Shell i Hyundai w wyścigu do doskonałości

Shell i Hyundai w wyścigu do doskonałości

Opublikowany

- Thierry Neuville oraz Dani Sordo o mocy i wydajności silnika -

Shell, jako jeden ze sponsorów tytularnych zespołu Hyundai Shell Mobis World Rally Team, opracował olej silnikowy Shell Helix Ultra specjalnie z myślą o potrzebach i cechach nowego modelu Hyundai i20 Coupe WRC z 2018 roku. Współpraca przyczyniła się do zwiększenia mocy silnika tego auta o dodatkowe 1,5 KM, a także odegrała ważną rolę w zdobyciu przez zespół drugiego miejsca w klasyfikacji konstruktorów w jego trzecim sezonie w tej dyscyplinie.
Shell wspiera zespół Hyundai Motorsport od 2014 roku i odpowiada za zapewnienie wyjątkowej wydajności w ekstremalnych temperaturach pracy oraz ochronę silnika podczas jazdy nawet w najbardziej zróżnicowanych oraz wymagających warunkach. To właśnie takie podejście – oparte na partnerstwie i innowacyjnych rozwiązaniach – sprawiło, że olej silnikowy Shell Helix Ultra stosowany jest w autoryzowanych serwisach podczas przeglądów samochodów marki Hyundai na całym świecie. Co więcej, Shell jest wyłącznym dostawcą olejów silnikowych do samochodów Hyundai na rynku posprzedażowym. Produkty Shell są zalecane w autoryzowanych serwisach Hyundai i udostępniane klientom w ponad 70 krajach.
Thierry Neuville, kierowca w zespole Hyundai Shell Mobis World Rally Team. Rajdowy trzykrotny wicemistrz świata z 2013, 2016 i 2017 roku

Thierry Neuville, kierowca w zespole Hyundai Shell Mobis World Rally Team. Rajdowy trzykrotny wicemistrz świata z 2013, 2016 i 2017 roku

Rajdy samochodowe to zdecydowanie coś innego niż zwykła jazda samochodem. Żeby stawać się coraz lepszym kierowcą WRC i odnosić sukcesy trzeba zwracać uwagę na najdrobniejsze szczegóły, czuć auto i rozumieć zasady jazdy na różnych nawierzchniach oraz terenach, a także przy skrajnych warunkach pogodowych. Jazda w tak ekstremalnych okolicznościach wywiera ogromną presję na silnik oraz jego podzespoły. Olej Shell Helix Ultra zapewnia optymalną ochrony jednostki napędowej i pozwala mi jechać dalej, czyli w myśl nowej kampanii „Drive-On”. 

Thierry Neuville, kierowca w zespole Hyundai Motorsport

Rajdowe Mistrzostwa Świata WRC, powszechnie uznawane za najbardziej wymagającą serię wyścigową na świecie, to ogromny wysiłek zarówno dla człowieka, jak i maszyny. Kierowca i silnik muszą zmagać się z ekstremalnymi warunkami pogodowymi i najtrudniejszymi terenami na całym świecie. W trakcie sezonu WRC odcinki rajdowe prowadzą po żwirze, asfalcie, błocie, lodzie i śniegu, a temperatury wahają się od -30 do +40 °C. Dlatego głównym zadaniem oleju Shell Helix Ultra, jest uzyskanie optymalnych osiągów, w każdych warunkach pogodowych i na każdym terenie.
Dani Sordo, kierowca w zespole Hyundai Shell Mobis World Rally Team. Jeden z najbardziej doświadczonych kierowców Rajdowych Mistrzostw Świata FIA (WRC).

Dani Sordo, kierowca w zespole Hyundai Shell Mobis World Rally Team. Jeden z najbardziej doświadczonych kierowców Rajdowych Mistrzostw Świata FIA (WRC).

Zamiłowaniem do rajdów zaraziłem się od mojego ojca już w dzieciństwie. Moja pasja do WRC wynika także z tego, że jest to jeden z najbardziej ekscytujących sportów motorowych na świecie. Bardziej dynamiczny i wymagający niż jazda na torze wyścigowym czy drodze. Ekstremalny charakter rajdów samochodowych oznacza, że wymagana jest możliwie największa moc i wydajność silnika. Olej silnikowy Shell Helix Ultra zastosowany w silniku auta Hyundai Coupe i20 WRC zapewnia mu ochronę, w każdych warunkach.

Dani Sordo, kierowca w zespole Hyundai Motorsport

Shell Helix Ultra zalecany do jazdy na trasach WRC i drogach

Partnerstwo techniczne między Shell Helix i Hyundai Motorsport pozwoliło ekspertom Shell na doskonalenie gamy olejów silnikowych Shell Helix Ultra produkowanych w Technologii Shell Pure Plus. Dzięki temu kierowcy na całym świecie mogą sięgać po tak zaawansowane produkty, jak syntetyczny olej silnikowy Shell Helix Ultra ECT C2/C3 0W-30.
logo_Shell_Helix_PurePlus.jpg

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Shell_i_Hyundai_Motorsport_19_07_2018.docx

docx | 221 KB

Pobierz
Shell_i_Hyundai_Motorsport_19_07_2018.txt

txt | 4,9 KB

Pobierz
Shell_i_Hyundai_Motorsport_19_07_2018.jpg

grafika | 437 KB

Pobierz
Thierry_Neuville_Hyundai.jpg

grafika | 186 KB

Pobierz
Dani_Sordo_Hyundai.jpg

grafika | 145 KB

Pobierz
Shell_Helix_Ultra_ECT_C2_C3.jpg

grafika | 118 KB

Pobierz
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.