Opona Continental PremiumContact 6 nagrodzona za design
Opona Continental PremiumContact 6 nagrodzona za design

Opona Continental PremiumContact 6 nagrodzona za design

Nowa letnia opona Continental do samochodów osobowych klasy średniej i luksusowych, zdobyła dwie najbardziej prestiżowe nagrody w dziedzinie wzornictwa – IF Design Award 2017 i red dot design award 2017.

Jesteśmy zaszczyceni, że nasze starania zostały docenione w dwóch międzynarodowych konkursach wzornictwa przemysłowego. Nagrody przyznane oponie PremiumContact 6 potwierdzają utrzymanie najwyższych standardów, w tak ważnym dla Continental procesie doskonalenia ogumienia. W obu przypadkach opona została wysoko oceniona przez niezależnych ekspertów z całego świata. Cieszy nas, że jury doceniło w szczególności te elementy ogumienia, które przynoszą faktyczne korzyści kierowcom.

Ulrich Behr, projektant opon Continental, zaangażowany w opracowanie modelu PremiumContact 6

Projektanci Continental, podczas pracy nad wszystkimi nowymi oponami, szczególną uwagę poświęcają bieżnikowi. Przede wszystkim musi on spełniać stale rosnące oczekiwania kierowców dotyczące jakości opon, prowadzenia auta, bezpieczeństwa i komfortu jazdy oraz oszczędności paliwa. Ważną rolę pełni również estetyka. Charakterystyczne wzory bieżnika, które są zoptymalizowane pod kątem właściwości jezdnych, wyróżniają opony Continental na tle konkurencji oraz nadają im niepowtarzalny charakter. Podobnie jest z bokiem opony, który stanowi nośnik informacji na temat budowy, wymiaru czy parametrów użytkowania opony i jednocześnie jest spersonalizowanym podpisem producenta. Dzięki temu marka oraz model opony stają się rozpoznawalne na pierwszy rzut oka.

Liczy się nie tylko wygląd

Najlepszym potwierdzeniem doskonałej jakości i właściwości PremiumContact 6 jest uznanie ekspertów motoryzacyjnych. Nowa opona Continental, mimo iż trafiła na rynek zaledwie przed kilkoma miesiącami, zwyciężyła m.in. w prestiżowym teście opon przeprowadzonym przez niemiecki magazyn Auto Bild, w którym przetestowano 52 modele w rozmiarze 225/50 R17. Co ważne uzyskała najlepsze wyniki w hamowaniu zarówno na mokrej, jak i suchej nawierzchni. Model został także uznany za najbardziej ekologiczną oponę i otrzymała tytuł ,,Eco-Champion”.
red_dot_award_2017.jpgif_design_award2017.jpgPremiumContact6.jpg
Załączniki

Pobierz wszystkie

red_dot_award_2017.jpg

grafika | 141 KB

Pobierz
PremiumContact6.jpg

grafika | 118 KB

Pobierz
if_design_award2017.jpg

grafika | 159 KB

Pobierz
Opona_Continental_PremiumContact6_nagrodzona_za_design_27_07_2017.txt

txt | 3,77 KB

Pobierz
Opona_Continental_PremiumContact6_nagrodzona_za_design_27_07_2017.docx

docx | 65,9 KB

Pobierz
Powiązane artykuły
Nowy marketing manager w Continental

Z początkiem roku stanowisko marketing managera opon użytkowych w Continental Opony Polska objęła Marta Oknińska.
Continental poprawia wydajność pojazdów rolniczych

Organizacja Narodów Zjednoczonych szacuje, że do 2030r. konieczne będzie zapewnienie żywności w takiej ilości, aby zaspokoić potrzeby ponad 8 miliardów ludzi. Jednocześnie zmniejsza się wielkość obszarów i pól uprawnych, co dla rolników oznacza konieczność zwiększenia efektywności działań. Continental, światowy lider w zakresie produkcji ogumienia, w odpowiedzi na potrzeby rolnictwa uzupełnił ofertę o innowacyjne rozwiązanie zwiększające efektywność ekonomiczną i wydajność prac rolniczych – technologię N.flex wykorzystaną w produkcji opon Tractor70 oraz Tractor85.
Continental z tytułem Superbrands 2018

Marka Continental, reprezentowana w Polsce przez firmę Continental Opony Polska, otrzymała prestiżowy tytuł Superbrands 2018 i znalazła się w gronie marek, które cieszą się doskonałą reputacją oraz rozpoznawalnością wśród konsumentów.
Continental wspiera przemysł budowlany

Continental, światowy lider w produkcji gąsienic gumowych dla budownictwa, specjalnie do maszyn pracujących w najbardziej ekstremalnych warunkach na budowach, opracował gąsienice gumowe Trackman XP. Oferta dla przemysłu budowlanego została uzupełniona także o taśmy przenośnikowe ze zbrojeniem stalowym.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.