Konsorcjum FLOW zdobyło kontrakt na obsługę i utrzymanie linii 3, 4, 5 i 6 metra w Rijadzie
Konsorcjum FLOW zdobyło kontrakt na obsługę i utrzymanie  linii 3, 4, 5 i 6 metra w Rijadzie

Konsorcjum FLOW zdobyło kontrakt na obsługę i utrzymanie linii 3, 4, 5 i 6 metra w Rijadzie

- Kontrakt wart ponad 730 mln euro w Arabii Saudyjskiej -

Alstom, jako członek konsorcjum FLOW wraz z Ansaldo STS i Ferrovie dello Stato Italiane, otrzymał oficjalne potwierdzenie przyznania zamówienia od Urzędu Rozwoju Arriyadh (ADA) na zapewnienie obsługi i usług utrzymania linii 3, 4, 5 i 6 metra w Rijadzie przez okres 12 lat, włącznie z okresem przygotowawczym. Aby wziąć udział w przetargu na obsługę i utrzymanie systemu metra, Alstom we współpracy z Ansaldo STS i Ferrovie dello Stato Italiane utworzył konsorcjum FLOW[1]. Całkowita wartość umowy dla konsorcjum wynosi około 10,9 mld riali saudyjskich (równowartość 2,5 mld euro), z czego wartość taboru kolejowego i koszty utrzymania infrastruktury systemowej wynoszą ponad 730 mln euro[2].
  
Zakres prac firmy Alstom w ramach Konsorcjum FLOW będzie obejmował pełną usługę utrzymania systemu tranzytowego, w tym pociągów dostarczonych przez Alstom do obsługi linii 4, 5 i 6 oraz pociągów przeznaczonych dla linii 3, a także instalacji stacjonarnych, takich jak tory, systemy sterowania, komunikacji i informacji pasażerskiej czy zasilania.

To dla nas zaszczyt, że nasz klient, ADA, któremu obecnie dostarczamy w pełni zintegrowane systemy metra dla linii 4, 5 i 6 (linie: żółta, zielona i fioletowa), zdecydował się ponownie zaufać naszym umiejętnościom i doświadczeniu, przyznając nam kolejny kontrakt na obsługę i usługi utrzymania. Alstom od niemal 60 lat prowadzi działalność w Królestwie Arabii Saudyjskiej, a to zamówienie świadczy również o zaangażowaniu naszej firmy we wspieranie projektów w zakresie mobilności, jakie kraj ten prowadzi z myślą o utworzeniu bardziej wydajnej, niezawodnej i zrównoważonej sieci transportowej. Jesteśmy bardzo zadowoleni z możliwości bliskiej współpracy z naszymi partnerami z konsorcjum FLOW. 

Didier Pfleger, Senior Vice President na region Bliskiego Wschodu i Afryki, Alstom

FLOW dostarczy pełen zakres usług obsługi i utrzymania linii 3, 4, 5 i 6, o łącznej długości 113 km, składających się z 50 stacji, w tym 2 głównych stacji i 5 stacji przesiadkowych, 3 zajezdni oraz 3 centrów kontroli operacyjnej. W zakres usług wchodzi też obsługa metra, zapewnienie bezpieczeństwa, obsługa pasażerska, zarządzanie nieruchomościami, utrzymanie budynków (stacji, parkingów, zajezdni itd.) oraz pełnego systemu tranzytowego, w tym między innymi pociągów, systemów sterowania, telekomunikacji, zasilania i informacji pasażerskiej.
Kontrakt na obsługę i utrzymanie został przygotowany w oparciu o najlepsze światowe praktyki oraz z uwzględnieniem globalnych wskaźników KPI w zakresie obsługi i utrzymania metra, szczególnie w obszarach obsługi pasażerskiej, zarządzania nieruchomościami, systemu tranzytowego, zdrowia, bezpieczeństwa i ochrony, a także składnika lokalnego.
Zamówienie, zgodnie z wymogami ADA, zakłada docelowy minimalny udział saudyjski na poziomie 45%, a także minimum 55% składnika lokalnego w obszarze dostaw i usług związanych z obsługą metra w Rijadzie oraz naziemnego wsparcia logistycznego.
Dodatkowo FLOW utworzy miejsca pracy na kilku rodzajach stanowisk, do objęcia przez Saudyjczyków, zarówno mężczyzn, jak i kobiety, w różnych dziedzinach specjalizacji inżynierskiej (np. inżynierii lądowej, mechanicznej, elektrycznej i telekomunikacyjnej), jak również szereg różnych stanowisk technicznych: wyspecjalizowanych techników, pracowników działu obsługi klienta przy sprzedaży biletów, działów bezpieczeństwa i ochrony, a także innych stanowisk administracyjnych.

[1]Konsorcjum, w którego skład wchodzą Ansaldo STS, Włochy, oraz Ferrovie Dello Stato Italiane S.p.A., Włochy.  
[2]Zostaną zaksięgowane najpóźniej w trzecim kwartale roku obrachunkowego 2018/2019   

Załączniki

Pobierz wszystkie

riyadh 2.jpg

grafika | 255 KB

Pobierz
Konsorcjum_FLOW_27_09_2018.docx

docx | 90,8 KB

Pobierz
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.