Babcia, Dziadek – idealni kompani dziecięcych zabaw
Babcia, Dziadek – idealni kompani dziecięcych zabaw

Babcia, Dziadek – idealni kompani dziecięcych zabaw

Opublikowany

Dzień Babci i Dzień Dziadka to święta, w które wnuki obdarowują swoich dziadków prezentami, kwiatami i laurkami. Małe i duże dzieci dziękują im tym samym za obecność, uwagę, poświęcony im czas i wspólną zabawę. Przecież nikt tak nie okaże dziecku miłości i nie pokaże świata jak dziadek czy babcia.

Dzieci uwielbiają spędzać czas na zabawie. Jednak jak pokazują wyniki badania „Zabawki są ważne” zrealizowanego przez IPSOS na zlecenie Mattel, nie mają na to zbyt wiele czasu. W dni powszednie dzieci w wieku 3-9 samodzielnie bawią się średnio ponad dwie godziny dziennie (2,7 godziny), a z rodzicami tylko ok. 1,5 godziny. A przecież zabawa jest dla dzieci podstawowym narzędziem do zaspokajania naturalnej potrzeby poznawania, rozumienia otaczającego świata i samych siebie. Dzieci podczas zabawy wyrażają uczucia, pragnienia i marzenia, poznają świat realny oraz uczą się tworzyć swoje pierwsze więzi międzyludzkie. Potrzebują do tego nie tylko zabawek, ale przede wszystkim poświęcenia im uwagi.

Dlatego nie do przecenienia jest rola Babci i Dziadka. Gdy pojawiają się wnuki, dziadkowie na ogół mają już więcej czasu niż rodzice, często są już na emeryturze. Wraz z wiekiem i doświadczeniem życiowym przychodzi też większa dawka cierpliwości. Wspólne spacery, pogaduchy i sekrety, gry i zabawy nie tylko pozwolą dziecku poczuć się ważnym, traktowanym po partnersku małym człowiekiem, ale również poznać obszary, do których (z braku czasu lub ochoty) nie mają wstępu rodzice. Będą też wspaniałym wspomnieniem w przyszłości, bo przecież nikt nie ma tyle cierpliwości i czułości do najmłodszych co dziadkowie. W czasach, gdy rodzice mają mało czasu dla swoich pociech, a wspólną zabawę traktują jak obowiązek lub zadanie do wykonania, gdy nie lubią lub nie potrafią bawić się z dzieckiem, dziadkowie mogą być wzorem i przykładem również dla nich. Pokażą jak rozmawiać z dzieckiem, jak okazać mu zainteresowanie i w końcu jak beztrosko oddać się wspólnej zabawie.

Kto po raz setny przeczyta tę samą, ulubioną historię, zabierze do parku karmić wiewiórki, kto całymi godzinami będzie bawił się lalkami Barbie wcielając się w każdą wymyśloną przez dziecko postać albo po raz n-ty będzie robił zakupy w wymyślonym spożywczaku? Najcierpliwsze osoby na świecie – babcia i dziadek.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Barbie_zdjecie.png

grafika | 1,12 MB

Pobierz
Babcia,Dziadek, idealni_kompani_dzieciecych_zabaw_informacja_prasowa_18_01_2018.doc

doc | 230 KB

Pobierz
Powiązane artykuły
BARBIE® WYRÓŻNIA MARTYNĘ WOJCIECHOWSKĄ

temu

6 marca 2018 roku podczas uroczystej gali w Muzeum Etnograficznym w Warszawie Martyna Wojciechowska – dziennikarka i podróżniczka – została uhonorowana lalką Barbie Shero. Polka znalazła się w międzynarodowym gronie kilkunastu nagrodzonych, inspirujących osobowości, które motywują do działania i mogą być wzorem dla kolejnych pokoleń dziewczynek.
Barbie On The Go – nowa linia zabawek od Mattel

temu

Mattel, światowy lider branży dziecięcej, wprowadził na polski rynek nową linię zabawek -  BarbieTM On The Go. Nowość to zestawy torów z myjnią samochodową, pocztą lub wesołym miasteczkiem, które można ze sobą dowolnie łączyć i uzupełniać innymi modelami z kolekcji. Gamę produktów dopełniają samodzielnie jeżdżące samochodziki i skutery z napędem na baterie z dołączonymi laleczkami oraz tory do wyścigów konnych w kompletach z kucykami i małymi dżokejkami.
Lalki - 7 prezentowych hitów 2017

temu

Bez względu na panującą modę i zmiany jakim podlegały dziecięce zabawki, to lalki są ukochanymi zabawkami małych i większych dziewczynek. Jak pokazują wyniki badania przeprowadzonego przez IPSOS  na zlecenie Mattel „Zabawki są ważne”, aż 45% dziewczynek najbardziej lubi bawić się lalkami. To także, bez względu na okazję, najbardziej wyczekiwany prezent. Jakie więc lalki dziewczynki chciałyby znaleźć w tym roku choinką?
TOP25, czyli prezentowa, dziecięca lista marzeń

temu

Sklepowe półki uginają się od różnorodnych zabawek, które mają być spełnieniem dziecięcych pragnień i potrzeb. Ale czy dorośli wiedzą o czym marzą maluchy? Mattel, światowy producent  zabawek, sprawdził czym najchętniej bawią się polskie dzieci, jakie zabawki dają im dorośli oraz co kupić, by mikołajkowe i świąteczne prezenty wywoływały okrzyki zachwytu.

Prologis Podsumowuje Czwarty Kwartał i 2017 Rok w Europie

Prologis, Inc., globalny lider nieruchomości logistycznych, podsumował  dzisiaj wyniki swojej działalności w czwartym kwartale, jak również w  całym 2017 roku w Europie.