Pierwszy Klient w Prologis Park Pilsen II

Pierwszy Klient w Prologis Park Pilsen II

Centralna lokalizacja nowo kupionego parku o powierzchni 43 700 metrów kwadratowych wzbudza duże zainteresowanie

Prologis, Inc., światowy lider nieruchomości logistycznych, poinformował dzisiaj o podpisaniu umowy najmu z pierwszym klientem niedawno kupionego Prologis Park Pilsen II. Transakcja obejmowała wynajem 21 000 metrów kwadratowych powierzchni firmie Maurice Ward Group, która jest międzynarodowym spedytorem oraz dostawcą usług magazynowania, logistycznych i celnych.
Park został nabyty w maju 2018 r. i jest – obok, w całości wynajętego, Prologis Park Pilsen-Štěnovice o powierzchni 58 500 metrów kwadratowych – drugą inwestycją Prologis na rynku pilzneńskim. Dzięki zawarciu tej umowy najmu, w której pośredniczyła firma Savills, niemal połowa z 43 700 metrów kwadratowych powierzchni magazynowej w Prologis Park Pilsen II jest wynajęta.

Pilzno jest dla Prologis nadrzędnym rynkiem, cenionym za szybki dostęp do międzynarodowych szlaków handlowych oraz za doskonałe położenie w ośrodku produkcyjnym, który charakteryzują konkurencyjne zarobki i wysoko wykwalifikowani pracownicy. Krótki czas, w jakim podpisaliśmy umowę ze światowym liderem, jakim jest Maurice Ward Group, świadczy o idealnym połączeniu lokalizacji parku z doskonałą obsługą klienta oferowaną przez Prologis.

Martin Balaz, vice president, development and leasing, Prologis na Czechy i Słowację

Park zlokalizowany jest przy autostradzie D5, która łączy Pragę z Bawarią, 16 kilometrów na zachód od Pilzna, w miejscowości Přehýšov. Prologis Park Pilsen II położony jest w rejonie uznawanym za bramę Czech do Europy, dlatego cieszy się zainteresowaniem wśród klientów, którzy chcą korzystać z jego centralnej lokalizacji przy głównej trasie Wschód – Zachód prowadzącej do Niemiec.
Z portfolio ponad 1 miliona metrów kwadratowych powierzchni logistycznych i przemysłowych, Prologis jest wiodącym dostawcą budynków dystrybucyjnych w Czechach (stan na 30 września 2018 r.).
Załączniki

Pobierz wszystkie

Prologis Park Pilsen II (1).jpg

grafika | 1,28 MB

Pobierz
Prologis Park Pilsen II (2).jpg

grafika | 1,04 MB

Pobierz
Prologis_Park_Pilsen_II_pierwszy_klient_18_10_2018.docx

docx | 61,6 KB

Pobierz
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.