Opony Continental w ciągnikach rolniczych Valtra

Opony Continental w ciągnikach rolniczych Valtra

Opublikowany

Continental nawiązał współpracę z firmą Valtra, fińskim producentem ciągników rolniczych. To pierwsza marka, która w montażu fabrycznym będzie stosować opony radialne Continental. Już od października br. nowe ciągniki Valtra serii A będą dostępne z oponami Tractor70 oraz Tractor85. Obecnie produkty Continental oferowane są przez Valta Unlimited Studio.

Ogumienie Continental będzie dostępne w dodatkowych opcjach wyposażenia ciągników kompaktowych i sadowniczych. Wprowadzenie nowych opon do fabrycznego montażu w maszynach Valtra poprzedziły wspólne testy terenowe.

Bezpieczeństwo, wydajność oraz komfort na pokrytym śniegiem i lodem gruncie to czynniki o kluczowym znaczeniu dla naszych skandynawskich klientów. Poza tym na rynku europejskim dużym zainteresowaniem cieszą się innowacyjne i zaawansowane technologicznie rozwiązania. Nowa gama opon marki Continental doskonale wpisuje się w ten trend, a także spełnia wymagania naszych klientów. Ogumienie zapewnia wysoki poziom komfortu podczas jazdy po utwardzonych nawierzchniach, a także dobrą przyczepność w terenie, dzięki zredukowanemu ciśnieniu w oponie.

Marko Ojalehto, specjalista ds. marketingu produktów w firmie Valtra

Innowacyjna technologia N.flex i konstrukcja stopki

Opony radialne Continental Tractor70 i Tractor85 wyróżnia innowacyjna technologia N.flex oraz specjalna budowa stopki. Wykorzystany w karkasie nylon jest zdecydowanie bardziej elastyczny, a jednocześnie bardziej stabilny wymiarowo niż inne podobne materiały. Dzięki temu zapewnia lepsze tłumienie wstrząsów, a przez to większy komfort jazdy. Jednocześnie zapobiega tymczasowemu odkształceniu opony oraz powstawaniu spłaszczeń bieżnika po dłuższym postoju. Istotna jest również konstrukcja stopki wykonana z jednego kawałka drutu, która sprawia, że ogumienie jest wyjątkowo wytrzymałe i łatwiejsze w montażu. Może również pracować przy niższych ciśnieniach, przez co mniej obciąża glebę. Nawet przy wysokich siłach trakcyjnych opony radialne Continental zapewniają minimalne uślizgi oraz większą powierzchnię styku opony z podłożem.

Opony w ciągnikach rolniczych poddawane są próbom wytrzymałości przy każdym uruchomieniu silnika. W naszej nowoczesnej fabryce w Lousado opracowaliśmy nowy typ nylonowego karkasu, który zapewnia ich wyjątkową trwałość. Płaskie drogi, wyboiste ścieżki, błotniste pola – dzięki nowej technologii N.flex opony Continental są zaprojektowane, aby sprostać każdemu wyzwaniu. Wygrywają nawet w starciu z kamienistą nawierzchnią, absorbując wszelkie nierówności i rozkładając je równomiernie na całej powierzchni bieżnika.

Marcin Cywiński, menedżer ds. sprzedaży opon specjalistycznych w Continental Opony Polska

Wszystkie opony rolnicze marki Continental produkowane są w nowej fabryce w Lousado w Portugalii. Jest to jeden z najnowocześniejszych zakładów, do którego przylega też ośrodek badawczo-rozwojowy, gdzie toczą się prace nad nowymi produktami, które są trwalsze, bardziej wydajne, mniej szkodliwe dla upraw i zapewniają wysoki komfort pracy.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Continental_Valtra.pdf

pdf | 167 KB

Pobierz
Continental_Valtra.docx

docx | 42,6 KB

Pobierz
Continental_Valtra.jpg

grafika | 3,53 MB

Pobierz
Powiązane artykuły
Opony polecane na zimę

temu

Według Raportu Komisji Europejskiej używanie opon zimowych w okresie zimowym zmniejsza ryzyko wypadku aż o 46 procent[1]! Dlatego, kiedy średnia dobowa temperatura powietrza utrzymuje się długotrwale na poziomie poniżej 7°C, kierowcy powinni zmienić ogumienie z letniego na zimowe. Jakie opony wybrać? Najlepiej takie, które wykorzystują nowoczesne rozwiązania technologiczne, a ich jakość potwierdzają testy ogumienia. 
Minęło 90 lat od pojawienia się na rynku pierwszej opony rolniczej Continental

temu

W 1928 roku firma Continental wprowadziła na rynek pierwszą w Europie pneumatyczną oponę do ciągników. Na przestrzeni 90 lat wdrażane były kolejne innowacje, które zapewniły oponom rolniczym Continental międzynarodowy sukces. W najbliższych latach firma planuje rozszerzyć ofertę dla tego segmentu.
Sezon na bezpieczeństwo!

temu

Aż 94% polskich kierowców zmienia opony na zimowe pomimo, że w Polsce nie ma prawnego obowiązku sezonowej wymiany ogumienia[1]. Większość zmotoryzowanych zdaje sobie sprawę, że dostosowanie rodzaju opon do warunków atmosferycznych ma kluczowy wpływ na bezpieczeństwo jazdy. 
Pomagamy tym, którzy pomagają!

temu

Wokół nas są ludzie, którzy gotowi są poświęcić innym nie tylko swój czas, ale też życie. Strażacy ochotnicy z Wąsosza Górnego (woj. śląskie) odpowiadają na każde wezwanie pomocy ze strony mieszkańców gminy Popów. Tym razem to oni zaapelowali o wsparcie przy budowie oraz wyposażaniu powstającej nowej strażnicy. W tę wyjątkową inicjatywę zaangażował się zespół Continental, który przekazał jednostce ogumienie do dwóch samochodów bojowych z usługą montażu w serwisie sieci BestDrive.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.