Alstom otrzymał zamówienie od SNCF na 100 pociągów bardzo dużych prędkości najnowszej generacji
Alstom otrzymał zamówienie od SNCF na 100 pociągów bardzo dużych prędkości najnowszej generacji

Alstom otrzymał zamówienie od SNCF na 100 pociągów bardzo dużych prędkości najnowszej generacji

Opublikowany

Zarząd SNCF Mobilités, podczas swojego posiedzenia, które odbyło się 26 lipca 2018 r., zatwierdził zamówienie na 100 pociągów bardzo dużych prędkości najnowszej generacji Avelia Horizon (TGV[1]). 

Ta nowa generacja pociągów bardzo dużej prędkości powstała z myślą o osiągnięciu ambitnych celów związanych z konkurencyjnością sektora kolejowego i zwiększeniem zysków SNCF, a całkowite koszty nabycia są o 20% niższe niż w przypadku poprzedniej generacji. Zespoły ekspertów pracujących od dwóch lat nad tym projektem sprostały wyzwaniu, jakim było opracowanie nowego pociągu, którego koszty są  niższe o 25 mln euro na skład, z dodatkowym budżetem wynoszącym 190 mln euro na dodatkowe funkcje i usługi[2].

Avelia Horizon będzie wyposażony w dwie innowacyjne, krótsze głowice napędowe, łączące wysoką wydajność i kompaktowość, a także przegubowe, dwupoziomowe wagony pasażerskie. Projekt umożliwia zwiększenie przestrzeni dla pasażerów o 20%, dzięki czemu pociąg może pomieścić do 740 pasażerów w wybranej przez SNCF konfiguracji najwyższej pojemności.
Koszty utrzymania będą o ponad 30% niższe niż obecne koszty, jakie ponosi SNCF. Kwestia konserwacji pociągu jest brana pod uwagę już od etapu projektu, który zakłada zdalny system diagnostyczny umożliwiający konserwację predykcyjną, zwiększający niezawodność i dostępność pociągu. Wiele elementów pociągu ma zoptymalizowaną konstrukcję umożliwiającą uproszczenie i ograniczenie czynności konserwacyjnych oraz wydłużenie okresów między kolejnymi konserwacjami. Dzięki swej aerodynamicznej budowie i bardziej wydajnemu napędowi trakcyjnemu, TGV nowej generacji będą zużywać o 20% mniej energii niż obecnie.

To zamówienie jest efektem owocnej współpracy między SNCF a Alstom.  Oferowane przez Alstom rozwiązanie Avelia jest odpowiedzią na wyzwania technologiczne i ekonomiczne, a także wyzwania w zakresie konkurencyjności, przed którymi stoi SNCF

Henri Poupart-Lafarge, Dyrektor Generalny Alstom

[1] TGV jest znakiem towarowym SNCF
[2] Wartość kontraktu wynosi 2,7 mld euro (przed podpisaniem) i zostanie on zaksięgowany w 2 kw. bieżącego roku podatkowego.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

AlstomD&S Avelia Horizon TGV NG_2018-07-25.jpg

grafika | 6,98 MB

Pobierz
Alstom Avelia Horizon PL Final.docx

docx | 96 KB

Pobierz
Alstom Avelia Horizon PL Final.txt

txt | 3,61 KB

Pobierz
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.