Pomagamy tym, którzy pomagają!

Pomagamy tym, którzy pomagają!

Wokół nas są ludzie, którzy gotowi są poświęcić innym nie tylko swój czas, ale też życie. Strażacy ochotnicy z Wąsosza Górnego (woj. śląskie) odpowiadają na każde wezwanie pomocy ze strony mieszkańców gminy Popów. Tym razem to oni zaapelowali o wsparcie przy budowie oraz wyposażaniu powstającej nowej strażnicy. W tę wyjątkową inicjatywę zaangażował się zespół Continental, który przekazał jednostce ogumienie do dwóch samochodów bojowych z usługą montażu w serwisie sieci BestDrive.

Continental zgodnie z ideą „Myślimy globalnie, działamy lokalnie” nie tylko czerpie inspiracje z lokalnych rynków, ale też chętnie angażuje się w społeczne inicjatywy. Za każdą organizacją stoją ludzie, dla których bezinteresowna pomoc jest naturalnym odruchem. Tak było również w przypadku jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Wąsoszu Górnym, której Continental podarował dwa komplety opon do pojazdów bojowych – lekkiego samochodu ratownictwa technicznego oraz średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego. Przedstawiciele firmy bez wahania odpowiedzieli na prośbę strażaków ochotników, którzy kompletują wyposażenie nowej strażnicy.

Opony do zadań specjalnych

Biorąc pod uwagę wymagania techniczne pojazdów oraz specyfikę warunków pracy strażaków eksperci Continental dobrali odpowiednie ogumienie. W samochodzie ratownictwa technicznego zostały zainstalowane opony HSR w rozmiarze 10R22.5 gwarantujące wysoką trwałość oraz precyzyjne prowadzenie. Wóz gaśniczy wyposażono natomiast w opony o podwyższonej trwałości ContiVanContact200 zapewniające wysoką wytrzymałość nawet w trudnych warunkach drogowych.

W przypadku samochodów bojowych Ochotniczej Straży Pożarnej powodzenie akcji zależy od wielu czynników. Liczą się nie tylko umiejętności i zgranie naszego zespołu, ale także ze względów bezpieczeństwa nie możemy pozwolić sobie na żadne niedociągnięcia związane ze stanem technicznym pojazdów. Nasze samochody zawsze muszą być sprawne i gotowe do wyjazdu bez względu na pogodę i warunki drogowe – a tu niezbędne są dobrej jakości opony.

Jerzy Modliński, prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Wąsoszu Górnym

Jeden z samochodów należących do OSP – ciężarowy pracuje głównie w terenie, natomiast drugi – lekki zwykle porusza się po drogach utwardzonych. W obu przypadkach liczy się wysoka trwałość opon przy dużym obciążeniu i odporność na uszkodzenia. Opony Continental spełniają wysokie wymagania samochodów strażackich, jednocześnie gwarantując bezpieczną i ekonomiczną jazdę.

Profesjonalne wsparcie 

O profesjonalny i sprawny montaż podarowanych przez Continental opon zadbał serwis BestDrive Fergopol z Kłobucka.

Serwis BestDrive Fergopol z Kłobucka stał się naturalnym ambasadorem tego projektu ze względu na lokalizację, wysoką specjalizację w obsłudze tego typu pojazdów, ale też na dużą wrażliwość właściciela na potrzeby lokalnej społeczności. Pan Paweł Kowalczyk, od początku z wielkim entuzjazmem przyjął propozycję udziału w tym projekcie i skoordynował całą współpracę. Jak się później okazało, wychował się Wąsoszu Górnym i osobiście zna seniorów, którzy byli członkami OSP. Dodatkowo posiadany przez niego sprzęt, stosowane procedury, a przede wszystkim doświadczeni, wyszkoleni serwisanci byli gwarancją profesjonalnego montażu.

Łukasz Puchała, menedżer sieci BestDrive na region Polski Południowej

Serwis BestDrive Fergopol z Kłobucka należy do międzynarodowej sieci profesjonalnych serwisów samochodów i opon koncernu Continental. Warsztat świadczy kompleksową obsługę pojazdów osobowych, ciężarowych i specjalistycznych. Ma wieloletnie doświadczenie w obsłudze serwisowej pojazdów ciężarowych w zakresie ogumienia.

Nie pierwszy raz obsługiwaliśmy samochody straży pożarnej. Nasza firma poza serwisem opon świadczy również inne usługi związane obsługą pojazdów ciężarowych, osobowych, a także specjalistycznych. Wiele jednostek straży pożarnej – ochotniczej czy państwowej –korzysta z naszego serwisu w zakresie diagnostyki, napraw i przeglądów swoich wozów bojowych. Cieszymy się, że mogliśmy w ten sposób wesprzeć tych, którzy na co dzień niosą pomoc innym.

Paweł Kowalczyk właściciel serwisu BestDrive Fergopol w Kłobucku 

Członkowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Wąsoszu Górnym dzięki swojej determinacji i zaangażowaniu małymi krokami zbliżają się do celu, jakim jest nowa dobrze wyposażona strażnica. Pomagajmy tym, którzy pomagają!
Załączniki

Pobierz wszystkie

Continental_Pomagamy_tym_ktorzy_pomagaja.docx

docx | 43,3 KB

Pobierz
Continental_Pomagamy_tym_ktorzy_pomagaja.pdf

pdf | 168 KB

Pobierz
Continental_OSP.JPG

grafika | 2,19 MB

Pobierz
Continental_FERGOPOL_OSP.JPG

grafika | 2,1 MB

Pobierz
Powiązane artykuły
Continental prezentuje nową ulepszoną wersję ContiConnect™

Continental, koncern technologiczny i producent opon klasy premium, udostępnił pierwszą aktualizację cyfrowej platformy monitorowania opon ContiConnect™. Narzędzie zyskało nowe funkcje oraz zmieniony wygląd aplikacji. Wprowadzone udoskonalenia pozwalają jeszcze bardziej
Continental Opony Polska w nowej siedzibie

Continental Opony Polska, oddział koncernu Continental, światowego producenta opon i wiodącego dostawcy rozwiązań dla motoryzacji, zmienił lokalizację biura. Firma przeniosła się z Alei Krakowskiej 2A do kompleksu biurowego Business Garden Warszawa, zlokalizowanego przy ul. Żwirki i Wigury 16C. W nowym biurze o powierzchni 1566 metrów kwadratowych przygotowano ponad 120 stanowisk pracy dla obecnych pracowników oraz kilka nowoczesnych i przestronnych sal konferencyjnych.
Opony polecane na zimę

Według Raportu Komisji Europejskiej używanie opon zimowych w okresie zimowym zmniejsza ryzyko wypadku aż o 46 procent[1]! Dlatego, kiedy średnia dobowa temperatura powietrza utrzymuje się długotrwale na poziomie poniżej 7°C, kierowcy powinni zmienić ogumienie z letniego na zimowe. Jakie opony wybrać? Najlepiej takie, które wykorzystują nowoczesne rozwiązania technologiczne, a ich jakość potwierdzają testy ogumienia. 
Minęło 90 lat od pojawienia się na rynku pierwszej opony rolniczej Continental

W 1928 roku firma Continental wprowadziła na rynek pierwszą w Europie pneumatyczną oponę do ciągników. Na przestrzeni 90 lat wdrażane były kolejne innowacje, które zapewniły oponom rolniczym Continental międzynarodowy sukces. W najbliższych latach firma planuje rozszerzyć ofertę dla tego segmentu.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.