Prologis Znowu Buduje w Park Prague-Airport

Prologis Znowu Buduje w Park Prague-Airport

Opublikowany

38 620 metrów kwadratowych w budowie, w tym 70 procent powierzchni dla EYELEVEL

Prologis, Inc., globalny lider nieruchomości logistycznych, poinformował dzisiaj o rozpoczęciu budowy piątego budynku magazynowego, o powierzchni 38 620 metrów kwadratowych, na terenie w pełni wynajętego Prologis Park Prague-Airport.
Budynek 3 będzie obejmował 27 370 metrów kwadratowych powierzchni typu build-to-suit dla EYELEVEL, wiodącego czeskiego projektanta powierzchni handlowych, oraz 11 250 metrów kwadratowych powierzchni spekulacyjnej. Obiekt będzie miał 12 metrów wysokości w świetle i będzie wyposażony w inteligentny system smart meteringu, oświetlenie LED, system odczytu tablic rejestracyjnych oraz strefę wypoczynku. Zakończenie budowy planowane jest na czwarty kwartał 2018 r.

Prologis Park Prague-Airport cieszy się największym zainteresowaniem wśród naszych klientów w Czechach. Każdy nowy budynek zostaje szybko wynajęty. Na popularność parku wpływa położenie w pobliżu międzynarodowego portu lotniczego w Pradze,  bezpośredni dostęp do krajowych i międzynarodowych autostrad oraz świetna infrastruktura. Obecnie swoje siedziby w Prologis Park Prague-Airport ma czterech klientów z sektora e-commerce, którzy łącznie wynajmują 41 630 metrów kwadratowych, co jest sygnałem, że dzięki swej idealnej lokalizacji park może również pełnić funkcję centrum dystrybucji typu Last Touch™.

Martin Baláž, vice president, leasing and development, Prologis na Czechy i Słowację

W zawarciu umowy z EYELEVEL pośredniczyła agencja nieruchomości 108 AGENCY.
Prologis Park Prague-Airport położony jest przy zjeździe nr 7 z autostrady D6, w odległości zaledwie pięciu minut jazdy od portu lotniczego w Pradze. Oprócz 38 620 metrów kwadratowych obecnie w budowie, park składa się z czterech w pełni wynajętych budynków o łącznej powierzchni 87 400 metrów kwadratowych,  z możliwością rozbudowy o kolejne 9 600 metrów kwadratowych. Jego lokalizacja zapewnia doskonały dostęp do krajowych i międzynarodowych szlaków handlowych dzięki obwodnicy D0, która łączy autostrady D5 i D1. Sieć komunikacji publicznej, w tym przystanek autobusowy znajdujący się na terenie parku, zapewnia dobre połączenia z Kladnem i Pragą oraz ze stacją kolejową.
Z portfolio 1,1 milion metrów kwadratowych powierzchni logistycznych i przemysłowych, Prologis jest jednym z wiodących dostawców obiektów dystrybucyjnych w Czechach (stan na 30 czerwca 2018 r.).

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Prologis_Park_Prague_Airport_nowy_budynek_21_08_2018.docx

docx | 64,1 KB

Pobierz
Prologis_Park_Prague-Aiport_DC3.jpg

grafika | 1,94 MB

Pobierz
Powiązane artykuły
Prologis Wzmacnia Zespół Zarządzania Projektami w Europie Środkowo-Wschodniej

temu

Prologis, Inc., światowy lider nieruchomości logistycznych, poinformował dzisiaj o powołaniu dwóch osób na stanowiska związane z zarządzaniem projektami w Europie Środkowo-Wschodniej. Realizowanie złożonych projektów o wysokiej jakości w ramach założonego budżetu i harmonogramu zawsze było dla Prologis priorytetem, a wzmocnienie zespołu ma na celu dodatkowe zwiększenie możliwości firmy w tym zakresie.                   
Prologis Buduje Swój Pierwszy w CEE Obiekt Logistyczny Zaprojektowany w Oparciu o Technologię BIM

temu

Budynek spekulacyjny o powierzchni 10 000 metrów kwadratowych w Prologis Park Budapest-Harbor będzie gotowy na przyjęcie klientów już od 1 marca 2019 r. Najnowocześniejsze rozwiązania zrównoważonego rozwoju zastosowane w obiekcie pozwalają zmniejszyć zużycie energii o 45% i koszty ogrzewania o 30%
Pięć Umów Najmu w Prologis Park Prague-Rudna

temu

Prologis zaufanym partnerem klientów z różnych branż
Jedenasty coroczny Raport Zrównoważonego Rozwoju potwierdza trwałość kultury organizacyjnej Prologis

temu

Jak wynika z Raportu Zrównoważonego Rozwoju Prologis za 2017 r., w ubiegłym roku Prologis poczynił znaczne postępy w kierunku realizacji celów zrównoważonego rozwoju, w czym nadrzędną rolę odegrała odporność.  Już dziesiąty rok z rzędu sporządzono raport według wytycznyc