łącznej powierzchni 271 163 metrów kwadratowych, z czego 35,6 procent stanowiły obiekty typu build-to-suit, a 64,4 procent obiekty spekulacyjne. 65,3 procent z nich już zostało wynajętych.
- 70 000 metrów kwadratowych powierzchni build-to-suit dla giganta elektronicznego w Venlo w Holandii
- 38 494 metrów kwadratowych powierzchni build-to-suit w Hams Hall w Wielkiej Brytanii
- 31 837 metrów kwadratowych powierzchni build-to-suit dla Geodis w Douvrin we Francji
- 14 000 metrów kwadratowych obiektu typu small business unit w Poznań III w Polsce, 13,4 procent powierzchni zostało już wynajęte

Transakcje kupna i sprzedaży

W drugim kwartale Prologis nabył budynek o powierzchni 43 761 metrów kwadratowych w parku logistycznym Pilsen II w Czechach oraz siedem gruntów w Czechach, Francji, Holandii, Polsce i Wielkiej Brytanii o łącznej powierzchni najmu 583 178 metrów kwadratowych.
Transakcje sprzedaży w tym okresie dotyczyły siedmiu stabilnych aktywów w miejscowościach Bad Hersfeld, Borken, Bremerhaven, Hassfurt i Neunkirchen w Niemczech oraz Basildon w Wielkiej Brytanii, o łącznej powierzchni 169 389 metrów kwadratowych. Sprzedano również grunty o powierzchni 32 104 metrów kwadratowych we Włoszech, w Polsce i na Słowacji.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Prologis Park Moissy Chanteloup.jpg

grafika | 406 KB

Pobierz
Prologis_podsumowuje_Q2_w_Europie_19_07_2018.docx

docx | 61,4 KB

Pobierz
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.