Pomagamy tym, którzy pomagają!

Pomagamy tym, którzy pomagają!

Opublikowany

Wokół nas są ludzie, którzy gotowi są poświęcić innym nie tylko swój czas, ale też życie. Strażacy ochotnicy z Wąsosza Górnego (woj. śląskie) odpowiadają na każde wezwanie pomocy ze strony mieszkańców gminy Popów. Tym razem to oni zaapelowali o wsparcie przy budowie oraz wyposażaniu powstającej nowej strażnicy. W tę wyjątkową inicjatywę zaangażował się zespół Continental, który przekazał jednostce ogumienie do dwóch samochodów bojowych z usługą montażu w serwisie sieci BestDrive.

Continental zgodnie z ideą „Myślimy globalnie, działamy lokalnie” nie tylko czerpie inspiracje z lokalnych rynków, ale też chętnie angażuje się w społeczne inicjatywy. Za każdą organizacją stoją ludzie, dla których bezinteresowna pomoc jest naturalnym odruchem. Tak było również w przypadku jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Wąsoszu Górnym, której Continental podarował dwa komplety opon do pojazdów bojowych – lekkiego samochodu ratownictwa technicznego oraz średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego. Przedstawiciele firmy bez wahania odpowiedzieli na prośbę strażaków ochotników, którzy kompletują wyposażenie nowej strażnicy.

Opony do zadań specjalnych

Biorąc pod uwagę wymagania techniczne pojazdów oraz specyfikę warunków pracy strażaków eksperci Continental dobrali odpowiednie ogumienie. W samochodzie ratownictwa technicznego zostały zainstalowane opony HSR w rozmiarze 10R22.5 gwarantujące wysoką trwałość oraz precyzyjne prowadzenie. Wóz gaśniczy wyposażono natomiast w opony o podwyższonej trwałości ContiVanContact200 zapewniające wysoką wytrzymałość nawet w trudnych warunkach drogowych.

W przypadku samochodów bojowych Ochotniczej Straży Pożarnej powodzenie akcji zależy od wielu czynników. Liczą się nie tylko umiejętności i zgranie naszego zespołu, ale także ze względów bezpieczeństwa nie możemy pozwolić sobie na żadne niedociągnięcia związane ze stanem technicznym pojazdów. Nasze samochody zawsze muszą być sprawne i gotowe do wyjazdu bez względu na pogodę i warunki drogowe – a tu niezbędne są dobrej jakości opony.

Jerzy Modliński, prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Wąsoszu Górnym

Jeden z samochodów należących do OSP – ciężarowy pracuje głównie w terenie, natomiast drugi – lekki zwykle porusza się po drogach utwardzonych. W obu przypadkach liczy się wysoka trwałość opon przy dużym obciążeniu i odporność na uszkodzenia. Opony Continental spełniają wysokie wymagania samochodów strażackich, jednocześnie gwarantując bezpieczną i ekonomiczną jazdę.

Profesjonalne wsparcie 

O profesjonalny i sprawny montaż podarowanych przez Continental opon zadbał serwis BestDrive Fergopol z Kłobucka.

Serwis BestDrive Fergopol z Kłobucka stał się naturalnym ambasadorem tego projektu ze względu na lokalizację, wysoką specjalizację w obsłudze tego typu pojazdów, ale też na dużą wrażliwość właściciela na potrzeby lokalnej społeczności. Pan Paweł Kowalczyk, od początku z wielkim entuzjazmem przyjął propozycję udziału w tym projekcie i skoordynował całą współpracę. Jak się później okazało, wychował się Wąsoszu Górnym i osobiście zna seniorów, którzy byli członkami OSP. Dodatkowo posiadany przez niego sprzęt, stosowane procedury, a przede wszystkim doświadczeni, wyszkoleni serwisanci byli gwarancją profesjonalnego montażu.

Łukasz Puchała, menedżer sieci BestDrive na region Polski Południowej

Serwis BestDrive Fergopol z Kłobucka należy do międzynarodowej sieci profesjonalnych serwisów samochodów i opon koncernu Continental. Warsztat świadczy kompleksową obsługę pojazdów osobowych, ciężarowych i specjalistycznych. Ma wieloletnie doświadczenie w obsłudze serwisowej pojazdów ciężarowych w zakresie ogumienia.

Nie pierwszy raz obsługiwaliśmy samochody straży pożarnej. Nasza firma poza serwisem opon świadczy również inne usługi związane obsługą pojazdów ciężarowych, osobowych, a także specjalistycznych. Wiele jednostek straży pożarnej – ochotniczej czy państwowej –korzysta z naszego serwisu w zakresie diagnostyki, napraw i przeglądów swoich wozów bojowych. Cieszymy się, że mogliśmy w ten sposób wesprzeć tych, którzy na co dzień niosą pomoc innym.

Paweł Kowalczyk właściciel serwisu BestDrive Fergopol w Kłobucku 

Członkowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Wąsoszu Górnym dzięki swojej determinacji i zaangażowaniu małymi krokami zbliżają się do celu, jakim jest nowa dobrze wyposażona strażnica. Pomagajmy tym, którzy pomagają!

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Continental_Pomagamy_tym_ktorzy_pomagaja.docx

docx | 43,3 KB

Pobierz
Continental_Pomagamy_tym_ktorzy_pomagaja.pdf

pdf | 168 KB

Pobierz
Continental_OSP.JPG

grafika | 2,19 MB

Pobierz
Continental_FERGOPOL_OSP.JPG

grafika | 2,1 MB

Pobierz
Powiązane artykuły
Opony Continental w ciągnikach rolniczych Valtra

temu

Continental nawiązał współpracę z firmą Valtra, fińskim producentem ciągników rolniczych. To pierwsza marka, która w montażu fabrycznym będzie stosować opony radialne Continental. Już od października br. nowe ciągniki Valtra serii A będą dostępne z oponami Tractor70 oraz Tractor85. Obecnie produkty Continental oferowane są przez Valta Unlimited Studio.
ContiConnect – nowy wymiar monitoringu opon dla flot użytkowych

temu

Continental rozwija platformę monitorowania opon dla flot użytkowych – ContiConnect. Podczas 67. edycji Targów Pojazdów Użytkowych IAA w Hanowerze firma zaprezentuje nowe funkcjonalności systemu, które umożliwią integrację z istniejącymi już w firmach narzędziami do monitoringu i zarządzania flotą. Wdrażając kolejne innowacje, Continental realizuje swoją wizję w zakresie cyfrowych rozwiązań dla branży transportowej.
TractorMaster – nowość Continental w portfolio opon rolniczych

temu

Continental poszerza swoją ofertę dla rolnictwa. W połowie września br. do sprzedaży trafi nowa opona radialna TractorMaster. To pierwszy produkt, w którym zastosowano innowacyjny wzór bieżnika w technologii D.fine. Nowe ogumienie uzupełni gamę produktów przeznaczonych do maszyn i pojazdów rolniczych Tractor70 i Tractor85.
Od radaru przez kamerę po sztuczną inteligencję – rozwiązania cyfrowe Continental podczas IAA CV 2018

temu

Podczas Targów Pojazdów Użytkowych IAA w Hanowerze Continental pokaże, w jaki sposób sektor transportu drogowego wkracza w erę nowych technologii, które ratują życie. Firma zaprezentuje m.in. kolejną generację systemu wspomagania skrętu w prawo przeznaczonego dla samochodów ciężarowych. Producent przewiduje, że w ciągu najbliższych kilku lat systemy wspomagania kierowcy staną się jeszcze bardziej skuteczne dzięki zastosowaniu dodatkowych kamer, a w dalszej perspektywie nawet sztucznej inteligencji.