TractorMaster – nowość Continental w portfolio opon rolniczych
TractorMaster – nowość Continental w portfolio opon rolniczych

TractorMaster – nowość Continental w portfolio opon rolniczych

Opublikowany

Continental poszerza swoją ofertę dla rolnictwa. W połowie września br. do sprzedaży trafi nowa opona radialna TractorMaster. To pierwszy produkt, w którym zastosowano innowacyjny wzór bieżnika w technologii D.fine. Nowe ogumienie uzupełni gamę produktów przeznaczonych do maszyn i pojazdów rolniczych Tractor70 i Tractor85.

W ogumieniu TractorMaster zastosowano nową technologię D.fine. Dzięki odpowiedniemu wymodelowaniu bloczków bieżnika zwiększeniu ulega powierzchnia styku opony z nawierzchnią w jej środkowej części o 5%. Tym samym ogumienie osiąga większe przebiegi w porównaniu ze standardowymi oponami.
W oponie zastosowano technologię D.fine, która zapewnia wysokie przebiegi

W oponie zastosowano technologię D.fine, która zapewnia wysokie przebiegi

Do produkcji opon TractorMaster – podobnie jak w pozostałych oponach Continental do ciągników i kombajnów – użyto nylonowego karkasu N.flex. Materiał jest wystarczająco elastyczny, aby zabsorbować wstrząsy, a następnie powrócić do pierwotnego kształtu bez trwałego odkształcenia. Zapewnia to długotrwałą wytrzymałość opony oraz gwarantuje wysoki komfort pracy. Redukcja spłaszczeń bieżnika oznacza koniec nierównomiernej pracy opony po dłuższym postoju. Opony radialne Continental charakteryzuje też stopka wykonana z jednego kawałka stalowego drutu. Dzięki temu jest ona bardzo wytrzymała – zachowuje swój kształt i zapobiegają uślizgom na feldze.
Nowe opony, podobnie jak całe ogumienie Continental dla rolnictwa, produkowane są w Lousado, w Portugalii. Pierwsze rozmiary 540 / 65R28 i 650 będą dostępne w sprzedaży już w połowie września 2018 roku. Kolejne pojawią się w ciągu kolejnych kilku miesięcy.
Projektując i produkując opony rolnicze, Continental czerpie z doświadczenia, które zdobywał od 1932 roku. Wraz z wprowadzeniem na rynek w 2017 roku serii opon Tractor70 i Tractor85 firma powróciła do branży rolniczej, oferując wysokiej jakości produkty pod własną marką. Nowe opony TractorMaster do ciągników to kolejny krok na ścieżce rozwoju tego segmentu. Do 2019 roku w portfolio opon radialnych Continental ma znaleźć się łącznie 100 rozmiarów.
Podobnie jak pozostałe opony rolnicze TractorMaster produkowana jest w fabryce w Lousado, Portugalia

Podobnie jak pozostałe opony rolnicze TractorMaster produkowana jest w fabryce w Lousado, Portugalia

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

20180827_Continental_TractorMaster.pdf

pdf | 131 KB

Pobierz
20180827_Continental_TractorMaster.docx

docx | 40,8 KB

Pobierz
01_TractorMaster.jpg

grafika | 57,5 KB

Pobierz
02_D.fine technology.jpg

grafika | 56,5 KB

Pobierz
02_D.fine.jpg

grafika | 1,43 MB

Pobierz
03_Lousado.jpg

grafika | 1,41 MB

Pobierz
Powiązane artykuły
Opony Continental w ciągnikach rolniczych Valtra

temu

Continental nawiązał współpracę z firmą Valtra, fińskim producentem ciągników rolniczych. To pierwsza marka, która w montażu fabrycznym będzie stosować opony radialne Continental. Już od października br. nowe ciągniki Valtra serii A będą dostępne z oponami Tractor70 oraz Tractor85. Obecnie produkty Continental oferowane są przez Valta Unlimited Studio.
Pomagamy tym, którzy pomagają!

temu

Wokół nas są ludzie, którzy gotowi są poświęcić innym nie tylko swój czas, ale też życie. Strażacy ochotnicy z Wąsosza Górnego (woj. śląskie) odpowiadają na każde wezwanie pomocy ze strony mieszkańców gminy Popów. Tym razem to oni zaapelowali o wsparcie przy budowie oraz wyposażaniu powstającej nowej strażnicy. W tę wyjątkową inicjatywę zaangażował się zespół Continental, który przekazał jednostce ogumienie do dwóch samochodów bojowych z usługą montażu w serwisie sieci BestDrive.
ContiConnect – nowy wymiar monitoringu opon dla flot użytkowych

temu

Continental rozwija platformę monitorowania opon dla flot użytkowych – ContiConnect. Podczas 67. edycji Targów Pojazdów Użytkowych IAA w Hanowerze firma zaprezentuje nowe funkcjonalności systemu, które umożliwią integrację z istniejącymi już w firmach narzędziami do monitoringu i zarządzania flotą. Wdrażając kolejne innowacje, Continental realizuje swoją wizję w zakresie cyfrowych rozwiązań dla branży transportowej.
Od radaru przez kamerę po sztuczną inteligencję – rozwiązania cyfrowe Continental podczas IAA CV 2018

temu

Podczas Targów Pojazdów Użytkowych IAA w Hanowerze Continental pokaże, w jaki sposób sektor transportu drogowego wkracza w erę nowych technologii, które ratują życie. Firma zaprezentuje m.in. kolejną generację systemu wspomagania skrętu w prawo przeznaczonego dla samochodów ciężarowych. Producent przewiduje, że w ciągu najbliższych kilku lat systemy wspomagania kierowcy staną się jeszcze bardziej skuteczne dzięki zastosowaniu dodatkowych kamer, a w dalszej perspektywie nawet sztucznej inteligencji.