Babcia, Dziadek – idealni kompani dziecięcych zabaw
Babcia, Dziadek – idealni kompani dziecięcych zabaw

Babcia, Dziadek – idealni kompani dziecięcych zabaw

Dzień Babci i Dzień Dziadka to święta, w które wnuki obdarowują swoich dziadków prezentami, kwiatami i laurkami. Małe i duże dzieci dziękują im tym samym za obecność, uwagę, poświęcony im czas i wspólną zabawę. Przecież nikt tak nie okaże dziecku miłości i nie pokaże świata jak dziadek czy babcia.

Dzieci uwielbiają spędzać czas na zabawie. Jednak jak pokazują wyniki badania „Zabawki są ważne” zrealizowanego przez IPSOS na zlecenie Mattel, nie mają na to zbyt wiele czasu. W dni powszednie dzieci w wieku 3-9 samodzielnie bawią się średnio ponad dwie godziny dziennie (2,7 godziny), a z rodzicami tylko ok. 1,5 godziny. A przecież zabawa jest dla dzieci podstawowym narzędziem do zaspokajania naturalnej potrzeby poznawania, rozumienia otaczającego świata i samych siebie. Dzieci podczas zabawy wyrażają uczucia, pragnienia i marzenia, poznają świat realny oraz uczą się tworzyć swoje pierwsze więzi międzyludzkie. Potrzebują do tego nie tylko zabawek, ale przede wszystkim poświęcenia im uwagi.Dlatego nie do przecenienia jest rola Babci i Dziadka. Gdy pojawiają się wnuki, dziadkowie na ogół mają już więcej czasu niż rodzice, często są już na emeryturze. Wraz z wiekiem i doświadczeniem życiowym przychodzi też większa dawka cierpliwości. Wspólne spacery, pogaduchy i sekrety, gry i zabawy nie tylko pozwolą dziecku poczuć się ważnym, traktowanym po partnersku małym człowiekiem, ale również poznać obszary, do których (z braku czasu lub ochoty) nie mają wstępu rodzice. Będą też wspaniałym wspomnieniem w przyszłości, bo przecież nikt nie ma tyle cierpliwości i czułości do najmłodszych co dziadkowie. W czasach, gdy rodzice mają mało czasu dla swoich pociech, a wspólną zabawę traktują jak obowiązek lub zadanie do wykonania, gdy nie lubią lub nie potrafią bawić się z dzieckiem, dziadkowie mogą być wzorem i przykładem również dla nich. Pokażą jak rozmawiać z dzieckiem, jak okazać mu zainteresowanie i w końcu jak beztrosko oddać się wspólnej zabawie. Kto po raz setny przeczyta tę samą, ulubioną historię, zabierze do parku karmić wiewiórki, kto całymi godzinami będzie bawił się lalkami Barbie wcielając się w każdą wymyśloną przez dziecko postać albo po raz n-ty będzie robił zakupy w wymyślonym spożywczaku? Najcierpliwsze osoby na świecie – babcia i dziadek.

Załączniki

Pobierz wszystkie

Barbie_zdjecie.png

grafika | 1,12 MB

Pobierz
Babcia,Dziadek, idealni_kompani_dzieciecych_zabaw_informacja_prasowa_18_01_2018.doc

doc | 230 KB

Pobierz
Powiązane artykuły
Mama – bohaterka dnia codziennego

Swoje święto obchodzi 26 maja i na co dzień pełni wiele ról. Jest opiekunką, pocieszycielką, nauczycielką, przewodniczką oraz managerem, który przez całą dobę planuje i realizuje niezliczone zadania. Mama -  jedna z najważniejszych osób w życiu każdego, nie tylko małego człowieka, bohaterka i niedościgniony wzór.
Barbie On The Go z Nagrodą Dzieci 2018

Tegoroczna nowość od firmy Mattel, linia - BarbieTM On The Go otrzymała Nagrodę Dzieci w plebiscycie Zabawka Roku 2018. Dzieci doceniły walory zabawki - laleczki, samodzielnie jeżdżące pojazdy i kucyki oraz tory, które można ze sobą dowolnie łączyć i tworzyć własne układy.
Zaangażowanie dzieci, czyli przepis na wspólne działanie i zabawę nie tylko od święta

Zbliżające się Święta Wielkiej Nocy to nie tylko okazja do spotkań w rodzinnym gronie. To także niepowtarzalna szansa, by przedświąteczne przygotowania wykorzystać do wspólnej zabawy z dziećmi. Dla małych domowników zaangażowanie w porządki lub gotowanie może być trening
BARBIE® WYRÓŻNIA MARTYNĘ WOJCIECHOWSKĄ

6 marca 2018 roku podczas uroczystej gali w Muzeum Etnograficznym w Warszawie Martyna Wojciechowska – dziennikarka i podróżniczka – została uhonorowana lalką Barbie Shero. Polka znalazła się w międzynarodowym gronie kilkunastu nagrodzonych, inspirujących osobowości, które motywują do działania i mogą być wzorem dla kolejnych pokoleń dziewczynek.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.