Shell pozostaje rekomendowanym dostawcą olejów silnikowych dla BMW

Shell pozostaje rekomendowanym dostawcą olejów silnikowych dla BMW

Oleje silnikowe Shell klasy premium będą stosowane w autoryzowanych serwisach BMW do końca 2022 roku.

W dniu dzisiejszym Shell oficjalnie ogłosił, że przedłużył partnerstwo z BMW. Producent olejów silnikowych Shell Helix przez kolejne 3 lata pozostanie jedynym rekomendowanym dostawcą olejów silnikowych dla BMW AG na rynku posprzedażnym w Europie i krajach Bliskiego Wschodu. Dotyczy to wszystkich marek Grupy BMW: BMW, BMW i, BMW M, MINI, BMW Motorrad oraz Rolls-Royce Motor Cars. Środki smarne dla rynku posprzedażnego i dla dealerów BMW obejmują wszelkie oleje silnikowe wlewane do samochodów czy motocykli podczas serwisu posprzedażnego lub w ramach ogólnej konserwacji pojazdów w trakcie ich eksploatacji.
W ramach współpracy Shell będzie nadal produkował i dostarczał oleje silnikowe pod marką BMW. Produkty są zgodne z najnowszymi specyfikacjami i normami dotyczącymi silników BMW oraz zostały oparte o opatentowaną przez Shell Technologię Shell PurePlus. Dzięki niej olej bazowy wykorzystywany w syntetycznych produktach Shell jest produkowany z gazu ziemnego, a nie z ropy naftowej. Co za tym idzie, środki smarne wytwarzane w tej technologii są pozbawione praktycznie wszelkich zanieczyszczeń znajdujących się w ropie naftowej. Baza olejowa ma bezpośredni wpływ na jakość produktu. Jako podstawowe ogniwo oleju silnikowego została oparta na zaawansowanej technologicznie strukturze molekularnej, która wpływa na przedłużenie żywotności silnika i ograniczenie kosztów jego konserwacji, a także na ograniczenie zużycia oleju.

Jesteśmy dumni z tego, że kontynuujemy partnerstwo z BMW i nadal będziemy dostarczać temu koncernowi oleje silnikowe klasy premium, wykorzystujące naszą najnowocześniejszą technologię. Zapewni nam to mocną podstawę do jeszcze bliższej współpracy mającej na celu rozwój naszych relacji handlowych oraz postęp techniczny” 

Patrick Carré, Vice President Global Key Accounts w Shell Global Commercial

Już od 2015 roku klienci BMW mogą czerpać korzyści z opracowywanych przez Shell olejów silnikowych klasy premium. Dzięki Technologii Shell PurePlus oraz specjalnie projektowanym pakietom dodatków uszlachetniających, środki smarne pozwalają kierowcom wykorzystać wszystkie możliwości nowoczesnych silników.
Załączniki

Pobierz wszystkie

Wspolpraca_Shell_i_BMW_04_09_2018.docx

docx | 131 KB

Pobierz
Wspolpraca_Shell_i_BMW_04_09_2018.txt

txt | 3,88 KB

Pobierz
Shell_BMW.jpg

grafika | 3,38 MB

Pobierz
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.