Zaledwie dziesięć miesięcy od podpisania umowy, Prologis, światowy lider na rynku nieruchomości logistycznych, przekazał do użytku nowe Wschodnioeuropejskie Regionalne Centrum Dystrybucji i Kompletacji firmie Schaeffler, The Motion Technology Company. Obiekt o powierzchni 62 500 m², zlokalizowany w Ujeździe, w województwie opolskim, będzie odgrywać ważną rolę w łańcuchu dostaw części zamiennych dywizji Vehicle Lifetime Solutions firmy Schaeffler, obsługując rynki Europy Środkowej i Wschodniej. Budynek łączy zaawansowane technologie automatyzacji magazynowej z najwyższymi standardami zrównoważonego rozwoju. W ramach tej ekspansji, Schaeffler Vehicle Lifetime Solutions spodziewa się stworzyć w lokalizacji w Ujeździe do 300 nowych miejsc pracy do 2030 roku.

„Nowy magazyn w Ujeździe zajmie strategiczne miejsce w łańcuchu dostaw Schaeffler. Obiekt został zaprojektowany ściśle według naszych potrzeb, łącząc zaawansowaną automatyzację z niskoemisyjnymi rozwiązaniami. Dzięki wsparciu ekspertów Prologis w procesie integracji technologii z budynkiem, stworzyliśmy centrum logistyczne, które przyczyni się do zwiększenia efektywności naszego łańcucha dostaw. Wybór obiektu Prologis w Ujeździe był efektem wnikliwych analiz. Tempo prac i pełen profesjonalizm potwierdziły, że Prologis to właściwy partner"
– mówi Eduardo Sack, Senior Vice President Operations and Supplu Chain Schaeffler Vehicle Lifetime Solutions.
Technologie i komfort pracy
„Projekt dla firmy Schaeffler doskonale pokazuje to, w jaki sposób współpracujemy z naszymi klientami. Dostarczyliśmy obiekt najwyższej jakości, szyty na miarę, powstały w ścisłej współpracy z zespołem Schaeffler, a do tego zrealizowany w ekspresowym tempie. Jestem dumny z zespołu Prologis zaangażowanego w ten projekt i cieszę się, że możemy wspierać operacje globalnego lidera rozwiązań dla branży mobilności”
– wymienia Paweł Sapek, SVP i Regional Head na Europę Środkową w Prologis.

Nowe miejsca pracy, dalszy rozwój gminy
„Obecność takich partnerów jak Schaeffler i Prologis to dla Ujazdu dowód, że nasza gmina stwarza dogodne warunki do rozwoju biznesu. Potwierdzają to również niedawno otrzymane wyróżnienia w Rankingu Gmin Województwa Opolskiego, w którym zajęliśmy pierwsze miejsce w powiecie strzeleckim i trzecie w skali województwa. Działalność dużych, odpowiedzialnych inwestorów przekłada się na korzyści dla naszych mieszkańców. Dzięki dodatkowym wpływom do gminnej kasy możemy realizować kolejne projekty, a sami mieszkańcy zyskują nowe możliwości zawodowe”
– komentuje Hubert Ibrom, burmistrz Ujazdu.
Doskonała lokalizacja i miejsce dla nowych klientów



