Wakacyjne wyjazdy ze zwycięzcami

Wakacyjne wyjazdy ze zwycięzcami

Opublikowany

Przed nami wakacje – dla większości Polaków czas na dłuższe lub krótsze podróże samochodem. Aby bezpiecznie i komfortowo dojechać do celu warto nie tylko sprawdzić stan techniczny pojazdu, ale także wybrać odpowiednie opony. Jakie? Najlepiej takie, które zwyciężają w testach i są polecane przez ekspertów.

Niezmiennie od lat najwyższe miejsca w rankingach i testach prowadzonych przez niezależne ośrodki badawcze oraz magazyny motoryzacyjne zajmują produkty Continental.

Wygodny wyjazd

Eksperci szczególnie docenili tegoroczną nowość Continental – oponę PremiumContact 6, przeznaczoną do samochodów osobowych, która plasuje się pomiędzy ogumieniem
do samochodów sportowych a oponami do aut klasy średniej i luksusowych. Model zdobył pierwsze miejsce w teście opon do samochodów osobowych przeprowadzonych przez niemiecki magazyn Auto Bild, w którym przetestowano 52 modele w rozmiarze 225/50 R17. Co najważniejsze, nowa opona Continental nie tylko zwyciężyła w teście, ale także została uznana za najbardziej ekologiczną oponę i otrzymała tytuł ,,Eco-Champion”. Polecają ją także eksperci niemieckiego magazynu Auto Moto und Sport, którzy przetestowali oponę
w rozmiarze 245/45 R18.

W PremiumContact 6 wykorzystano sprawdzoną konstrukcję barku i połączono ją
z asymetrycznym bieżnikiem z zaawansowanym systemem makro bloków.
Nowa opona wyraźnie przewyższa swoje poprzedniczki – ContiPremiumContact 5
oraz ContiSportContact 5 – pod względem oporów toczenia i przebiegu, a także bezpieczeństwa, jakości i komfortu prowadzenia.

Wakacje na sportowo

Dla kierowców żądnych sportowych osiągów eksperci zgodnie polecają oponę
SportContact 6. Do jej produkcji użyto mieszanki BlackChili, która zapewnia odpowiednią sztywność bloku gumy przy jednoczesnej wysokiej zdolności dopasowania się
do nawierzchni drogi. Dla zwiększenia ogólnej sztywności i wytrzymałości przy dużych obciążeniach zaprojektowano nową warstwę znajdującą się tuż pod bieżnikiem.
Siatka ta została wykonana z włókien Aralon 350. Dzięki temu to sportowe ogumienie gwarantuje maksymalną przyczepność, kontrolę i stabilność, a także niski poziom generowanego hałasu oraz bezpieczeństwo prowadzenia nawet do 350 km/h! W tym roku opona Continental SportContact 6 drugi raz z rzędu zdobyła pierwsze miejsce w teście przeprowadzonym przez magazyn AutoBild Sportcars. Przetestowano w nim 9 opon
w rozmiarze 235/35R19. SportContact 6 zwycięstwo zawdzięcza wyjątkowo dobrym wynikom na mokrej nawierzchni.

Podczas przygotowań do letniego wyjazdu często skupiamy się przede wszystkimna tym, jak spędzimy czas gdy dotrzemy do celu. Zwykle umykają nam sprawy związanez przygotowaniem samochodu do podróży. Jak powszechnie wiadomo, opony są tym elementem pojazdu, który jest kluczowy dla bezpieczeństwa jazdy. A tam, gdzie chodzi
o bezpieczeństwo, warto zaufać ekspertom.
Continental_PremiumContact6.jpgContinental_SportContact_6.jpg

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Continental_SportContact_6_Szene_8.jpg

grafika | 448 KB

Pobierz
Continental_SportContact_6.jpg

grafika | 329 KB

Pobierz
Continental_PremiumContact6.jpg

grafika | 338 KB

Pobierz
Wakacje_ze_zwyciezcami_01_06_2017.docx

docx | 135 KB

Pobierz
Wakacje_ze_zwyciezcami_01_06_2017.txt

txt | 4,45 KB

Pobierz
Powiązane artykuły
Nowy marketing manager w Continental

temu

Z początkiem roku stanowisko marketing managera opon użytkowych w Continental Opony Polska objęła Marta Oknińska.
Continental poprawia wydajność pojazdów rolniczych

temu

Organizacja Narodów Zjednoczonych szacuje, że do 2030r. konieczne będzie zapewnienie żywności w takiej ilości, aby zaspokoić potrzeby ponad 8 miliardów ludzi. Jednocześnie zmniejsza się wielkość obszarów i pól uprawnych, co dla rolników oznacza konieczność zwiększenia efektywności działań. Continental, światowy lider w zakresie produkcji ogumienia, w odpowiedzi na potrzeby rolnictwa uzupełnił ofertę o innowacyjne rozwiązanie zwiększające efektywność ekonomiczną i wydajność prac rolniczych – technologię N.flex wykorzystaną w produkcji opon Tractor70 oraz Tractor85.
Continental z tytułem Superbrands 2018

temu

Marka Continental, reprezentowana w Polsce przez firmę Continental Opony Polska, otrzymała prestiżowy tytuł Superbrands 2018 i znalazła się w gronie marek, które cieszą się doskonałą reputacją oraz rozpoznawalnością wśród konsumentów.
Continental wspiera przemysł budowlany

temu

Continental, światowy lider w produkcji gąsienic gumowych dla budownictwa, specjalnie do maszyn pracujących w najbardziej ekstremalnych warunkach na budowach, opracował gąsienice gumowe Trackman XP. Oferta dla przemysłu budowlanego została uzupełniona także o taśmy przenośnikowe ze zbrojeniem stalowym.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.