TractorMaster – nowość Continental w portfolio opon rolniczych
TractorMaster – nowość Continental w portfolio opon rolniczych

TractorMaster – nowość Continental w portfolio opon rolniczych

Continental poszerza swoją ofertę dla rolnictwa. W połowie września br. do sprzedaży trafi nowa opona radialna TractorMaster. To pierwszy produkt, w którym zastosowano innowacyjny wzór bieżnika w technologii D.fine. Nowe ogumienie uzupełni gamę produktów przeznaczonych do maszyn i pojazdów rolniczych Tractor70 i Tractor85.

W ogumieniu TractorMaster zastosowano nową technologię D.fine. Dzięki odpowiedniemu wymodelowaniu bloczków bieżnika zwiększeniu ulega powierzchnia styku opony z nawierzchnią w jej środkowej części o 5%. Tym samym ogumienie osiąga większe przebiegi w porównaniu ze standardowymi oponami.
W oponie zastosowano technologię D.fine, która zapewnia wysokie przebiegi

W oponie zastosowano technologię D.fine, która zapewnia wysokie przebiegi

Do produkcji opon TractorMaster – podobnie jak w pozostałych oponach Continental do ciągników i kombajnów – użyto nylonowego karkasu N.flex. Materiał jest wystarczająco elastyczny, aby zabsorbować wstrząsy, a następnie powrócić do pierwotnego kształtu bez trwałego odkształcenia. Zapewnia to długotrwałą wytrzymałość opony oraz gwarantuje wysoki komfort pracy. Redukcja spłaszczeń bieżnika oznacza koniec nierównomiernej pracy opony po dłuższym postoju. Opony radialne Continental charakteryzuje też stopka wykonana z jednego kawałka stalowego drutu. Dzięki temu jest ona bardzo wytrzymała – zachowuje swój kształt i zapobiegają uślizgom na feldze.
Nowe opony, podobnie jak całe ogumienie Continental dla rolnictwa, produkowane są w Lousado, w Portugalii. Pierwsze rozmiary 540 / 65R28 i 650 będą dostępne w sprzedaży już w połowie września 2018 roku. Kolejne pojawią się w ciągu kolejnych kilku miesięcy.
Projektując i produkując opony rolnicze, Continental czerpie z doświadczenia, które zdobywał od 1932 roku. Wraz z wprowadzeniem na rynek w 2017 roku serii opon Tractor70 i Tractor85 firma powróciła do branży rolniczej, oferując wysokiej jakości produkty pod własną marką. Nowe opony TractorMaster do ciągników to kolejny krok na ścieżce rozwoju tego segmentu. Do 2019 roku w portfolio opon radialnych Continental ma znaleźć się łącznie 100 rozmiarów.
Podobnie jak pozostałe opony rolnicze TractorMaster produkowana jest w fabryce w Lousado, Portugalia

Podobnie jak pozostałe opony rolnicze TractorMaster produkowana jest w fabryce w Lousado, Portugalia

Załączniki

Pobierz wszystkie

20180827_Continental_TractorMaster.pdf

pdf | 131 KB

Pobierz
20180827_Continental_TractorMaster.docx

docx | 40,8 KB

Pobierz
02_D.fine technology.jpg

grafika | 56,5 KB

Pobierz
02_D.fine.jpg

grafika | 1,43 MB

Pobierz
03_Lousado.jpg

grafika | 1,41 MB

Pobierz
01_TractorMaster.jpg

grafika | 57,5 KB

Pobierz
Powiązane artykuły
Continental prezentuje nową ulepszoną wersję ContiConnect™

Continental, koncern technologiczny i producent opon klasy premium, udostępnił pierwszą aktualizację cyfrowej platformy monitorowania opon ContiConnect™. Narzędzie zyskało nowe funkcje oraz zmieniony wygląd aplikacji. Wprowadzone udoskonalenia pozwalają jeszcze bardziej
Continental Opony Polska w nowej siedzibie

Continental Opony Polska, oddział koncernu Continental, światowego producenta opon i wiodącego dostawcy rozwiązań dla motoryzacji, zmienił lokalizację biura. Firma przeniosła się z Alei Krakowskiej 2A do kompleksu biurowego Business Garden Warszawa, zlokalizowanego przy ul. Żwirki i Wigury 16C. W nowym biurze o powierzchni 1566 metrów kwadratowych przygotowano ponad 120 stanowisk pracy dla obecnych pracowników oraz kilka nowoczesnych i przestronnych sal konferencyjnych.
Opony polecane na zimę

Według Raportu Komisji Europejskiej używanie opon zimowych w okresie zimowym zmniejsza ryzyko wypadku aż o 46 procent[1]! Dlatego, kiedy średnia dobowa temperatura powietrza utrzymuje się długotrwale na poziomie poniżej 7°C, kierowcy powinni zmienić ogumienie z letniego na zimowe. Jakie opony wybrać? Najlepiej takie, które wykorzystują nowoczesne rozwiązania technologiczne, a ich jakość potwierdzają testy ogumienia. 
Minęło 90 lat od pojawienia się na rynku pierwszej opony rolniczej Continental

W 1928 roku firma Continental wprowadziła na rynek pierwszą w Europie pneumatyczną oponę do ciągników. Na przestrzeni 90 lat wdrażane były kolejne innowacje, które zapewniły oponom rolniczym Continental międzynarodowy sukces. W najbliższych latach firma planuje rozszerzyć ofertę dla tego segmentu.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.