Lepsza wydajność silników bolidów Ferrari dzięki Shell
Lepsza wydajność silników bolidów Ferrari dzięki Shell

Lepsza wydajność silników bolidów Ferrari dzięki Shell

Oleje silnikowe do samochodów wyścigowych Shell Helix Ultra i paliwo Shell V-Power przyczyniły się do wzrostu wydajności silników pojazdów zespołu Scuderia Ferrari łącznie o 23,3% od końca sezonu 2014. Oznacza to, że bolidy na tej samej ilości paliwa mogą przejechać jedno okrążenie o ponad pół sekundy szybciej, co równa się średnio 30 sekundom na całym dystansie wyścigu!

Jednym z głównych celów zaangażowania Shell w Formułę 1 jest zapewnienie transferu technologii i rozwiązań z wyścigowych bolidów do samochodów osobowych. Doskonałym przykładem praktycznego wykorzystania wiedzy zdobytej podczas wyścigów Formuły 1 jest zaoferowanie wszystkim kierowcom benzyn Shell V-Power oraz olejów silnikowych Shell Helix Ultra.

W Shell stale współpracujemy z konstruktorami i inżynierami z Maranello, nie tylko w trakcie trwania każdego sezonu wyścigowego, ale także po jego zakończeniu. Produktom stworzonym na potrzeby Formuły 1 poświęciliśmy już łącznie 21 tysięcy godzin pracy. Stopień poprawy wydajności silników bolidów Scuderia Ferrari od końca 2014 roku, jest nie tylko świadectwem ciężkiej pracy całego zespołu Shell, ale także praktycznym dowodem na to, jak owocne jest nasze partnerstwo technologiczne z Ferrari w zakresie innowacji.

Guy Lovett, dyrektor ds. innowacji w zakresie sportów motorowych w Shell

Imponujące jest to, że oleje silnikowe do samochodów wyścigowych Shell Helix Ultra i paliwa Shell V-Power przyczyniły się w niemal 25% do wzrostu wydajności silników naszych bolidów od końca 2014 roku. Uzyskiwanie coraz lepszych osiągów na tej samej ilości paliwa jest niesamowite. Cieszymy się, że nasza współpraca z Shell przynosi tak spektakularne efekty.

Mattia Binotto, dyrektor techniczny Scuderia Ferrari

Znakomity początek sezonu Shell i Ferrari 

W sezonie 2017 urosła minimalna waga pojazdów startujących w wyjściach Formuły 1. Ponadto, kierowcy dłużej jeżdżą na całkowicie otwartej przepustnicy. Z tych względów wydajność silników bolidów jest ważniejsza niż kiedykolwiek. Paliwa Shell V-Power oraz oleje silnikowe Shell Helix Ultra pomagają silnikom pojazdów zespołu Scuderia Ferrari osiągać szczyt ich możliwości w każdym wyścigu. Znaczący wzrost wydajności silników bolidów Scuderia Ferrari pomógł w tym sezonie zdobyć cztery zwycięstwa i osiem razy stanąć na drugim lub trzecim stopniu podium.

Ten sezon jest bardzo dobry dla Scuderia Ferrari. Istotnymi elementami tego sukcesu są paliwa Shell V-Power oraz oleje silnikowe Shell Helix Ultra. Dzięki wsparciu Shell osiągamy coraz lepsze wyniki, a co za tym idzie przewagę na torze wyścigowym.

Sebastian Vettel, kierowca Scuderia Ferrari i obecny lider klasyfikacji

Załączniki

Pobierz wszystkie

Shell_i_Ferrari.jpg

grafika | 466 KB

Pobierz
Lepsza_wydajnosc_silnikow_bolidow_Ferrari_dzieki_Shell_04_09_2017.docx

docx | 216 KB

Pobierz
Lepsza_wydajnosc_silnikow_bolidow_Ferrari_dzieki_Shell_04_09_2017.txt

txt | 3,48 KB

Pobierz
Powiązane artykuły
Shell wprowadza na rynek nowy olej syntetyczny

Shell rozszerza swoją ofertę niskopopiołowych olejów silnikowych o syntetyczny produkt Shell Helix HX8 ECT 5W-30. Nowy olej, przeznaczony do samochodów osobowych wyposażonych w silniki benzynowe, Diesla i zasilane gazem LPG, zapewnia optymalną ochronę jednostki napędowej w różnych warunkach jazdy. Produkt otrzymał aprobatę Volkswagen 504.00/507.00.
Wymiana oleju silnikowego przed zimą – dlaczego warto?

Niezależnie od tego czy tegoroczna zima będzie atakowała śniegiem oraz mrozem czy okaże się lekka i deszczowa, warto przygotować swój samochód do nadchodzącego sezonu. Ekspert Shell Helix wyjaśnia, jakie korzyści może przynieść wymiana oleju silnikowego przed zimą.
Shell i Ducati rozszerzają współpracę

Shell i Ducati ogłosili, że przedłużają partnerstwo techniczne o kolejne 3 lata. To oznacza, że okres ich współpracy przekroczy 20 lat! Od tej pory Shell jest już nie tylko wyłącznym dostawcą olejów motocyklowych dla Ducati do fabrycznego napełniania, ale także na rynek posprzedażowy. Zmiana łączy się z wprowadzeniem na rynek nowego oleju Shell Advance Ducati, opracowanego specjalnie na potrzeby motocykli szosowych Ducati.
Jak dbać o silnik Diesla?

W porównaniu do silników benzynowych, nowoczesne Diesle są bardziej złożone technologicznie - znajdują się w nich dziesiątki czujników, rozbudowane instalacje i układy. Ekspert Shell Helix podpowiada jak odpowiednio pielęgnować oraz chronić silnik wysokoprężny, aby przejechał setki tysięcy kilometrów bez poważnych i kosztownych awarii.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.